Dziecko

Zabawy dla dzieci w domu

Czasami po prostu nie da się wyjść i cieszyć się świeżym powietrzem i zmęczyć aktywne i bardzo energiczne dzieci. Ale jest wiele powodów, dla których możemy utknąć w środku , nie będąc w stanie wyjść i grać. Pogoda jest często dużym czynnikiem – może stać się nieszczęśliwa w mgnieniu oka, a plany nie zostaną spełnione. Warto mieć w odwodzie ciekawe zabawy dla dzieci w domu. Zarówno gry ruchowe jak i gry planszowe. Starsze dzieci polubią zabawy kreatywne.

Dobra zabawa jest potrzebna dla dzieci w różnym wieku.

Lub ogólnokrajowe blokady , których doświadczamy podczas pandemii korony 2020/2021. Oprócz naszych zajęć dla dzieci w domu, które tutaj wymieniamy , osobno przygotowaliśmy ostateczną listę zajęć z blokadą dla Twoich dzieci ! Dzięki temu możesz znaleźć jeszcze więcej zabawnych zajęć dla dzieci w domu, aby zapewnić im rozrywkę. Poznaj zabawy dla dzieci w domu, dla najmłodszych dzieci i starszych.

Ciekawe zabawy dla dzieci w domu!

Utkniesz również w środku, gdy maluch po prostu nie czuje się dobrze . A jeśli twoje dziecko jest słabe, naprawdę trudno jest wytłumaczyć, dlaczego musi zostać w domu i odpocząć. Ich koncentracja nie potrwa wystarczająco długo, aby przeczytać im historię – prawdopodobnie będą potrzebować zajęć dla dzieci w domu, które zapewnią im zajęcie przez dłuższy czas. Idealnie taki, który jest relaksujący, ale nadal zabawny. Na szczęście na naszej długiej liście przyjemnych zajęć na pewno znajdziesz zajęcia, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Czym zająć zabawy dla dzieci w domu? W co się bawić z 5 latkiem?
Czym zająć zabawy dla dzieci w domu? W co się bawić z 5 latkiem?

NASZE TOP 10 FAJNYCH RZECZY DO ZROBIENIA Z DZIEĆMI W DOMU:

My jako rodzice zawsze boimy się sytuacji, w których dzieci mają przyjaciół na randkę i nagle cała ekscytacja znika : Gonią Cię tym wyrażeniem, jakby mieszkały w domu bez jednej zabawki i są super znudzone. Wtedy my nauczyliśmy się patrzeć na naszą listę zajęć dla dzieci w domu. Najlepszy zmieniacz gier w przypadku dat zabaw, które nie przebiegają zgodnie z planem.

1: ĆWICZENIA Z BUDOWANIEM JASKINI LUB JASKINI DLA DZIECI

Prawdopodobnie nie ma ani jednego dziecka w wieku od 1 do 10 lat, które nie lubiłoby budować i bawić się w jaskiniach lub jaskiniach . Zdecydowana większość z nas twierdzi, że jest dorosła i wszyscy chcielibyśmy spędzić popołudnie, budując ogromny fort z poduszkami. Więc kto powiedział, że nory są tylko dla dzieci?

Dziecięca wyobraźnia szaleje dzięki tej aktywności. Od planowania budowy – z czego zrobią swoją norę? Czy mogą sami zebrać materiały? Do zabawy w jej wnętrzu każdy krok to absolutna przyjemność . Mamy nadzieję, że zainspirują ich do wymyślenia ekscytujących, pełnych zabawy ról lub po prostu cieszą się zmianą sceny i zabawą zabawkami „ukrytymi” w ich jaskini. Kreatywne zabawy dla dzieci w domu, to gwarancja miłej zabawy!

Namiot w domu

Najłatwiejszym sposobem na stworzenie stabilnego legowiska w domu jest użycie koca lub prześcieradła i przykrycie stołu lub innych mebli połączonych ze sobą. Za pomocą czterech krzeseł ustawionych w kwadracie z kocem nałożonym na oparcia można stworzyć całkiem przestronną kryjówkę. Dodaj kilka poduszek dodanych do jaskini, a Twoje dzieci na pewno będą się świetnie bawić.

2: ZORGANIZUJ PRZYJĘCIE URODZINOWE DLA ULUBIONEJ ZABAWKI TWOJEGO DZIECKA W TWOIM DOMU!

