Zdrowie

Jakie okulary wybrać do pracy w biurze?

Czy wiesz, że już ponad 30% Polaków wykonuje pracę biurową? To naturalny efekt rozwoju gospodarczego oraz zmian, jakie zachodzą na świecie. Praca biurowa ma wiele zalet, jednak wśród jej największych wad można zaliczyć negatywny wpływ na stan układu wzrokowego, co dotyczy osób pracujących przy komputerze. Sprawdź, jak dopasować okulary do biura i czemu warto zrobić to nawet jeśli nie masz wady wzroku.

Okulary do pracy w biurze – dlaczego są niezbędne?

Praca biurowa w dzisiejszych czasach to codzienność większości z nas. Choć niewątpliwie ma ona swoje zalety, lekarze zauważają, że jednocześnie wiąże się z ryzykiem występowania różnych schorzeń, w tym przede wszystkim chorób kręgosłupa i wad wzroku. Siedzący tryb życia i częsty kontakt ze światłem niebieskim emitowanym przez ekrany, napięta akomodacja nie służą organizmowi, dlatego każda osoba wykonująca pracę w biurze powinna zadbać o jej optymalizację. Jeśli chodzi o redukcję ryzyka wystąpienia wady wzroku, to najlepszym sposobem okażą się dobrze dobrane okulary.

Jakie okulary do pracy w biurze wybrać?

Jeśli na co dzień nosisz okulary korekcyjne, z pewnością od dawna już wiesz, że powinieneś stosować je także przy komputerze. Ważną informacją jest jednak to, że z okularów do pracy powinny korzystać także osoby z całkowicie nienagannym wzrokiem! Jak to możliwe?

Każdej osobie, która na co dzień ma długotrwały kontakt ze światłem ekranów, zaleca się okulary bez mocy optycznej tzw. „zerówki”, ale z filtrem światła niebieskiego. Szkła wyposażone w taką funkcję skutecznie blokują dopływ szkodliwego promieniowania, eliminując ryzyko podrażnienia, przesuszenia i zmęczenia oczu. Ciekawym rozwiązaniem są również szkła relaksacyjne, które posiadają specjalną konstrukcję . Ma ona na celu rozluźniać napiętą akomodację podczas długotrwałej pracy przy urządzeniach cyfrowych. Tego typu soczewki mogą być również uszlachetnione filtrem redukującym światło niebieskie. 

Modne okulary do pracy biurowej

Okulary do pracy w biurze mogą być nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe. Modne oprawki damskie oraz męskie mogą być doskonałym uzupełnieniem biurowego dress-code’u. Warto poszukiwać ich w renomowanych salonach optycznych, które dysponują bogatą ofertą produktów docenianych marek.

Na czym należy się skupić, dobierając oprawki okularowe? Ogólna zasada mówi o kierowaniu się kontrastem: osoby z twarzami kwadratowymi i trójkątnymi lepiej prezentują się w oprawkach okrągłych, z kolei osoby o twarzach owalnych wyglądają dobrze w okularach „kanciastych”. Przed dokonaniem decyzji warto zwrócić się o pomoc do obsługi salonu optycznego – wówczas uzyskasz fachową i obiektywną poradę.

Gdzie szukać okularów do pracy?

Jeśli właśnie zastanawiasz się nad okularami do pracy, odwiedź Okularium.pl lub jeden ze stacjonarnych punktów tej sieci salonów optycznych. Znajdziesz w nich szykowne oprawki męskie i damskie w różnych kształtach i kolorach. Do opraw możesz dobrać szkła odpowiadające Twoim potrzebom, w tym także świetne szkła z blokadą światła niebieskiego. Ponadto w salonach Okularium wykonasz także badanie wzroku, które pozwoli dopasować właściwą korekcję okularową.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.