Internet

Szybki darmowy hosting

Wybór hosta internetowego dla Twojej witryny to poważna decyzja, ponieważ jest to ważna podstawa do zapewnienia sukcesu Twojej firmy. Z odpowiednim hostem internetowym możesz znacznie poprawić i zwiększyć wydajność swojej witryny. Wybierz źle, a spowodujesz różnego rodzaju bóle głowy i niepotrzebne wydatki.

W tym artykule omówimy niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego dostawcy usług hostingowych, odpowiemy czy jest (jak tak to jaki) szybki darmowy hosting.

Szybki darmowy hosting

Czy darmowy hosting może być szybki? Najlepsze rzeczy w życiu są za darmo, głosi powiedzenie. Może tak nie być w przypadku dostawców usług hostingowych, ale z pewnością istnieją całkiem dobre opcje, które nie kosztują absolutnie nic lub są bardzo bliskie tego, że są bezpłatne.

Szybki darmowy hosting- czy taki istnieje? Czy darmowy hosting stron ma bezpłatny certyfikat ssl ?
Szybki darmowy hosting- czy taki istnieje? Jaki darmowy hosting stron?

Od początków światowej sieci internetowej zawsze istniały sposoby publikowania treści dla mas bez płacenia ani grosza. Te sposoby zostały udoskonalone przez lata, a dziś możesz publikować świetne strony internetowe, nawet o profesjonalnym wyglądzie, całkowicie za darmo.

Najlepsze bezpłatne witryny hostingowe – tu założysz darmowe strony internetowe

Pomyśl o otwartych platformach blogowych, takich jak WordPress , Google Blogger czy Tumblr. Lub platformy do tworzenia stron internetowych, takie jak Weebly lub Wix. Możesz wybrać dowolną z tych opcji, aby stworzyć i utrzymać swoją witrynę bez inwestowania ani złotówki. A także bez konieczności nauki programowania, serwerów WWW.

Bezpłatny hosting – minusy darmowego hostingu

Co oferuje bezpłatny hosting? Może chcesz zweryfikować swój pomysł lub prowadzić stronę internetową dla swojej organizacji non-profit lub po prostu chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Istnieje wielu dostawców oferujących bezpłatne usługi hostingowe, które będą odpowiadać Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

To powiedziawszy, darmowy hosting ma swoje własne ograniczenia, które obejmują takie rzeczy jak:

 • Brak kopii zapasowych witryn
 • Niższa wydajność
 • Brak gwarancji dostępności
 • Reklamy w witrynie
 • Ograniczone opcje obsługi klienta
 • Trudność w uzyskaniu szybkiej obsługi klienta

Na co zwracać uwagę przy wyborze hostingu internetowego – opcje płatne

 Zrozum potrzeby swojej witryny

Szybkie wyszukiwanie w Google pokaże, że istnieje mnóstwo dostawców usług hostingowych. Ale zanim będziesz mógł wziąć pod uwagę którekolwiek z nich, musisz poznać potrzeby swojej witryny.

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniego hosta internetowego jest określenie, jakie są Twoje potrzeby dotyczące Twojej witryny. Zadaj sobie pytania, takie jak „ Jaki rodzaj witryny buduję?”, „Czy chcę korzystać z WordPressa?” lub „Ile spodziewam się ruchu?”.

hosting wordpress free web hosting
WordPress to najpopularniejszy silnik, na którym buduje się strony. WordPress jest bardzo rozbudowany i niestety ma coraz większe wymagania.

Te pytania mogą wydawać się proste, ale w rzeczywistości są ważne.

Czemu?

Ponieważ im bardziej szczegółowy możesz być, tym łatwiej będzie zdecydować, który dostawca usług hostingowych będzie odpowiedni do pracy. Wybierasz się na WordPressa? Rozważ zarządzanego dostawcę hostingu WordPress. Budujesz sklep internetowy? Spójrz na dostawców hostingu, którzy specjalizują się w handlu elektronicznym.

Jeśli jesteś kompletnym początkującym, oto krótka wskazówka :

Zawsze wybieraj wspólny plan hostingowy z zaufaną firmą.

Ponieważ hosting współdzielony jest tani i łatwy w utrzymaniu , są idealnym wyborem dla nowych i mniejszych witryn. Ponadto uwalniają Cię od martwienia się o problemy z zapleczem, takie jak konserwacja i bezpieczeństwo, i pozwalają skupić się na budowaniu witryny.

Spójrz na wyniki niezawodności/czasu pracy serwera

Kiedy Amazon padł na 30 minut w 2013 roku, kosztowało ich to 66 240 dolarów za minutę przychodu.

Wystarczy powiedzieć, że pozostawanie online jest bardzo ważne dla Twojej witryny i aby to zrobić, musisz sprawdzić, jak stabilny jest Twój dostawca usług hostingowych.

Obecnie istnieje wiele narzędzi do monitorowania serwerów , których można użyć do śledzenia hosta internetowego, ale ogólnie rzecz biorąc, spojrzenie na ich wyniki dostępności jest więcej niż wystarczające, aby stwierdzić, czy host internetowy jest stabilny, czy nie.

Obecnie należy unikać standardu branżowego, który zapewnia 99,95% czasu pracy bez przestojów i wszystkiego poniżej 99%. Oczywiście konta premium zapewnią lepszą stabilność serwera, a niektóre zarządzanie czasem pracy na poziomie 99,99% lub nawet lepiej.

Możliwość aktualizacji serwera

Plany hostingowe mają dziś różne kształty i rozmiary, ale jeśli dopiero zaczynasz, prawdopodobnie otrzymasz wspólny plan hostingowy.