Bardzo podoba nam się ten zabawny pomysł z dziećmi w domu. Zdecydowanie należy do kategorii rzeczy, które można zrobić w domu z dzieckiem o słabym samopoczuciu i nie wymaga niczego poza rzeczami, które już masz w domu. To zależy od Twojej wyobraźni i okoliczności – jak duża ma być ta uroczystość? Świetne w tym momencie są zabawy sensoryczne jak np. wspólne gotowanie!

Może to być wszystko, od udawania przyjęcia przy herbacie – może w łóżku twojego biednego dziecka, aby upewnić się, że odpoczywa – po wielkie przyjęcie z muzyką, balonami, smakołykami i grami towarzyskimi. Bawiłeś się Być jak posąg, Przekaż paczkę i Simon mówi – bo ja nie. Możesz nawet pomyśleć o zaproszeniu znajomych swojego dziecka do wspólnej zabawy. Balony imprezowe zapewnią dzieciom niekończącą się zabawę, nawet po zakończeniu imprezy.

Jedna wskazówka z naszej strony: zacznij od trochę mniejszej imprezy, ponieważ jesteśmy przekonani, że Twoje dzieci mogą później poprosić o więcej takich imprez. Przygotuj się na kilka pomysłów w rezerwie na wypadek, gdyby wszystkie zabawki zaczęły się układać i mówić, że zbliżają się również ich urodziny.

Organizowanie przyjęcia urodzinowego dla dzieci, to zabawy wspierające rozwój, gwarantuje mnóstwo inspiracji dla całej rodziny!

3: ZABAWA RYŻEM – NAJLEPSZA AKTYWNOŚĆ DLA DZIECI NA POPOŁUDNIE W DOMU

Weź brudną tacę do zabawy lub miskę do zmywania . Napełnij go dowolnym niegotowanym ryżem i dodaj kilka rzeczy, aby pomóc swoim dzieciom stać się ekspertami od płukania ryżu : łyżki, miski, kubki, piłki, zabawki – wszystko, o czym naprawdę myślisz. Dzieci to uwielbiają; to jak bałagan gra bez bałaganu. Ryż jest o wiele łatwiejszy do oczyszczenia niż maleńkie ziarenka piasku. Więc wszyscy wygrywają!

4: POSZUKIWANIE SKARBÓW W DOMU

Stwórz mapę swojego domu i ukryj wokół niej małe przedmioty. Zaznacz każdy kawałek ukrytego skarbu na mapie. Wyjaśnij mapę swojemu maluchowi i zaoferuj wsparcie w polowaniu, jeśli będzie tego potrzebować.

Jeśli Twoje dzieci są starsze, możesz użyć kart słownych opisujących miejsce, w którym ukryłeś przedmiot. Na przykład: „Jest mi zimno i robię 'bing bing’ dźwięk, jeśli zostawię otwarte”. Odpowiedzią jest oczywiście lodówka. A może awaryjny właz ewakuacyjny. Dzieci uwielbiają to połączenie quizu i polowania. Trudno też nie wpaść w zabawę.

Nawet gdy już znajdą cały skarb, dlaczego nie zmusić ich do zorganizowania własnego polowania ? Mogą narysować własną mapę lub wymyślić własne tajemnicze pytania, aby wysłać Cię do wspaniałego wyszukiwania.

5: ZABAWA W WODZIE W POMIESZCZENIACH DO WSPÓLNEGO SPĘDZANIA Z DZIEĆMI

Jeśli możesz znieść ryzyko kilku kropel wody tu i tam , możesz położyć gruby ręcznik na podłodze i postawić na nim miskę lub brudną tacę do zabawy wypełnioną wodą. Dzieci będą miały niekończącą się zabawę podczas kąpieli zabawek lub przeżywania ekscytujących przygód pirackich, wędkarskich lub pływackich . Aktywnie zachęcano do przeprowadzania akcji ratunkowych w stylu Słonecznego Patrolu.

