Rozrywka

Najbardziej skomplikowane zestawy LEGO® – wyzwanie dla prawdziwych miłośników

Klocki LEGO® to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci, ale także i prawdziwa gratka dla dorosłych, którzy chcą wznieść się na wyżyny swoich zdolności manualnych. Budowanie i tworzenie różnego rodzaju konstrukcji z kolorowych klocków to prawdziwa przyjemność i relaks w jednym. Istnieją również tacy, którzy chcą stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej. Warto więc poznać cztery, najbardziej skomplikowane zestawy LEGO, które są wyzwaniem dla największych miłośników.

1. Zestaw LEGO Icons Concorde

Zestaw LEGO z serii Icons Concorde to jeden z najbardziej wymagających kompletów, którego ułożenie może przynieść wiele satysfakcji. Concorde to prawdopodobnie najsłynniejszy na świecie, komercyjny samolot. Sam zestaw jest jego wierną, odpowiednio zmniejszoną repliką. Jest to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników lotnictwa, która sprawi, że zdolności manualne oraz kreatywność osiągną zupełnie inny poziom. W zestawie znajduje się aż 2083 elementy o zróżnicowanym rozmiarze. Każdy z nich jednak perfekcyjnie komponuje się z kolejnym, by pozwolić na odwzorowanie ponaddźwiękowego Concorde’a w jak najbardziej szczegółowy sposób.

Co więcej, użytkownicy nie skupiają się jedynie na złożeniu zewnętrznego korpusu samolotu – do zbudowania jest także kabina, która również perfekcyjnie odwzorowuje najmniejsze detale. Do zestawu dołączony jest także specjalnie zaprojektowany stojak, który pozwoli na to, by dzieło zostało idealnie wyeksponowane na półce.

Zestaw LEGO Icons Concorde to świetny pomysł dla tych, którzy chcą ćwiczyć skupienie oraz koncentrację. Każdy element wymaga precyzyjnego dopasowania, a co za tym idzie, rozwija także zdolności manualne. Warto wiedzieć, że jest to zestaw tematyczny, dopasowany do potrzeb fanów lotnictwa.

2. Zestaw LEGO Wieża Eiffla

Wieża Eiffla to jeden z najważniejszych symboli Francji. Ta fenomenalna konstrukcja w rzeczywistości mierzy sobie aż 330 metrów całkowitej wysokości. Zestaw LEGO Wieża Eiffla jest jej wierną repliką o wyjątkowo dobrze odwzorowanych detalach. Sprawia to, że nawet najbardziej zręczni miłośnicy klocków, będą musieli poświęcić nieco więcej czasu na ukończenie modelu.

Zestaw LEGO Wieża Eiffla składa się aż z 10001 elementów. Złożone w całość pozwalają na zbudowanie modelu słynnej wieży o wysokości 149 centymetrów. Jest to model idealny dla podróżników, którzy chcą przenieść „kawałek” Francji do własnego salonu. Zestaw został zaprojektowany w taki sposób, by doskonale odwzorować każde przęsło, metalowy element, a także inne detale tej olbrzymiej konstrukcji.

Ukończenie modelu faktycznie jest czasochłonne. Jednak warto wziąć pod uwagę, jak wiele satysfakcji może on dostarczyć. To świetny trening cierpliwości i precyzji. Tuż po ukończeniu wieżę można ustawić w salonie lub sypialni, a świetnie wywiąże się ona ze swojej dekoracyjnej roli.

3. Zestaw LEGO Technic Yamaha MT-10 SP

Kolejną propozycją, jednego z najbardziej wymagających zestawów, jest zestaw LEGO Technic Yamaha MT-10 SP. Warto zacząć od tego, że ten model jest idealny dla miłośników jednośladów, którzy pragną mieć replikę słynnego motocyklu we własnym domu. Niewątpliwą zaletą zestawu jest to, że odwzorowuje on wszystkie elementy oryginalnego jednośladu, wraz z silnikiem, skrzynią biegów oraz przekładnią.

Zestaw LEGO Technic Yamaha MT-10 SP składa się z 1478 elementów. Utrzymane są one w kolorystyce charakterystycznej dla oryginalnego motocykla. Z uwagi na obecność bardzo małych klocków i stopień trudności konstrukcji, zestaw ten przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. 

Budowanie legendarnej wersji kultowego motocykla, będzie dla jego fanów ogromnym wyzwaniem. Jednak efekt końcowy z pewnością zasługuje na to, by go docenić. Co ciekawe, zestaw ten nie tylko pomaga rozwijać kreatywność i zdolności manualne. Dzięki niemu pasjonaci mogą także w nieco bliższy sposób przyjrzeć się konstrukcji poszczególnych podzespołów, a także poznać zasadę ich pracy.

4. Zestaw LEGO Icons WŁADCA PIERŚCIENI: RIVENDELL™

Władca Pierścieni to serial, który zdobył sobie ogromną popularność na całym świecie. Nie brakuje jego zagorzałych fanów, którzy chętnie kolekcjonują każdy, nawet najmniejszy gadżet związany z produkcją. Okazuje się, że dzięki zestawowi LEGO Icons Władca Pierścieni Rivendell™, każdy fan może przenieś cząstkę słynnej doliny do własnego pokoju.

Zestaw składa się z aż 6167 elementów, a dodatkowo posiada 15 minifigurek, które sprawiają, że dolina Rivendell wygląda dokładnie tak, jak z serialu. Klocki zostały zaprojektowane w taki sposób, by precyzyjnie odwzorować każdy szczegół – nawet liście na drzewach i pomosty. Mnogość detali oraz intensywne kolory sprawiają, że budowanie tego modelu jest prawdziwą przyjemnością.

Jest to idealna propozycja dla wszystkich fanów Władcy Pierścieni, którzy chcą posiadać wierną replikę doliny Rivendell we własnym domu. Faktem jest, że zestaw jest wymagający, a jego ukończenie wymaga nieco więcej czasu. Jednak efekt końcowy, który pozwala na maksymalnie realistyczne wrażenia, z pewnością zachwyci amatorów klocków LEGO oraz popularnego serialu.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.