Dom

Trendy w wystroju wnętrz 2023

Pełne radości kolory we wnętrzach. Po sezonach dominacji szarości i bieli projektanci wnętrz zaczynają spoglądać w kierunku innych kolorów. Z kolei styl Japandii ma wszystko co pomoże nam w czasie długich, zimowych wieczorów. Zapraszamy do lektury!

Pełne radości odcienie koralowca

Po sezonach dominacji szarości i bieli projektanci wnętrz zaczynają spoglądać w kierunku innych kolorów. Na popularności zyskuje żywa kolorystyka spod znaku oranżu i fioletu. To kolory, które „rozlewają” swoją pozytywną i ożywczą energię na całe wnętrze oraz osoby w nim przebywające, wprowadzając je w optymistyczny nastrój.

Lubisz przyjmować gości i chcesz, by dobrze czuli się w twoim mieszkaniu? Wybierz najmodniejsze barwy sezonu! Koral, terakota, czerwienie i odcienie pomarańczowej czerwieni – stanowią powiew świeżości po latach niepodzielnego królowania stonowanych kolorów.

Odcieniem na który warto zwrócić szczególnie uwagę jest Raspberry Blush (Malinowy Rumieniec). Łączy on w sobie optymizm i radość życia. W kwestii szczegółowej – to odcień koralowy z kroplą malinowego różu.

Szukasz dywanu w tych ożywczych barwach? Sprawdź w naszej kolekcji model Retro 100 red

Japandi – coś więcej niż tylko aranżacja wnętrza

Jeśli nasze wnętrze dopiero przeszło metamorfozę i nie chcemy fundować sobie kolejnej rewolucji warto zwrócić uwagę na dodatki. Dzięki nim stworzymy we wnętrzu styl japandii (połączenie stylu japońskiego i skandynawskiego).

Japandii ma wszystko co pomoże nam w czasie długich, zimowych wieczorów. W związku z tym, że nadal dość często pracujemy z domu nie bez znaczenia jest to, by wnętrze łączyło kilka funkcji a zarazem było dobrze zorganizowane.

Styl japandii wyróżnia się uporządkowaniem i jasną paletą kolorystyczną, jednak nie brakuje w nim ciepła i przytulności. Jego znakami rozpoznawczymi są nawiązania do ekologii, czyste linie, subtelne, stonowane kolory (kremowy, beż, biel oraz jasny szary) i prostota. Idealnie sprawdzą się również kolory ziemi.

Materiały? Naturalne oczywiście np. rattanowe lub bambusowe meble, drewniane podłogi, bawełniane tkaniny, wiklinowe lampy oraz duża ilość roślin. Gdybyśmy chcieli styl japandii opisać jednym zdaniem to określenie „minimalizm w przytulnej formie” stanowi jego kwintesencję.

W związku z tym akcesoria i dodatki występują w ilości ograniczonej („mniej znaczy więcej”) i mają za zadanie wywołać efekt. Warto więc pozostawić na jeden, dwa elementy, które są wyraziste i przykuwające uwagę.

Podsumowując – styl japandi to bardziej sposób życia i myślenia, dostrzeżenie tego, co już mamy niż tylko aranżacja wnętrza.

Jeśli koncepcja Japandi jest bliska waszemu sercu warto byście zwrócili uwagę na dywan Petron 00.3041 z naszej najnowszej kolekcji

Z pewnością nadchodzący sezon w aranżacji wnętrz jest bardzo cechuje się różnorodnością. Dzięki temu każdy z nas z pewnością znajdzie coś, co odpowiada naszemu gustowi i zarazem będzie modne. Jednak najważniejszą kwestią jest zawsze nasz komfort i to, byśmy po prostu lubili przebywać w danym wnętrzu. Szukasz innych inspiracji na dywan do swojego wnętrza? Sprawdź na www.dywany-chodniki.com