Ale powinniśmy powiedzieć to jeszcze raz: dzika woda w domu może w najlepszym razie spowodować bałagan, aw najgorszym pewne szkody. Możesz użyć wanny lub umywalki, aby to złagodzić. Proszę nie obciążać nas odpowiedzialnością za zalanie w pokoju zabaw Waszych dzieci! 🙂

6: RYSUNKI NATURALNEJ WIELKOŚCI — CZYNNOŚĆ, KTÓRA ZAPEWNI CI ZAJĘCIE NA WIELE GODZIN

To świetna zabawa z dziećmi w domu! Sklej razem ładunek papieru A4 (lub jeszcze lepiej, jeśli masz dużą rolkę papieru!) i połóż go na podłodze. Zachęć dzieci, aby położyły się na nim i obrysuj swoje ciało długopisem . Od tego momentu nie ma sposobu, aby powstrzymać dzieci przed kreatywnością: pokoloruj, dodaj akcesoria do figurek, takie jak naklejki lub znaczki, projektuj ubrania ze starych ścinków materiałów lub innych rzeczy, które możesz znaleźć w szufladzie z dziełami sztuki. Dzieci będą się świetnie bawić z kopiami w rzeczywistych rozmiarach , a Ty możesz mieć coś naprawdę wyjątkowego do dekoracji ściany ich sypialni.

7: DOMOWA SIŁOWNIA DLA DZIECI – ŚWIETNY SPOSÓB NA UWOLNIENIE ENERGII, JEŚLI NIE MOŻESZ WYJŚĆ

Potrzebujesz zajęć dla dzieci, w których mogą uwolnić trochę energii ? Przekształć swój salon w siłownię dla dzieci i stwórz zabawne i odpowiednie dla wieku stacje sportowe. Możesz położyć na podłodze ślad kartek papieru, po których dzieci muszą przejść, nie dotykając niczego poza papierem. Skakanie czasu na miejscu, co może być utrudnione dla starszych dzieci (być może będą musiały kręcić się podczas skakania).

Stanowisko do deskowania to także świetna zabawa. Jeśli masz miękki dywan lub materac, możesz spróbować z nimi salta , jeśli są wystarczająco duże (uważaj, aby nie zraniły szyi!). Każdy inny rodzaj ćwiczeń gimnastycznych, które wykonuje się tylko z własnym ciężarem ciała, jest świetny.

Aby uczynić go bardziej konkurencyjnym, możesz użyć stopera, aby odmierzać czas trwania każdego ćwiczenia. Ale pamiętaj, aby trzymać się czasów odpowiednich dla wieku. Chodzi o zabawę i przełączanie się między stacjami, a nie o kolejny rekord świata.

Jeszcze fajniej jest, gdy mama i tata dołączają do zajęć na siłowni dla dzieci, a potem wszyscy zasługujecie na specjalną ucztę!

siłownia dla dzieci z rzeczy, które każdy ma w domu?

8: MALOWANIE PALCAMI ZWIERZĄT – TYLE ZABAWY DLA DZIECI W KAŻDYM WIEKU

Wymyśliliśmy kilka zabawnych zwierząt z odciskami palców, napiszemy o nich niebawem.. Dlaczego nie spróbować stworzyć pełnego zoo zwierząt pomalowanych odciskami dłoni i palcami . Używaj różnych części ciała, aby tworzyć różne zwierzęta!

9: JEZDNIA UTWORZONA W CAŁYM DOMU ZA POMOCĄ TAŚMY IZOLACYJNEJ

Maty do zabawy to niewątpliwie świetna zabawa dla dzieci. Dają im świetną scenerię, aby uzyskać wyobraźnię ze swoimi zabawkami. Ale co, jeśli stworzyłeś swój własny? Możesz złapać trochę taśmy i zrobić drogi na całym dywanie. Zastanów się, w jaki sposób się połączą, dokąd doprowadzą i jakie zabytki możesz potrzebować po drodze dodać. Możesz również użyć tej samej techniki z portretami artystycznymi naturalnej wielkości i narysować własną scenę na ogromnym kawałku papieru. Porozmawiaj o tym, jakich udogodnień może potrzebować nowo powstała społeczność i jakie zabawki będą tam mieszkać.

10: ODTWÓRZ KLASYCZNE TELETURNIEJE Z LAT 90.

