Internet

Uptodown jest bezpieczny?

uptodown

Pisaliśmy już o Aptoide jak i o Uptodown. Dziś chcielibyśmy rozwinąć temat Uptodown patrząc na jest bezpieczny.

Czy Uptodown jest bezpieczny?

Uptodown umożliwia bezpieczne pobieranie aplikacji i nie zawiera żadnych wirusów, które mogłyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić Twojemu urządzeniu lub prywatności. Każdy plik hostowany w ich sklepie z aplikacjami lub na stronie internetowej jest analizowany przez ponad 70 programów antywirusowych za pomocą VirusTotal wraz z raportem.

Są chwile, kiedy musimy pobrać aplikacje, które nie są dostępne w Sklepie Play lub w naszym kraju, lub mamy problemy z pobieraniem aplikacji stamtąd lub potrzebujemy starszej wersji tej aplikacji.
Wtedy z pomocą przychodzi Uptodown!

Jak sprawdziliśmy bezpieczeństwo

Uptodown umożliwia bezpieczne pobieranie aplikacji i nie zawiera żadnych wirusów, które mogłyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić Twojemu urządzeniu lub prywatności. Każdy plik hostowany w ich sklepie z aplikacjami lub na stronie internetowej jest analizowany przez ponad 70 programów antywirusowych za pomocą VirusTotal wraz z raportem.

Raport bezpieczeństwa Uptodown


Dla tych, którzy nie wiedzą, VirusTotal to ciesząca się największym zaufaniem bezpłatna usługa online, która analizuje pliki i adresy URL pod kątem wirusów, złośliwego oprogramowania, trojanów i innych rodzajów złośliwej zawartości za pomocą ponad 70 skanerów antywirusowych i usług blokowania adresów URL.

Przed opublikowaniem aplikacji Uptodown korzysta z usługi VirusTotal w celu przeanalizowania plików aplikacji, a wyniki dotyczące wirusów, złośliwego oprogramowania lub potencjalnych zagrożeń są udostępniane użytkownikom w raporcie bezpieczeństwa jako zasób.

Ogólnie rzecz biorąc, większość plików hostowanych na ich platformie nie zawiera wirusów, złośliwego oprogramowania, oprogramowania szpiegującego ani żadnych innych złośliwych treści.

Być może jednak niektóre pliki są zainfekowane wirusami, co można sprawdzić w raporcie bezpieczeństwa analizowanym przez VirusTotal.

Dlatego zawsze powinieneś sprawdzić raport bezpieczeństwa przed pobraniem czegokolwiek ze sklepu z aplikacjami lub strony internetowej Uptodown.

Ważne jest, aby wiedzieć, że żadne sklepy z aplikacjami nie są w 100% bezpieczne przed hostowaniem złośliwych aplikacji, nawet Google Play Store i Apple App Store.

Chociaż te dwa są najbezpieczniejszymi miejscami do pobierania aplikacji, nie oznacza to, że są one całkowicie bezpieczne przed wszelkiego rodzaju szkodliwymi aplikacjami.

To samo dotyczy Uptodown, niektóre hostowane tam pliki mogą zawierać złośliwe oprogramowanie lub wirusy, ale jest to bezpieczniejsze niż większość zewnętrznych sklepów z aplikacjami, ponieważ:

Tylko programista może opublikować swoją aplikację na Uptodown.
Nie oferuje pękniętej wersji płatnych aplikacji na Androida.
Osobiście używam go od lat i do tej pory nie napotkałem żadnych problemów.
Po pierwsze , anonimowi użytkownicy nie mogą publikować swoich aplikacji na Uptodown podszywając się pod ich twórców.

Tylko twórcy mogą publikować swoje aplikacje na Uptodown i jest to całkowicie bezpłatne.

Aby opublikować aplikacje w Uptodown, programista musi zarejestrować się i wysłać im oprogramowanie oraz wszelkie informacje wymagane do weryfikacji, a ich zespół ds. treści ręcznie przejrzy dostarczone informacje i aplikację przed ich opublikowaniem.

