Dom

Optymalizacja świeżości powietrza: wybór idealnego odświeżacza

Świeżość w łazience jest bardzo istotna. Należy dbać o neutralizację brzydkich zapachów i odorów nie tylko z toalety, ale i pisuaru czy nawet suszarki do rąk. Jak wybrać idealny odświeżacz do łazienki? Przede wszystkim należy dobrać odpowiedni rodzaj, a także sposób aplikacji. Bez wątpienia modele elektryczne z automatycznym dozowaniem będą najbardziej rozwiniętym rozwiązaniem pod względem wygody użytkowania i estetyki.

Jaki odświeżacz powietrza wybrać do domu – w żelu, w sprayu czy płynie?

Odświeżacze powietrza neutralizujące nieprzyjemne zapachy są dostępne w różnych wariantach. Można zdecydować się na model w płynie rozpylany przy użyciu butelki z atomizerem. Otwory są na tyle małe, że w tym przypadku tworzy się swoista mgiełka neutralizująca zapach unoszący się w powietrzu. Oczywiście takie ręczne odświeżacze należy używać w odpowiedni sposób. Zbyt duża ilość produktu może bowiem osiadać na powierzchni czy to toalety czy kafelek i powodować nawet powstawanie zacieków. Dobrym wyborem jest także odświeżacz w sprayu w klasycznym metalowym opakowaniu z przyciskiem dozującym. Dostępny jest w wielu zapachach, co stanowi niewątpliwą zaletę. Jest wydajny i w krótkim czasie pozwala na zneutralizowanie nieprzyjemnej woni. Alternatywą jest odświeżacz w żelu, który ma bardziej skoncentrowaną formułę i samoczynnie uwalnia aromat.

Jak działa odświeżacz powietrza automatyczny?

Zamiast wybierać odświeżacze w butelkach czy sprayu można zdecydować się na elektryczne odświeżacze powietrza. Takie modele dostępne są w ofercie na stronie: https://higienahandel.pl/odswiezacze. Są wyposażone w elektroniczny programator, który umożliwia ustawienie godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy, a ponadto interwałów czasowych pomiędzy kolejnymi rozpyleniami środka neutralizującego nieprzyjemne zapachy. Elegancka obudowa może być dopasowana do pomieszczenia, a dodatkowo chroni wkład przed uszkodzeniem czy zniszczeniem. Może być wyposażony we wskaźniki LED informujące o konieczności wymiany wkładu, a także baterii.

Jak dobrać wkład do elektrycznego odświeżacza powietrza?

Dobór odpowiedniego wkładu do elektrycznego odświeżacza powinien być podyktowany tym, z jakim modelem ma się do czynienia, to znaczy jaka powinna być objętość wkładu. W następnej kolejności trzeba dobrać zapach. Tutaj przede wszystkim warto kierować się preferencjami. Można zdecydować się na kwiatowe, orientalne, ale i świeże, np. o zapachu bawełny. Należy zwrócić też uwagę na wydajność wkładu, czyli ilość doz preparatu, jaką można uzyskać.

Zadbaj o jakość powietrza i postaw na wkłady do pisuaru, suszarek, kosza

Istotne znaczenie ma także pozbycie się odorów bezpośrednio ze źródła. Dlatego poza odświeżaczami powietrza, warto stosować takie przeznaczone do poszczególnych urządzeń. Dobrze sprawdzą się wkłady żelowe do pisuaru czy kostki. Takie wkładki należy aplikować w gumowych rękawicach. Dostępne są także wkłady zapachowe do suszarek, które będą pochłaniały gromadzącą się wilgoć i zapobiegały powstawaniu odorów. Świetnie sprawdzą się także te przeznaczone do koszy na śmieci.

Odświeżacze powietrza Merida – poznaj najlepsze modele

Elektryczne odświeżacze powietrza dostępne są w wielu wariantach. Warto zdecydować się na model renomowanego producenta Merida. Świetnie sprawdzi się choćby odświeżacz powietrza Harmony Bluetooth. Można nim sterować zdalnie przy użyciu aplikacji Hygienekey. Zaletą jest estetyczna obudowa z tworzywa sztucznego i zasilanie klasycznymi bateriami AA. Na uwagę zasługuje także Merida LED Amadeus Silky Black. Posiada gładką, czarną obudowę i zasilany jest bateriami R14. Regulacja dozowania dostępna jest w tym modelu w zakresie co 7,5 minuty, 15 minut lub 30 minut. Takie odświeżacze powietrza można nabyć w ofercie Higienahandel.pl. To doskonały wybór dla najbardziej wymagających użytkowników.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.