Finanse

Faktoring jako alternatywa dla kredytu

Płynność finansowa to jeden z kluczowych czynników utrzymania stabilnej i konkurencyjnej pozycji na rynku. Szybki i bezproblemowy dostęp do gotówki umożliwia bezzwłoczną spłatę wszelkich zobowiązań, satysfakcję zatrudnionych pracowników, a jednocześnie silniejszą pozycję negocjacyjną oraz atrakcyjność wobec potencjalnych partnerów biznesowych. Jednak, aby zyskać tak korzystne warunki, pieniądze z faktur z długim terminem płatności powinny zostać zastąpione bardziej efektywnym źródłem finansowania. Co ważne – kredyt nie jest tutaj jedynym rozwiązaniem!

Czy faktoring może efektywnie zastąpić kredyt?

Zdecydowanie tak! Oba wspomniane narzędzia finansowe mają wspólny cel, czyli zapewnienie pożądanej płynności finansowej osobie zainteresowanej. Należy jednak podkreślić, że mechanizm realizacji tego założenia jest zupełnie odmienny, dzięki czemu faktoring zyskuje coraz większą popularność. Zatem, jak to działa?
Wystarczy, że wykonasz daną usługę wobec swojego klienta, a następnie wystawisz stosowną fakturę. Kolejnym krokiem jest przekazanie tego dokumentu do Faktora, czyli specjalistycznej firmy świadczącej tego rodzaju usługi finansowe i to wszystko. Portfel przedsiębiorstwa zostaje zasilony oczekiwaną kwotą bez zbędnej zwłoki, co wpływa na komfort prowadzenia biznesu. Sam Faktor natomiast oczekuje na zbliżającą się płatność od klienta.

Cały system działania jest niezwykle prosty i intuicyjny – o ile współpracujemy z zespołem doświadczonych fachowców. Właśnie dlatego w dalszej części publikacji bazujemy na konkretnym przykładzie firmy FaktorOne. Zatem, dlaczego faktoring jest świetną alternatywą dla kredytu?

Faktoring – nowa jakość finansowania

Faktoring wykorzystuje kilka istotnych funkcji i właściwości, które zapewniają przewagę nad tradycyjnym kredytem. Przede wszystkim należy podkreślić aspekt bezpieczeństwa i kontroli, który bardzo często interesuje przedsiębiorców.

Należy bowiem zaakcentować, że skorzystanie z usługi faktoringu nie wpływa na zdolność kredytową danej firmy. Co więcej, to narzędzie finansowe nie wywołuje negatywnych skutków wobec samego ratingu. To jednak dopiero początek możliwości zbudowania prawdziwej i mierzalnej przewagi konkurencyjnej.

Kolejną cechą faktoringu jest bowiem plastyczność i elastyczność zastosowania. Co to oznacza w praktyce?
To usługa dopasowuje się do charakteru i specyfiki prowadzonej działalności, a nie na odwrót! Oferta firmy FaktorOne posiada szereg rozwiązań i opcji, które szybko dostrajają się do warunków pracy małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. 

Taka troska o detale umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału firmy, uwzględniając również sezonowość lub zmienny popyt danej branży. W konsekwencji właściciel biznesu otrzymuje inteligentne i przemyślane narzędzie do optymalizacji aspektów finansowych. 

Dodatkowo faktoring wiąże się także z minimalnym zakresem wymogów, co zdecydowanie odróżnia usługę od szablonowego kredytu. W większości przypadków skorzystanie z możliwości faktoringu nie wymaga długiej historii działalności lub prezentowania licznych form zabezpieczeń. Faktoring jest zatem doskonałym wsparciem dla wszystkich przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem.

Funkcjonalność oferty wiąże się także z samą wygodą użytkowania usługi. Nowocześni i innowacyjny eksperci FaktorOne projektują swoje narzędzia tak, aby zapewnić pełen komfort dla użytkowników.