Zakupy

Jak dobrać idealny prezent – praktyczne porady

Nie ma żadnej metody, która pozwoli za każdym razem dobrać prezent doskonały, ale jest kilka wskazówek, których przestrzeganie może z każdym zakupem trafiać maksymalnie blisko celu. Intuicja intuicją, ale czasem każdy trafia na poważniejszy prezentowy problem.

Więcej słuchaj, mniej wymyślaj

Idealny prezent to taki, który zainteresowany wybierze sobie sam. Jeśli więc chłopak od paru miesięcy marudzi, że musiałby sobie kupić portfel, to nie będzie miało większego sensu zastanawianie się nad tym, jaką karafkę mu wybrać. Lepiej skupić się na wyborze idealnego portfela: czy ma być mały, czy duży, skórzany czy syntetyczny, personalizowany, czy nie? Dobry sklep z prezentami może mieć nawet kilkadziesiąt różnych opcji do wyboru, a to już wystarczająco dużo, żeby podjąć najlepszą decyzję. Niektóre z nich – choćby smart-portfel dostępny na Toys4Boys – są naprawdę zaskakujące.

Szukaj prezentów indywidualnych

Skoro już się pojawił temat personalizacji, to warto zostać przy tym na dłużej, bo szlif, grawer czy tłoczenie mogą w wielu przypadkach zmienić zupełnie standardowy prezent w coś naprawdę niezwykłego. Personalizowany pokal albo pióro z grawerem mogą się sprawdzić jako prezenty na różne okazje. Znakowanie z pozoru zwyczajnych przedmiotów nadaje prezentom indywidualny rys i charakter. To ważne, ponieważ dziś zakup prezentu nie stanowi dużej trudności i w związku z tym czasem łatwo wywołać wrażenie, że był to zakup bez pomysłu i na ostatnią chwilę – personalizacja pozwala uniknąć tego kłopotu.

Użyteczność jest ważna

Na pewno fajnie jest czasem dostać coś po prostu ładnego, ale idealny prezent prawie zawsze będzie czymś użytecznym. Warto szukać rzeczy praktycznych: czy to będzie głośnik z podświetleniem, czy zestaw filiżanek do kawy, czy masażer – to już oczywiście kwestia indywidualna, jednak za każdym razem, kiedy wybiera się prezent praktyczny, jest się trochę bliżej ideału. Ważna uwaga – w tym przypadku estetyka też jest ważna, ale ta, w przeciwieństwie do funkcjonalności, jest subiektywna. 

Nie zaczynaj poszukiwań od najdroższych prezentów

Wartość prezentu zwykle w jakiś sposób koresponduje z rangą konkretnej okazji – to całkiem dobry zwyczaj, ale warto odejść od ceny jako jedynego wyznacznika wartości prezentu. Właściwie wszystkie wspomniane wyżej kryteria mają większe znaczenie. To nie jest tak, że im droższy prezent, tym lepszy się automatycznie staje – owszem, warto zwrócić uwagę na wartość i dopasować ją do okazji czy utartych zwyczajów, ale są sklepy, w których można fantastyczne prezenty kupić taniej, niż się spodziewasz. A w przypadku nietypowych prezentów zresztą tylko kupujący będzie znał ich cenę.

Kupuj w dobrym sklepie – i wiemy jakim!

Jeśli szukasz idealnych prezentów: nietypowych, praktycznych, niepowtarzalnych, ładnych, a przy okazji w dobrej cenie, to na Toys4Boys znajdziesz je wszystkie. Zerknij na stronę, sprawdź bestsellery albo najnowsze prezenty w ofercie, a prawie na pewno już nigdy nie będziesz potrzebować innego źródła pomysłowych prezentów.