Gotowanie

Jakich pokarmów nie można zamrozić

Istnieje szereg produktów, które po zamrożeniu nie tylko nie zachowują swoich właściwości, ale także stają się niebezpieczne.

Przede wszystkim dotyczy to surowych jaj i miękkich serów. Jak powiedział gastroenterolog Łukasz Sadowski, produkty te nie tylko nie zostaną zachowane po zamrożeniu, ale mogą również stać się niebezpieczne dla ludzi.

Zobacz też: jak szybko rozmrozić kurczaka.

Surowe jaja są najbardziej niebezpiecznym produktem do zamrożenia. Jeśli skorupka zamarznie, pęknie, a bakterie będą mogły dostać się do wnętrza jaja. Surowe jajka można zamrozić, rozbijając skorupkę i wsypując zawartość do pojemnika.

Ponadto ekspert nie zaleca zamrażania miękkich serów. Faktem jest, że pod wpływem zimna mogą się złuszczać, a także mogą w nim osadzać się bakterie, dzięki czemu produkt szybko się psuje.

Również wcześniej rozmrożone mięso, drób, ryby i owoce morza nie powinny być ponownie zamrażane, ponieważ mogą stać się źródłem infekcji. Nie zamrażaj warzyw zawierających dużo wody – ogórków, kapusty, cukinii, zieleniny, sałaty i ziemniaków. Dotyczy to również produktów mlecznych, takich jak mleko i jogurt.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.