Teraz nie zakładamy czyjegoś wieku, ale jeśli piszczysz z radości na nieszczęsnych zawodników biegających przez Kryształowy Labirynt po raz kolejny, nadal odczuwasz dreszcze od myślenia o Nocnych zmarach lub starasz się nie krzyczeć „przytulanka! ” kiedy przypomina się wam, że powraca generacja graczy, być może wszyscy śpiewamy z tego samego hymnu z lat 90. (prawdopodobnie z udziałem Spice Girls). Czy powodem, dla którego wracają, jest bezwstydna gratka? Możliwe, ale lubimy też myśleć, że te programy miały przygwożdżone zadania przyjazne rodzinie. Nie pozwólmy więc uczestnikom na dobrą zabawę – twórz własne gry!

Jedną z sugestii, która wprawiła nas w nostalgię, było wypełnienie namiotu pieniędzmi na zabawki i rozdmuchanie go suszarką do włosów – hej presto, oto Kryształowa Kopuła! Zbierz mnóstwo różnych przedmiotów, poproś dzieci, aby zapamiętały jak najwięcej, i zobacz, kto wygrywa najwięcej („przytulanka!”).

SPRAWDŹ JESZCZE WIĘCEJ ZABAWNYCH ZAJĘĆ DLA DZIECI W DOMU

PAPIER MACHE

Tworzenie grafiki 3D to świetna zabawa. Napompuj balon, weź gazetę i mieszankę kleju/wody PVA i zacznij tworzyć!

GRY BALONOWE

Kto nie lubi imprezy balonowej ? Jest wiele gier, w które można grać i eksperymentów naukowych!

MALOWANIE KAMIENI

Szybko wyskocz na zewnątrz, aby złapać kilka kamieni. Osusz je i poćwicz malowanie lub ozdabianie markerami.

ZABAWA W CHOWANEGO

Klasyczna gra halowa, którą uwielbiają dzieci.

POKAZ MODY W POMIESZCZENIACH

Zabierz swoje ulubione ubrania, przebieranki, a nawet ubrania mamy i przyjmij pozę!

FASCYNUJĄCE FAKTY O ZWIERZĘTACH

Masz zwierzę w domu? Jeśli jeszcze nie, to zapoznaj się z artykułem zwierzęta domowe dla dzieci. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na zwierzaka w domu, to przeczytaj i dowiedz się z dzieckiem naprawdę zaskakujących faktów na temat zwierząt. Czy wiesz, że skóra niedźwiedzia polarnego jest czarna , a język żyrafy niebieski ? Albo że ośmiornice zjadają własne ramiona, kiedy się nudzą?

Jeśli nie jesteś zdecydowany na zakup kota, to zawsze możesz pomyśleć o malutkich zwierzętach domowych.


ZABARWIENIE

Kolorowanie ulubionych superbohaterów .

ROBIENIE LATARNI

Stworzenie łatwej zimowej latarni , nawet jeśli nie jest zima. Aktywność latarni bałwana

TWORZENIE WŁASNEGO PROGRAMU TELEWIZYJNEGO

Możesz użyć zabawek, lalek, a nawet sfilmować swój debiutancki odcinek!

TROCHĘ MATEMATYKI

Zbuduj swój 20-stronny dwudziestościan w kształcie 3D z papierowych talerzy! Ręcznie wykonany dwudziestościan

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INSPIRACJI DO ZABAWY W DOMU Z DZIEĆMI?

Zebraliśmy jeszcze więcej fajnych rzeczy do zrobienia z twoimi dziećmi podczas blokady , ponieważ doświadczamy tego podczas pandemii Corona. Możesz również sprawdzić naszą listę zajęć dla dzieci w pobliżu Twojego domu .

Jeśli szukasz aktywności, która jest jednocześnie zabawna i edukacyjna, sprawdź naszą stronę, na której wyjaśniamy dzieciom planety i wiele więcej ekscytujących informacji o naszym Układzie Słonecznym. Nawet małe dzieci mogą uczyć się o planetach. Oczywiście podsumowujemy to zabawną aktywnością rzemieślniczą na planecie!

Jak widać pomysłów na zabawy kreatywne w domu jest wiele. Warto inspirować dziecko, poprawić zabawą umiejętność czytania czy też pokazać dzieciom, że zabwa może rozwijać refleks. Np. łowienie rybek, przy odrobinie wysiłku prosta zabawa jak tor przeszkód z zadaniem kto go pokona w najkrótszym czasie, to wspaniała okazja do rywalizacji i zabawy domu.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.