Zdrowie

Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki Yoskine Mesotherapy?

Wśród najlepszych sposobów na zachowanie młodego wyglądu skóry przodują profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetologicznych. Jednym z nich jest mezoterapia, która ujędrnia cerę oraz ujednolica jej koloryt. Czy da się uzyskać podobny efekt przy pomocy kosmetyków do codziennego stosowania?

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Mezoterapia igłowa od lat pozostaje jednym z najchętniej wybieranych, a zarazem najskuteczniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Polega na delikatnym nakłuwaniu skóry pistoletem lub strzykawką z bardzo cienką igłą i podawaniu w ten sposób dobroczynnych składników aktywnych, takich jak witaminy i mikroelementy, osocze bogatopłytkowe, aminokwasy czy kwas hialuronowy. W wyniku takiej procedury skóra zaczyna intensywniej produkować włókna kolagenowe, staje się ujędrniona, następuje spłycenie zmarszczek oraz rozjaśnienie przebarwień.

Alternatywą dla mezoterapii igłowej jest zabieg bezigłowy, przebiegający z użyciem urządzenia emitującego prąd o częstotliwości radiowej lub ultradźwięki. Pozwalają one na wprowadzenie substancji pielęgnacyjnych w sposób nieinwazyjny i nienaruszający błon komórkowych.

Co ciekawe, mezoterapia bywa wykorzystywana nie tylko do pielęgnacji cery, ale także do leczenia różnego typu schorzeń i dolegliwości medycznych, np. łysienia, obrzęków, blizn, nadwagi czy rozstępów. 

Czy kosmetyki mogą zastąpić mezoterapię?

Choć profesjonalne zabiegi mezoterapii są bardzo skuteczne, mają również kilka istotnych zalet. Przede wszystkim są dość drogie i nie zawsze łatwo dostępne – są wykonywane wyłącznie w niektórych gabinetach medycyny estetycznej. Ponadto po ich przebyciu należy chronić skórę silnymi filtrami UV, zaś przez 48 godzin bezpośrednio po zabiegu nie można korzystać z sauny, basenu, opalania, a nawet niektórych kosmetyków.

Na szczęście obecnie możemy osiągnąć efekty zbliżone do mezoterapii igłowej lub bezigłowej, stosując całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne, domowe zabiegi. Jest to możliwe dzięki serii kosmetyków Yoskine Mesotherapy, która wykorzystuje bio-mikroigły z gąbki słodkowodnej Spongilla Spicule wykonujące mikronakłucia i w ten sposób wnikające na różne poziomy skóry, silnie stymulując procesy odmładzające. Co ważne, nakłucia nie są odczuwalne, dzięki czemu pielęgnacja produktami z tej linii jest bardzo przyjemna i komfortowa. W skład zestawu wchodzą: krem na dzień SPF 10, silnie wypełniający zmarszczki krem na noc, mocno skoncentrowane mezo-serum naprawcze oraz płatki pod oczy. 

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.