Zdrowie

Jak wybrać szczoteczkę Philips Sonicare? Przewodnik po modelach

Philips to jeden z najpopularniejszych producentów szczoteczek sonicznych. Jeśli szukasz urządzenia, które precyzyjnie wyczyści zęby i dziąsła, z pewnością warto brać pod uwagę sprzęt tej marki. Jaki model kupić i dlaczego? Którymi kryteriami się kierować, porównując ze sobą różne szczoteczki z serii Philips Sonicare? Zobacz praktyczny poradnik!

Szczoteczka soniczna – dlaczego warto?

W pierwszej kolejności warto wyjaśnić, czym właściwie charakteryzują się szczoteczki soniczne. To jeden z rodzajów szczoteczek elektrycznych, w porównaniu z innymi uchodzący za najskuteczniejszy w działaniu! Potwierdza to zresztą Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, które wskazuje właśnie szczoteczki z technologią soniczną jako rekomendowane rozwiązanie. W przeciwieństwie do modeli innego typu nie wykonują one ruchów pulsacyjnych, lecz generują drgania. W ten sposób znacznie dokładniej usuwają płytkę nazębną, pozwalają również dbać o dziąsła i pozbywać się przebarwień.

Wybór szczoteczki sonicznej to dobra decyzja. Pozostaje jednak kwestia znalezienia odpowiedniego sprzętu, dostosowanego do twoich potrzeb!

Philips Sonicare – najlepsze modele

Kupując szczoteczkę soniczną Philips, nie należy kierować się ceną czy wyglądem. Najlepiej przez wybraniem urządzenia zapoznać się z jego specyfikacją i najważniejszymi funkcjami. W ten sposób łatwiej dobrać odpowiedni produkt dostosowany do swoich oczekiwań. Patrząc na dostępne możliwości, należy wymienić kilka polecanych propozycji.

Najpierw jednak spójrz na najważniejsze cechy wspólne wszystkich szczoteczek Philips Sonicare. Niezależnie od tego, po jaki model sięgniesz, pamiętaj, że każdy za nich zapewnia:

  • czujnik nacisku, który poinformuje cię, gdy dociskasz szczoteczkę zbyt mocno;
  • timer odmierzający dwie minuty mycia zębów z podziałem na strefy;
  • przypomnienie o wymianie końcówki;
  • nawet dwa tygodnie działania na jednym ładowaniu.

Pozostaje cechy szczoteczek sonicznych mogą się różnić, dlatego omówimy je, odwołując się do konkretnym urządzeń.

  1. Szczoteczka soniczna PHILIPS SONICARE DiamondClean 9000

To szczoteczka, która ma cztery różne programy i aż trzy poziomy intensywności do wyboru. Dzięki precyzyjnym ustawieniom można dopasować sposób mycia zębów do indywidualnych preferencji. Ciekawie prezentuje się także etui ładujące, wyglądające jak szklanka na szczoteczkę. Urządzenie współpracuje z aplikacją mobilną, która dostarcza szczegółowych informacji o tym, które obszary zostały precyzyjnie wyszczotkowane, a na które miejsca należy bardziej zwracać uwagę przy następnym myciu.

  1. Szczoteczka soniczna PHILIPS SONICARE Prestige 9900 SenseIQ

To jeszcze bardziej zaawansowany model. Programów do czyszczenia jest tutaj aż pięć. Co więcej, szczoteczka wyczuwa twoją technikę szczotkowania i dopasowuje się do ciebie w czasie rzeczywistym dzięki technologii SenseIQ. Futerał do przechowywania szczoteczki wykonano z eleganckiej, wegańskiej skóry. Podobnie jak model opisany powyżej współpracuje z aplikacją mobilną, żeby skuteczność czyszczenia monitorować w telefonie.

  1. Szczoteczka soniczna PHILIPS SONICARE ProtectiveClean 6100

Trzecia ciekawa opcja to model, który przekonuje do siebie atrakcyjną ceną. Umożliwia szczotkowanie z użyciem trzech programów i na trzech poziomach intensywności. Nie współpracuje z aplikacją, jeśli jednak nie potrzebujesz takich dodatków, sprawdzi się doskonale.

Wiesz już, który z wymienionych modeli najbardziej przypadł ci do gustu? Sprawdź wszystkie szczoteczki soniczne Philips Sonicare w sklepie MediaMarkt!

Artykuł powstał przy współpracy z MediaMarkt.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.