RozrywkaTurystyka

Seatele

Białe kamyki, wody o różnych kolorach od zieleni do błękitu, zapierające dech w piersiach krajobrazy, w których króluje natura i prawie niezauważalny horyzont, który wyznacza granicę między niebem a morzem. Ta sceneria z naszego seatele jaką mogę zobaczyć tam, gdzie znajduje się hotel. O czym mowa? O wyprawie – turystyce statkiem hotelem. Jak wyglądają takie usługi hotelarskie oraz czy drogie są obiekty powiadające usługi, jakimi są seatele.

Seatel co to jest

Seatel to hotel pływający po morzach. Seatel to metoda podróżowania. Przyjrzyjmy się takim pływającym hotelom. Nowoczesne statki wycieczkowe są domem dla tysięcy gości, czasem przez kilka tygodni, są jak wyszukane hotele. Najwyraźniej wydaje się, że zarówno mieszkanie, jak i wakacje na pokładzie statku nie tracą na atrakcyjności. A większość magii pochodzi z projektowania współczesnych statków jako luksusowych pływających hoteli. Nowoczesne statki wycieczkowe oferują tak różnorodne udogodnienia, jak teatry, zjeżdżalnie wodne i kasyna, nie wspominając o licznych barach i restauracjach – wszystko, co jest potrzebne, aby zapewnić gościom rozrywkę podczas pobytu na morzu. I w przeciwieństwie do hoteli wypoczynkowych, w których widok nigdy się nie zmienia, nowe kraje i miasta po prostu pojawiają się za oknem kabiny, bez konieczności rozpakowywania. Jednak sztuka projektowania statku wycieczkowego bardzo różni się od projektowania hotelu. Statki nie są statycznym budynkiem: poruszają się po świecie różnymi trasami”, mówi. „Tak naprawdę nie projektujesz dla miejsca docelowego jako takiego: statek jest miejscem docelowym, a to, co widzisz z okien, jest w dużej mierze częścią tego doświadczenia. Seatel to coraz bardziej modne rozwiązanie. Ostatnio popularne hotele wprowadzają takie rozwiązanie u siebie. Ważna jest przechowalnia bagażu. Tutaj inaczej wygląda wymeldowanie, oraz system rezerwacji. Na innych zasadach działa wifi, oraz o innych atrakcjach w pobliżu mowa.

Czy seatele są drogie?

To zależy, ale od tego jak podróżowałeś wcześniej. Jak dla mnei seatel wcale nie musi być drogim rozwiązaniem. Jednocześnie seatele oferują wiele bezcennych możliwości.

Odkryj miejsca, do których nie możesz dotrzeć lądem 

Czy wiesz, że w Chorwacji są też piaszczyste plaże? Lubisz malownicze, opuszczone zatoczki i miasteczka? Najlepszym sposobem na zwiedzenie tego wszystkiego jest popłynięcie tam. 

seatele to wakacja na tzw. pływających wyspach. Zajmują się pobytem klientów oraz przyjmowaniem gości przybywających drogą morską. Na statkach są specjalne urządzenia hotelowe.

Unikaj tłumów 

Tylko ty i twoja załoga będziecie na łodzi. Nie ma potrzeby rezerwowania miejsca do opalania ani przeciskania się w kolejce. Usługi hotelarskie jakimi są seatele nie zajmują się obsługą gości, ponieważ jesteście tylko Wy.

Seatel – codziennie odkrywaj nowe plaże i  porty

Utknięcie w jednym miejscu przez cały tydzień może być męczące. Na łodzi możesz zdecydować, dokąd popłyniesz tego dnia lub wieczorem. Oznacza to, że odkryjesz wiele miejsc, a podróżowanie między nimi jest naprawdę zabawne. 

Doświadcz sportu, relaksu i rozrywki

Twoja podróż może być sportowa lub relaksująca. To zależy od Ciebie i tempa Twojej załogi. Oferujemy łodzie na spokojny wypoczynek rodzinny jak również do żeglarstwa sportowego. 

Dużo się nauczyć 

Żeglarstwo jest zarówno sportem, jak i stymulującym sposobem spędzania wolnego czasu. Możesz nauczyć się wiązać węzły, monitorować pogodę i wiatr oraz prawidłowo ustawiać żagle. Jako kapitan będziesz mógł także ćwiczyć swoje umiejętności organizacyjne, a nawet trochę psychologii.  

Wakacje na łodzi mogą być tańsze 

Na pierwszy rzut oka wakacje na jachcie wydają się luksusem, na który nie stać. Ale jeśli spojrzymy na ceny czarteru i przeliczymy je na osobę (załoga to zazwyczaj 4-8 osób), to wakacje na jachcie mogą być o połowę tańsze niż pobyt w hotelu. Dodatkowo, jeśli sam gotujesz na pokładzie, nie będziesz musiał chlapać się w restauracjach. 

Seatel a usługi hotelowe na statku – jak zachęcić

Jak seatele mogą zachęcić do korzystania z ofert? Emocjami. Podczas gdy rabaty i oferty specjalne przemawiają do portfela odbiorców, skuteczny marketing treści powinien przemawiać do ich serc. Ponadto marketerzy hotelowi powinni tworzyć komunikaty, które będą uderzać w emocje widzów. Niezależnie od tego, czy jest to aspiracja do luksusowych doświadczeń, czy relaksu, kampanie powinny odpowiadać pragnieniom gości. Potężnym narzędziem do tego jest wirtualna rzeczywistość. W niedawnym badaniu widzów, którzy odbyli wirtualną wycieczkę statkiem wycieczkowym Carnival, 66 procent osób, które oglądały to doświadczenie, stwierdziło, że jest podekscytowany. Co więcej, prawie tyle samo osób powiedziało, że dało im to „poczucie radości”, a 58 procent określiło to jako „niesamowite”. Są to namacalne emocje generowane przez doświadczenie VR — a nie coś, co może wywołać typowa reklama internetowa.

seatel

Seatele podsumowanie

Osobiście kilkukrotnie wykorzystywałem seatel jako formę podróży. W podróży mile widziane są także dzieci (ja tak podróżowałem). Tam gdzie ja pływałem miałem detoks od wi fi 😀 Polecam spróbować. Napiszcie czy Wy także mieliście do czynienia z taką formą podróży.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.