Strefa dewelopera Uptodown

W Uptodown większość aplikacji, zwłaszcza tych popularnych, jest publikowana przez ich oficjalnych twórców, ale czasami publikują niektóre aplikacje bez zgody programisty.

Dlaczego to robią?

Przed opublikowaniem aplikacji zespół Uptodown próbuje skontaktować się z twórcami tej aplikacji, a jeśli nie odpowiedzą, publikują, ponieważ mogą otrzymać mnóstwo próśb użytkowników o dodanie tej aplikacji.

Oprócz kontaktowania się z programistami używają również zautomatyzowanych systemów do odkrywania i wybierania nowych aplikacji.

Jednak Uptodown pozwala programistom na wysłanie im żądania DMCA w celu usunięcia ich aplikacji lub mogą ubiegać się o autorstwo w celu zarządzania aktualizacjami, uzyskiwania statystyk pobierania, a także dostępu do ich usług wsparcia.

Po drugie , w przeciwieństwie do innych zewnętrznych sklepów z aplikacjami, Uptodown nie publikuje złamanych wersji płatnych aplikacji na Androida, ponieważ zwykle zawierają one wirusy, złośliwe oprogramowanie lub inną złośliwą zawartość.

Co więcej , używam go na swoim telefonie od lat i nie napotkałem żadnych wirusów, złośliwego oprogramowania ani innych złośliwych treści po zainstalowaniu aplikacji z ich sklepu z aplikacjami lub strony internetowej.

Jednak zawsze pobieram popularne aplikacje tylko wtedy, gdy są one zwykle publikowane przez oficjalnego twórcę. Ponadto sprawdzam raport bezpieczeństwa analizowany przez VirusTotal przed pobraniem czegokolwiek z Uptodown.

Biorąc pod uwagę zarówno moje osobiste doświadczenia, jak i wszystkie inne czynniki, powiedziałbym, że Uptodown samo w sobie jest ogólnie bezpieczne, ale nie do końca.

Większość plików hostowanych na Uptodown można bezpiecznie pobrać i zainstalować, ale niewielka liczba aplikacji (zwłaszcza tych niepopularnych) może zawierać wirusy, złośliwe oprogramowanie itp., ale możesz zobaczyć raport bezpieczeństwa przed pobraniem.

Aby zachować bezpieczeństwo, zawsze sprawdzaj raport bezpieczeństwa aplikacji i lepiej pobierać tylko popularne aplikacje z Uptodown, ponieważ są one zazwyczaj publikowane przez oficjalnego twórcę.

Ponadto możesz zastosować dodatkowe środki ostrożności wymienione poniżej, aby upewnić się, że pliki pobierane i instalowane z Uptodown na telefonie są bezpieczne.

Dodatkowe środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo pobranych plików
Mimo że Uptodown zapewnia pełny raport bezpieczeństwa pliku, który zamierzasz pobrać, oto 2 dodatkowe środki ostrożności, aby upewnić się, że pobrane pliki można bezpiecznie zainstalować.

Analizuj pliki z Kaspersky

Przejdź do Kaspersky Threat Intelligence Portal (opentip.kaspersky.com) .
Prześlij pobrany plik i kliknij Analizuj .
Po przeanalizowaniu pliku sprawdź raport, aby upewnić się, że plik jest bezpieczny.

Czy powinieneś pobierać z Uptodown zamiast ze Sklepu Play?
Mimo że Sklep Google Play może również zawierać złośliwe aplikacje, ryzyko jest wysokie w przypadku zewnętrznych sklepów z aplikacjami, takich jak Uptodown.

Chociaż Uptodown jest ogólnie bezpieczny i jest drugim najpopularniejszym katalogiem oprogramowania na świecie, w którym eksperci ręcznie skanują każdy plik przed udostępnieniem go na swojej platformie, istnieje większe prawdopodobieństwo napotkania czegoś podejrzanego niż w Sklepie Play.

