Zakupy

Jakie rodzaje segregatorów wyróżniamy?

Segregatory to niezbędne akcesoria biurowe, które zapewniają porządek w miejscu pracy. Zazwyczaj przechowujemy w nich ważne dokumenty różnego rodzaju, a mnogość dostępnych produktów daje wiele możliwości! Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Czym powinien cechować się segregator?

Segregatory A4

Standardowe wymiary segregatora A4: 285 mm x 320 mm sprawiają, że akcesorium doskonale spełnia nasze oczekiwania. Poszukując segregatora, powinniśmy pamiętać o tym, do czego będzie nam służyć i jakie cechy powinien posiadać. W biurach stosujemy takie akcesoria do przechowywania dokumentów księgowych i firmowych. Powalają one układać faktury zgodnie z chronologią, co ułatwia wyszukiwanie. 

Czym wyróżnia się segregator A4? To jeden z najczęściej spotykanych produktów w biurach. Warto wiedzieć, że poszczególne modele różnią się zastosowanymi mechanizmami. Wyróżnić można segregatory ringowe i dźwigniowe – te pierwsze ułatwiają przechowywanie bieżących dokumentów. Segregator dźwigniowy z kolei sprawdza się do wielokrotnego archiwizowania dokumentacji. Podczas wyboru trzeba mieć na uwadze także szerokość grzbietu segregatora, która wskazuje na pojemność produktu. Do dyspozycji mamy szerokości grzbietu 50 mm, 75 mm, 80 mm oraz 85 mm.

Segregatory A5

Kolejna propozycja to segregator A5, który jest rzadziej stosowany do archiwizowania dokumentacji. Jakie wymiary posiada ten produkt? Zazwyczaj producenci oferują wymiary 231 mm x 285 mm. Segregator tego typu służy nam jako organizer lub segregator na mniejsze dokumenty np złożone na pół, recepty. Podobnie jak przy segregatorach A4 mamy do wyboru różne szerokości grzbietu. Poszukując segregatora tego typu, nie zapominajmy o solidnym wykonaniu, łatwym użytkowaniu i wytrzymałości segregatora. 

Jakie cechy powinien mieć segregator? Dobry produkt to przede wszystkim wysoka jakość wykonania, komfort użytkowania i niezawodność przez wiele lat. Poza tym spore znaczenie ma dopasowanie danego modelu do własnych oczekiwań i konkretnych dokumentów. 

Segregatory A3

Segregatory na dokumenty to także wersje A3, które służą nam głównie do przechowywania firmowych materiałów reklamowych i katalogów. Jeśli chodzi o wymiary, są one następujące: 350 x 440 x 70 mm. Producenci cały czas poszerzają ofertę takich akcesoriów, dzięki czemu nawet wymagający klienci mogą liczyć na wysoką jakość wykonania i różnorodność. W efekcie artykuły biurowe będą nam służyć przez długi czas, ułatwiając i usprawniając wykonywania różnych zadań. 

Jak widzimy, segregatory na dokumenty występują zazwyczaj w wersjach A3, A4 i A5. Są one użytkowane głównie w biurach, jednak przydają nam się także w domowych gabinetach i wszędzie tam, gdzie korzystamy z dokumentów.