Porady

Jak zrobić dobre selfie

Biorąc pod uwagę, że media społecznościowe zasadniczo przejmują twoje życie, selfie są częścią twojej codziennej rutyny, która wygląda mniej więcej tak: jeden robi makijaż, od razu znajduje niesamowite światło, a następnie robi 40 selfie — zastanawiając się jak zrobić ładne selfie. Niestety, jeśli źle ustawisz kąt, twoje zdjęcie będzie mniej prawdopodobne, że zrobi zdjęcie godne Insta. Aby tego uniknąć, postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, aby zrobić sobie dobre selfie.

Jak zrobić dobre selfie – spójrz powyżej obiektywu

Spójrz w górę w kierunku kamery. Kiedy to robisz, lekko unieś brwi, aby oczy wydawały się większe. Następnie wymyśl coś, co naprawdę sprawi, że się uśmiechniesz, co stworzy wygląd prawdziwego szczęścia, który będzie błyszczał na Twoim zdjęciu.

Jak zrobić ładne selfie – „wydłuż szyję”

Odsuń głowę od szyi. Pomaga to uzyskać wygląd dłuższej szyi i ostrzejszej linii żuchwy. Możesz także opuścić ramiona, aby wyglądać na bardziej zrelaksowanego.

Przepis na ładne seflie – zmiana kąta widzenia

Zamiast trzymać telefon przed sobą, trzymaj go z boku, aby uzyskać idealny kąt.

Rozluźnij się – przepis na dobre selfie

Rozluźnij usta i zrób wydech, wdmuchując powietrze przez usta . Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się następnie trzymać usta luźno otwarte, czy całkowicie zamknięte podczas selfie, dmuchanie ustami przed zrobieniem zdjęcia sprawi, że usta nie będą napięte na zdjęciu. 

Jak zrobić dobre selfie telefonem – szukaj dobrego światła

W pozycji gotowej do selfie powoli obracaj, aż znajdziesz najlepsze światło. Następnie oderwij się! Światło jest bez wątpienia najlepszym produktem kosmetycznym, za który nie trzeba płacić. Zamiast patrzeć na ekran komputera lub telewizor, odwróć się w stronę okna z naturalnym światłem. Albo jeszcze lepiej, wyjdź na zewnątrz i wygrzewaj się w blasku słońca (z włączonym filtrem przeciwsłonecznym). Dobre oświetlenie może sprawić, że cienie i cienie pod oczami całkowicie znikną.

Bądź kreatywny, a zrobisz dobre selfie

Rusz głową. Nie masz pomysłu na dobre selfie, to go nie rób. Przejdź się chwilę, poczekaj aż pomysł przyjdzie. Robienie selfie to świetny sposób na pokazanie światu swojej pewności siebie, osobowości i wyczucia mody. Od prezydentów po zdobywców Oscara, prawie wszyscy to robią. Ale nie tylko skieruj aparat na swoją twarz i zrób zdjęcie bez planowania — robienie przykuwających uwagę selfie to sztuka, którą Twoi znajomi pokochają w swoich kanałach.