Sklep Play zapewnia znacznie wyższy poziom ochrony niż Uptodown.

Wiem, że ograniczenia w Play Store są wysokie w porównaniu do Uptodown, ale te ograniczenia sprawiają, że jest to bezpieczniejszy sklep z aplikacjami niż Uptodown lub jakikolwiek inny sklep z aplikacjami innych firm.

Dlatego zawsze bezpiecznie jest pobierać aplikacje ze Sklepu Play zamiast Uptodown, chyba że nie ma innego wyboru.

Jedynym momentem, w którym powinieneś pobierać aplikacje z Uptodown zamiast ze Sklepu Play, jest:

Aplikacja nie jest dostępna w Sklepie Play ani w naszym kraju.
Masz problemy z pobieraniem aplikacji ze Sklepu Play.
Nowa wersja nie działa poprawnie na Twoim telefonie i potrzebujesz starszej wersji.
Niemniej jednak zawsze powinieneś sprawdzić raport bezpieczeństwa aplikacji przed pobraniem czegokolwiek z Uptodown, a podjęcie dodatkowych środków ostrożności, które Ci udostępniłem, nie jest obowiązkowe, ale lepiej jest dokładniej sprawdzić, czy pobrane pliki są bezpieczne.

Czy Uptodown to wirus?

Uptodown samo w sobie nie jest wirusem, niezależnie od tego, czy jest to ich witryna internetowa, czy sklep z aplikacjami, ale niektóre hostowane tam pliki mogą być zainfekowane wirusami.

Aby upewnić się, że aplikacja, którą zamierzasz pobrać, nie jest zainfekowana wirusami, zawsze sprawdzaj raport bezpieczeństwa.

Aby upewnić się, że ich sklep z aplikacjami i strona internetowa są wolne od wirusów, przeskanujmy oba.

Najpierw przeskanujmy Uptodown App Store w poszukiwaniu wirusów, złośliwego oprogramowania i innych złośliwych treści.

Przeanalizowałem ich App Store za pomocą VirusTotal , a także Kaspersky.

Czy Uptodown jest legalne?

Uptodown jest w 100% legalny z dostępnymi autentycznymi aplikacjami. Legalizacja po stronie użytkownika zależy od korzystania z aplikacji przez użytkowników.

Sama aplikacja jest całkowicie legalna i nie zachowuje żadnych nielegalnych działań na stronie. Jednak sposób korzystania przez użytkownika nie ma żadnego związku z legalnością aplikacji Uptodown.

Rolą Uptodown jest udostępnianie aplikacji do pobrania w legalny sposób. Jego użycie jest całkowicie zależne od użytkowników i nie ma wpływu na decydowanie o legalności aplikacji dostarczanych przez Uptodown.

Usuwają każdą aplikację, jeśli zostanie o to poproszony przez Google lub programistę. Dzięki temu mogą mieć tylko prawdziwe aplikacje w swojej witrynie, zachowując jednocześnie przejrzystość dla użytkowników.

Czy Uptodown to chińska aplikacja?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: „Nie”. Uptodown nie jest chińską aplikacją. Ma siedzibę w Hiszpanii.

Ta aplikacja została założona przez José Domíngueza i Luisa Hernándeza w 2002 roku. Jej siedziba znajduje się w Maladze w Hiszpanii.

Uptodown jest dostępny w wielu krajach, a recenzje publikowane są w 15 różnych językach. Jednym z takich języków jest chiński.

Dlatego Uptodown jest dostępny dla języka chińskiego, ale nie jest to chińska aplikacja.


Czy Uptodown jest dostępne tylko na Androida?

Uptodown jest dostępny nie tylko dla systemu Android, ale oferuje również aplikacje dla systemów Windows i Mac . Został jednak zaprojektowany specjalnie dla użytkowników Androida i składa się głównie z aplikacji na Androida.