Porady

Jak wybrać dobrą drukarnię? Porady

Wybór dobrej drukarni, zwłaszcza gdy chcemy jej zlecić duży nakład wydruków, wymaga przeanalizowania kilku kwestii. Dzięki temu zyskamy pewność, że przedsiębiorstwo poligraficzne spełnia nasze oczekiwania, a przygotowane wydruki wyglądają tak, jak tego chcemy. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając taką firmę?

Określenie własnych potrzeb

Najpierw należy zastanowić się, jaki zakres usług nas interesuje. Na rynku działa wiele różnorodnych firm poligraficznych. Znaczna część z nich specjalizuje się w realizacji zleceń konkretnego typu. Istnieją więc m.in. przedsiębiorstwa zajmujące się przede wszystkim wydrukami wielkoformatowymi, firmy przygotowujące różnego typu etykiety na opakowania (np. drukarnia Unilogo) itd. Określenie własnych potrzeb i oczekiwań pozwoli zawęzić liczbę podmiotów, co znacznie ułatwi wybór.

Zapoznanie się ze stroną internetową drukarni i jej doświadczeniem

Gdy już określimy, czego chcemy, możemy przejść do przeglądu drukarni spełniających nasze oczekiwania. Profesjonalne firmy mają własne strony internetowe – powinniśmy dokładnie się z nimi zapoznać. Znajdziemy tam wiele interesujących informacji na temat danego przedsiębiorstwa. Warto przyjrzeć się sekcjom dotyczącym dotychczasowych klientów oraz zrealizowanych projektów (najlepiej, jeśli są tam zdjęcia z tych zleceń). Dzięki temu będzie można ocenić, jak wyglądają wydruki przygotowywane przez daną drukarnię. To stanowi nieocenioną wskazówkę podczas wybierania właściwej firmy.

Zwrócenie uwagi na opinie o drukarni

Wybierając drukarnię, powinno się też zwrócić uwagę na opinie na jej temat. Recenzje klientów można znaleźć w internecie. Warto poszukać ich na różnych forach. Innym sposobem jest skontaktowanie się z firmami, które były klientami danej drukarni i zapytanie ich o opinię. Jeżeli wystawią pozytywne referencje, będzie można stwierdzić, że przedsiębiorstwo poligraficzne jest godne zaufania.

Porównanie kosztów wydruków

Szukając drukarni, warto też przyjrzeć się cennikowi poszczególnych firm. Należy porównać ofertę i ceny różnych przedsiębiorstw poligraficznych. Na tej podstawie łatwiej jest dokonać wyboru. Najlepiej celować w drukarnie, które mają umiarkowane ceny – ani podejrzanie niskie, ani zbyt wysokie.

Ocenienie obsługi klienta

Ważną kwestią jest obsługa klienta. Można ją ocenić bezpośrednio, kontaktując się z daną drukarnią. Dlaczego to tak istotne? Od dobrej komunikacji zależy komfort współpracy z firmą poligraficzną. Warto więc sprawdzić, czy jej pracownicy są uprzejmi, pomocni i gotowi do proponowania różnych rozwiązań.

Weryfikacja jakości wydruków

Najlepsza metoda sprawdzenia, czy dana drukarnia jest dobra, to zobaczenie na żywo przygotowanych przez nią wydruków. Można poprosić daną firmę o pokazanie próbek dotychczasowych prac. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zlecenie jej wydruków próbnych według własnego projektu – wiele drukarni oferuje ich wykonanie za darmo.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.