Jeśli to zrobisz, zaleca się wybranie dostawcy, który pozwala na uaktualnienie serwera w drodze.

Powodem jest to, że nawet jeśli zdecydujesz się na naprawdę dobry wspólny plan hostingu, nadal istnieje ograniczenie dostępnych zasobów. Gdy Twoja witryna rozrośnie się i przyciągnie większy ruch (ponad 30 000 unikalnych odwiedzających), wspólny plan hostingowy nie wystarczy, aby pomieścić całą przepustowość.

Dostawca usług hostingowych, który umożliwia uaktualnienie planu, będzie o wiele bardziej przydatny niż konieczność znalezienia nowego hosta i migracji całej witryny.

Jeśli jesteś początkującym, oto krótka wskazówka :

Plan VPS lub serwer dedykowany oferuje większe zasoby serwera, gdy Twoja witryna przewyższy plan hostingu współdzielonego. Szukaj hostów internetowych, które oferują elastyczność skalowania, gdy wymaga tego Twoja witryna.

Sprawdź cenę rejestracji i odnowienia

Istnieją 2 różne ceny, które musisz znać u hostów internetowych – cena rejestracji i cena odnowienia.

W większości przypadków to, co początkowo płacisz za plan, może nie być tym, co płacisz po odnowieniu. Najczęściej cena odnowienia będzie znacznie wyższa w zależności od tego, ile ofert/zniżek otrzymałeś.

Niestety, standardową praktyką firm hostingowych jest podnoszenie cen odnowienia i jeśli nie zamierzasz zmieniać hosta internetowego co 2 do 3 lat, nie ma sposobu, aby tego uniknąć.

Posiadanie kopii zapasowych dla Twojej witryny

Kopie zapasowe są niezbędne dla strony internetowej. Nawet przy wszystkich środkach bezpieczeństwa na świecie Twoja witryna napotka awarię, awarię, wirus lub włamanie, które spowoduje awarię Twojej witryny lub, co gorsza, całkowicie ją zniszczy.

Tutaj przydaje się dobra polityka tworzenia kopii zapasowych, ponieważ zawsze możesz wrócić do działającej strony internetowej, jeśli zdarzy się wypadek.

Dobry dostawca usług hostingowych powinien być w stanie przywrócić całą witrynę (lub przynajmniej jej dużą część) przy bardzo minimalnym przestoju, aby uniknąć znacznych strat.

Niektóre z kluczowych pytań, które możesz zadać swojemu usługodawcy hostingowemu w sprawie kopii zapasowych, obejmują:

 • Czy regularnie wykonują pełne kopie zapasowe?
 • Czy możesz ręcznie wykonać kopię zapasową swojej witryny za pomocą panelu sterowania?
 • Czy możesz używać programów do tworzenia automatycznych kopii zapasowych swojej witryny?
 • Czy możesz samodzielnie przywrócić pliki kopii zapasowej, czy potrzebujesz do tego personelu pomocniczego?

Jakość obsługi klienta (czat na żywo lub telefon)

Zdarzają się sytuacje, w których napotkasz problem z serwerem, którego po prostu nie możesz rozwiązać samodzielnie. Tutaj niezbędny będzie dobry zespół obsługi klienta.

Idealnie byłoby, gdybyś chciał załatwić sprawę z dostawcą usług hostingowych, który zapewnia dobre i elastyczne wsparcie za pośrednictwem czatu na żywo lub telefonu. W ten sposób możesz natychmiast rozwiązać problemy z witryną.

Poszukaj opinii zespołu wsparcia dostawcy hostingu na platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook, lub na forach, aby uzyskać lepsze wyobrażenie o jakości zespołu wsparcia.

Czy darmowy hosting to dobre rozwiązanie dla mnie?

Przy zakładaniu strony internetowej po raz pierwszy opcja „darmowa” może być bardzo kusząca. W końcu wszyscy chcemy zaoszczędzić trochę gotówki. Ale cokolwiek robisz, nie daj się nabrać na taktykę sprzedawców oleju węża tych darmowych dostawców hostingu.

Mogą obiecać, że udostępnią Twoją witrynę online bez wydawania ani grosza. Mogą nawet zaoferować „darmową domenę”. Ale te oferty prawie nigdy nie są warte wad, z którymi się wiążą. To okropny pomysł, którego będziesz tylko żałować.

Jasne, nie wszyscy dostawcy darmowego hostingu są tak źli jak inni. Nie wszystkie z nich będą miały każdy z wymienionych poniżej problemów. Ale prawie na pewno będą mieli przynajmniej kilka z nich.

Twoja witryna może zniknąć w dowolnym momencie

Jeśli wybrany przez Ciebie dostawca bezpłatnego hostingu znajdzie się w kłopotach, może zamknąć swoje usługi. Prawdopodobnie zostaniesz o tym ostrzeżony zgodnie z ich warunkami, ale to nie znaczy, że zawartość Twojej witryny jest bezpieczna.

Czasami usługi po prostu zatrzymują nowe rejestracje, jednocześnie utrzymując witrynę online (przez określony czas). Ale jeśli firma zdecyduje się całkowicie spasować, a Ty nie przeniesiesz swoich treści do innego dostawcy na czas, możesz znaleźć wszystkie swoje treści usunięte na stałe. Ci dostawcy bezpłatnego hostingu są również znani z usuwania witryn, jeśli w jakikolwiek sposób łamią warunki usługi. To duże ryzyko.

Leave a Response