Internet

Co ile google aktualizuje zdjęcia satelitarne

Google Earth pozwala odkrywać świat na wyciągnięcie ręki i w dogodnym dla Ciebie momencie.

Google Earth to trójwymiarowy nawigator planetarny, który pokazuje całą naszą planetę (pomijając niektóre ściśle tajne bazy wojskowe) na zdjęciach satelitarnych i lotniczych. Nie należy go mylić z Google Maps, ponieważ są to dwa różne programy.

Google Earth pozwala odkrywać setki witryn 3D bez opuszczania wygodnego fotela. To jak wirtualna wycieczka po miejscach, które chcesz odwiedzić; Niezależnie od tego, czy tęsknisz za rodzinnym miastem, czy po prostu chcesz dowiedzieć się, dokąd chcesz się udać, Google Earth może mieć cały świat na wyciągnięcie ręki.

Zobacz też: zdjęcia satelitarne w czasie rzeczywistym na żywo.

Jak Google Earth zbiera obrazy?

Obrazy, które pojawiają się w programie Google Earth, są z czasem zbierane od dostawców i platform. Możesz oglądać obrazy w widoku ulicy, z lotu ptaka i 3D. Jednak te obrazy nie są tworzone w czasie rzeczywistym, więc nie można zobaczyć zmian na żywo.

Niektóre obrazy pokazują pojedynczą datę pozyskania, podczas gdy inne pokazują zakres dat pobranych w ciągu dni lub miesięcy. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, kiedy obraz został zebrany, najlepiej skontaktować się z pierwotnymi dostawcami obrazów, ponieważ Google nie może dostarczyć więcej informacji o obrazach niż obecnie wyświetla.

Jak często aktualizowany jest program Google Earth?

Według bloga Google Earth, Google Earth jest aktualizowany mniej więcej raz w miesiącu. Nie oznacza to jednak, że każdy obraz jest aktualizowany raz w miesiącu, daleko od tego. W rzeczywistości średnie dane na mapie mają od jednego do trzech lat.

Co aktualizuje program Google Earth?

Och, jest róża. Jeśli nie możesz się doczekać aktualizacji w swoim rodzinnym mieście, nie zakładaj, że pojawi się ona w kolejnym zestawie zmian Google. Google nie aktualizuje całej mapy przez cały czas. Zamiast tego aktualizują fragmenty mapy. Kiedy mówimy kawałki, mamy na myśli małe kawałki. Pojedyncza aktualizacja programu Google Earth może zawierać kilka miast lub stanów. Gdy Google publikuje aktualizację, publikuje również plik KLM, w którym zaktualizowane regiony są zaznaczone na czerwono, dzięki czemu wszyscy wiedzą, co się zmieniło, a co nadal oczekuje na aktualizację.

Dlaczego Google Earth nie aktualizuje się w sposób ciągły?

Jak już wspomnieliśmy, Google Earth wykorzystuje kombinację zdjęć satelitarnych i zdjęć lotniczych. Wymaga to czasu, a zwłaszcza fotografia lotnicza jest kosztowna. Google powinien był zatrudnić pilotów, którzy podróżowali po całym świecie, aby być na bieżąco z możliwymi zmianami.

Zamiast tego Google wybiera kompromis. Dążą do utrzymania każdego obszaru globu w ciągu 3 lat. Chociaż jest prawdopodobne, że będą częściej orientować się na obszarach o dużej gęstości zaludnienia. Jeśli więc w Twoim mieście pojawiła się aktualizacja z zeszłego roku, a wciąż czekasz na nowy stadion, który został wybudowany w ciągu ostatnich 6 miesięcy, być może poczekasz chwilę.

Czy Google Earth będzie aktualizować obrazy na żądanie?

O ile nie jesteś jakimś organem zarządzającym, który skompilował własny pakiet zdjęć lotniczych do udostępnienia Google, jest mało prawdopodobne, aby spełnił prośbę o aktualizację. Google posiada system, który zapewnia jak największą aktualność obrazów. Jeśli odkładają wszystkie prośby, ich harmonogram się rozpada. To powiedziawszy, jeśli jesteś rozczarowany wyświetlaczem Google Earth i masz ochotę na bardziej aktualne dane, może być dostępnych więcej aktualnych danych i nie patrzysz na nie.

Może się to wydawać dziwne, ale sprawdź „historyczne” obrazy, aby znaleźć nowsze ujęcia. Google nie zawsze umieszcza najbardziej aktualne obrazy w głównej części aplikacji. Czasami umieszczają nieco starsze obrazy w głównej części i umieszczają zaktualizowane obrazy w zdjęciach historycznych. Czasami nieco starsze obrazy są uważane za bardziej dokładne, jak w przypadku post-Katrina New Orleans. Google zaktualizowało miasto tuż po katastrofie. Później przywrócili wizerunki miasta sprzed katastrofy. Obrazy te uznano za bardziej „dokładne”, ponieważ miasto od tego czasu zaczęło się odbudowywać, a zniszczenia pokazane tuż po powodziach były w rzeczywistości mniej przydatne niż wcześniejsze obrazy. Oczywiście, Google po reakcji ponownie zmienił obrazy, ale jego zasada pozostaje. Zawsze sprawdzaj zdjęcia historyczne, aby znaleźć coś bardziej aktualnego.

jak sprawdzić datę zdjęcia w google maps

Jak sprawdzić datę zdjęcia google maps

Jak poznać datę obrazu Google Earth?

W panelu Miejsca wybierz zaimportowane dane. Suwak czasu zostanie wyświetlony w górnej części przeglądarki 3D z przedziałem czasu odpowiadającym wybranym danym. Linie na osi czasu wskazują daty, w których dostępne są obrazy mapy.

Jak poznać datę mapy Google Maps?

Kliknij datę opcji Street View w lewym górnym rogu. Data bieżącego widoku ulicy pojawi się pod adresem Twojej lokalizacji w lewym górnym rogu ekranu. Kliknięcie go otworzy wyskakujące okienko, w którym możesz zmienić datę.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.