Biznes

W jakich obszarach można się rozwijać, pracując w Biedronce?

Praca dla sieci handlowej to nie tylko sprzedaż oraz obsługa klienta. Zobacz, jakie stanowiska i perspektywy kariery oferuje jeden z największych prywatnych pracodawców w Polsce, właściciel ponad 3000 sklepów – Biedronka.

Jak rozwijać swoją karierę jako sprzedawca w Biedronce?

Sieci handlowe, w tym sieć Biedronka, umożliwiają podjęcie pracy na różnych stanowiskach, takich jak kasjer, sprzedawca, czy kierownik sklepu. W jaki sposób można rozwijać swoją karierę w handlu?

Ścieżka kariery pracownika w sklepie zwykle zaczyna się od stanowisk podstawowych, do których zaliczane są pozycje kasjera lub sprzedawcy. Praca na takich stanowiskach dotyczy obsługi klientów, dostarczania im informacji o produktach, prowadzenia transakcji, wykładania towarów. Najczęściej nie wymaga ona żadnego wcześniejszego doświadczenia, dlatego może rozpocząć ją każdy, kto jest sumienny i zmotywowany.

Posiadający większe doświadczenie i dobre wyniki pracownicy mogą awansować na wyższe stanowiska, takie jak starszy sprzedawca kasjer lub zastępca kierownika sklepu. Praca na tych stanowiskach polega przede wszystkim na prowadzeniu zmiany, dbaniu o odpowiednie zatowarowanie oraz sprawne działanie sklepu.

Dalszy awans może prowadzić do stanowiska kierownika sklepu, który jest odpowiedzialny za całokształt jego działalności, w tym personel, zarządzanie i wyniki finansowe.

Ścieżka kariery w sklepie umożliwia także zajęcie stanowisk menedżerskich w regionie oraz w centrali firmy. W tym przypadku praca związana jest z nadzorowaniem wielu sklepów w określonym regionie lub zarządzaniem działaniami odbywającymi się w całej sieci.

Praca w Biedronce – nie tylko w sklepie, ale również w magazynie

Biedronka oferuje zatrudnienie nie tylko w swoich sklepach, ale również w innych obszarach, które także dają szerokie możliwości rozwoju.

Sieć aktywnie poszukuje pracowników magazynowych, którzy mogą znaleźć zatrudnienie na stanowiskach różniących się pomiędzy sobą wymogami oraz obowiązkami. 

Na początku kariery można rozpocząć pracę jako magazynier lub magazynier kompletacji. Dostępne są również stanowiska dla operatorów wózka wysokiego składu.

W magazynach Biedronki można awansować – praca czeka również na inspektorów i specjalistów administracyjno-magazynowych, którzy dbają o właściwe działanie obiektu, w tym obieg dokumentacji i zarządzanie magazynowaniem. Inne pozycje to kontroler jakości, koordynator sekcji przyjęć, reklamacji czy opakowań albo  pracownik sekcji technicznej, który dba o utrzymanie ruchu.

Kolejnym krokiem w karierze może być stanowisko kierownika magazynu, kierownika sekcji planowania lub dyrektora centrum dystrybucyjnego.

Praca biurowa dla Biedronki – jacy pracownicy są poszukiwani?

Biedronka zatrudnia również pracowników biurowych, którzy odpowiadają za działanie firmy od zaplecza.

Poszukiwani są między innymi pracownicy do działów zakupów, logistyki i łańcucha dostaw, działu jakości produktów, działów finansowych, personalnych, prawnych, marketingu czy IT. Na nich również czekają zróżnicowane możliwości rozwoju.