DzieckoPorady

Jak zachować motywacje dziecka do nauki

Zmotywowanie dziecka do nauki zimą może być o wiele trudniejsze. Zgodnie z faktami pogoda ma na nas bezpośredni wpływ; światło słoneczne ma kluczowe znaczenie dla nastroju i energii. Wynika to ze wzrostu serotoniny, która reguluje nasz poziom szczęścia, co prowadzi do zwiększenia koncentracji. Wpływa to również na melatoninę, co w związku z tym zakłóca nasz wzorzec snu.

Jedynym miejscem, w którym wiele dzieci chce być, jest oglądanie telewizji w łóżku i nie można ich za to winić! Ale musimy zacząć popychać ich we właściwym kierunku; w przeciwnym razie zaczną pozostawać w tyle za swoimi rówieśnikami. Co więc my, jako rodzice, możemy zrobić, aby upewnić się, że są zmotywowani i gotowi do wyjazdu tej zimy? Niestety, nie ma magicznej pigułki, która by ich do tego zmusiła, ale jest kilka rzeczy, które możemy zrobić, aby im pomóc.

Bądź bardziej zaangażowany

Rodzice mogą dawać przykład w szkole i odrabianiu zadań domowych oraz pokazywać dzieciom, dlaczego i jak ważne jest utrzymanie rytmu, nawet zimą. W związku z tym uczniowie, których rodzice są zaangażowani, mają wyższą frekwencję, poczucie własnej wartości i lepszy wskaźnik ukończenia studiów. Rodzice, którzy nie zaangażują się tak bardzo, zobaczą, jak ich dzieci tracą motywację i zainteresowanie szkołą.

Co więc możesz zrobić, aby bardziej się zaangażować?

Cóż, po pierwsze, możesz ustalić z nimi cele. Muszą być one osiągalne. Pamiętaj, aby dodać zachęty do tego, być może prezent, którego naprawdę chcą na koniec roku szkolnego. Ale upewnij się, że zawsze ustalasz te cele, aby mogli zacząć rozumieć znaczenie konsekwencji. Możesz pomagać dzieciom, proponując ułatwienia w nauce możesz to robić poprzez pomoce takie jak matlandia do nauki matematyki), podróże do nauki historii, geografii.

Stwórz rutynę

Znajomość i powtarzanie zapewnią, że Twoje dziecko zachowa informacje potrzebne do pomyślnego zdania testu lub egzaminu. Rozsądnie jest więc stworzyć rutynę podzieloną na kilka mniejszych kroków, w połączeniu z regularnymi przerwami i pauzami, aby nie rozpraszały się podczas tego wszystkiego.

Jeśli nie masz rutyny, Twoje dziecko będzie mniej skłonne do prawidłowego zaplanowania testu/egzaminu. Może to spowodować, że spędzają zbyt dużo czasu na jednej odpowiedzi, która jest warta mniej punktów niż inna. Jeśli są przyzwyczajeni do rutyny, będą bardziej pewni swojej zdolności do efektywnego zarządzania czasem. Będą się mniej martwić, wchodząc w to i dlatego odniosą sukces.

Uznaj ich osiągnięcia

Osiągnięcia dziecka można rozpoznać na kilka prostych sposobów . Na przykład pozytywne wzmocnienie zasygnalizuje, że postępują właściwie. Jeśli wykonali zadanie domowe i uzyskali dobry wynik, pochwal je werbalnie i fizycznie. Może to być kciuk w górę i pozytywna uwaga: „Dobra robota, tak trzymaj!”, a następnie przytulenie. Następnie możesz również pokazać ich dobrą pracę, aby cała rodzina mogła zobaczyć. Oprócz tego należy zastosować system nagród za wzorowe osiągnięcia, aby mieć nad czym pracować. Na koniec od czasu do czasu dawaj im smakołyk za większe osiągnięcia.

Bądź uczciwy i elastyczny

Nie karć dziecka za błędy, które popełnia. Zamiast tego współpracuj z nimi, aby dotrzeć do sedna problemu i znaleźć rozwiązania, które pomogą im nie popełniać go ponownie. W końcu popełnianie błędów jest częścią nauki! Jako rodzice musimy to zaakceptować i szukać sposobów, aby pomóc im się poprawić.

Jeśli źle wypadną na teście lub egzaminie, obowiązuje to samo. Pozytywna atmosfera i nastrój tylko wzmocnią ich motywację i wolę odniesienia sukcesu. Negatywny spowoduje, że staną się niezainteresowani i znacznie mniej chętni do spróbowania. Pokaż im również, jak ważna jest samodzielność. Nie mogą na tobie polegać podczas testu lub egzaminu, prawda?

W jaki sposób korepetycje przywracają ich na właściwe tory?

Jako rodzice nie zawsze mamy czas, aby uczyć nasze dzieci na pożądanym poziomie. Uzyskanie pomocy w tym zakresie jest całkowicie do przyjęcia; dlatego oferujemy swoje usługi w pierwszej kolejności. Korepetycje mają na celu ułatwienie życia i motywowanie uczniów oraz poprawianie ich ocen.