Zdrowie

Wypadanie włosów – przyczyny?

 Nadmierne wypadanie włosów może być uciążliwym problemem, często powodującym niepokój i wpływającym na samoocenę, zwłaszcza dla kobiet. Jeśli jednak zostaniesz prawidłowo zdiagnozowany, możesz kontrolować wypadanie włosów za pomocą pewnych domowych środków, które są naturalne i skuteczne w ratowaniu włosów.


Jak uniknąć wypadania włosów?

Regularna pielęgnacja
Włosy są zwykle najbardziej zniszczone w pobliżu końcówek, a dobre przycinanie co sześć do ośmiu tygodni może pomóc rozwiązać twoje nieszczęścia. Zniszczone włosy mają konsystencję przypominającą słomkę i można je odciąć w celu pobudzenia wzrostu i usunięcia rozdwojonych końcówek .

Stres
Stres jest jedną z głównych przyczyn wielu problemów zdrowotnych, w tym wypadania włosów. Może również zakłócić proces wzrostu włosów i doprowadzić do przedwczesnego siwienia.

Unikaj brania gorących pryszniców
Równie kojący, jak gorący prysznic, wysusza pasemka (tak jak skóra) i pozbawia skórę głowy naturalnych olejków, co prowadzi do suchych, łamliwych włosów, które są bardziej podatne na łamanie. Zamiast tego zdecyduj się na letnią wodę i spróbuj spłukać włosy w najchłodniejszej temperaturze.

Czesanie mokrych włosów
Nasze kosmyki nigdy nie są bardziej kruche i podatne na pękanie, gdy są mokre. Dlatego ważne jest, aby użyć grzebienia z szerokimi zębami lub pozostawić je do wyschnięcia na powietrzu przed jakąkolwiek formą stylizacji.


Noszenie obcisłych fryzur
Zbyt ciasne wyrywanie włosów od nasady powoduje uszkodzenia i dlatego należy ich unikać. Najlepiej też nie wiązać ciasno włosów podczas snu.

Przyczyny wypadania włosów

 1. Niedobory żywieniowe
  Możliwe, że w Twojej diecie może brakować podstawowych składników odżywczych, takich jak żelazo, miedź, cynk i białka. Niedobór witaminy D to kolejna przyczyna wypadania włosów. Aby tego uniknąć, koniecznie wyjdź i naciesz się słońcem.
 2. Nierównowaga hormonalna
  Po 30 roku życia kobiety mogą odczuwać zaburzenia równowagi hormonalnej, które mogą powodować wypadanie włosów. Jest to zwykle spowodowane nadmierną konwersją dihydrotestosteronu (DHT). Chociaż estrogen jest głównym hormonem wytwarzanym przez kobiety, testosteron i inne androgeny, takie jak DHEA, występują również w kobiecym ciele. Gdy kobiety osiągną pewien wiek, mogą zacząć przekształcać te androgeny w DHT.
 3. Problemy z tarczycą
  Jeśli tarczyca, która znajduje się w przedniej części szyi, wytwarza nadmierną lub niewystarczającą ilość hormonu tarczycy, cykl wzrostu włosów może ulec zmianie. Jeśli jednak masz problem z tarczycą, wraz z wypadaniem włosów zauważysz inne objawy, takie jak przyrost lub utrata masy ciała, wrażliwość na zimno lub ciepło oraz zmiany częstości akcji serca.
 4. Zespół policystycznych jajników (PCOS)
  Kobiety z zespołem policystycznych jajników (PCOS) mają nierównowagę hormonalną, która powoduje wyższy poziom androgenów niż normalnie. To często powoduje wzrost włosów na twarzy i ciele, podczas gdy włosy na głowie stają się cieńsze. PCOS może również prowadzić do problemów z owulacją, trądzikiem i przyrostem masy ciała.
 5. Stres
  Ekstremalny stres może spowodować nagłą utratę włosów, która może trwać kilka miesięcy. Minimalizowanie stresu poprzez ćwiczenia, medytację jogę i masaże zmniejszy szanse na utratę włosów.