Dom

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z łazienki i toalety?

Zachowanie odpowiedniego poziomu higieny zarówno w łazience, jak i toalecie jest bardzo ważne, dla bezpieczeństwa i komfortu. Jednocześnie przez to, że w tych pomieszczeniach panuje często duża wilgoć, brzydkie zapachy mogą długo się utrzymywać. Na szczęście można to zmienić i dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić.

Świeżość na najwyższym poziomie, czyli częste wietrzenie

Czasami popełniamy małe błędy, które niestety mogą nieść za sobą całkiem duże konsekwencje. Trzeba pamiętać, jak ważne jest regularne wietrzenie łazienki czy toalety. Wpływa to na lepszą cyrkulację powietrza. Jednocześnie okna należy otwierać i to niezależnie od pogody, a więc nawet wtedy gdy pada deszcz czy panuje niska temperatura. Pamiętajcie, że podczas wietrzenia trzeba wyłączyć wszelkie urządzenia grzewcze, a więc nawet grzejnik. Wystarczy tylko przez 5 czy 10 minut mieć otwarte okno, by poczuć znaczącą różnicę. Ponadto długotrwałe niewietrzenie pomieszczeń ma negatywny wpływ na zdrowie. Mogą pojawić się bóle głowy, ale też choroby dróg oddechowych, a do tego wszystkiego w łazience czy toalecie pojawia się bardzo brzydki zapach. Jeżeli w Waszej łazience czy toalecie nie ma okien, to musicie zadbać o nawiew z kratek wentylacyjnych. Zawsze należy je utrzymywać na najwyższym poziomie czystości. Regularnie trzeba je sprawdzać, a w razie konieczności dokładnie czyścić. Jak odświeżyć powietrze w łazience? To proste wystarczy np. umieścić w kilku miejscach mydełka zapachowe na bazie gliceryny, ale przydatne są także odświeżacze powietrza, które usuwają brzydki zapach, a nie tylko go maskują.              

Jak skutecznie wyczyścić i odświeżyć muszlę klozetową? 

Wiele osób zastanawia się, dlaczego toaleta brzydko pachnie? Czasami przyczyny są bardzo proste. Jeżeli w pomieszczeniu panuje duża wilgotność, to niestety brzydkie zapachy mogą dłużej utrzymywać się na powierzchniach. W takim przypadku wystarczy tylko wprowadzić osuszacz powietrza, który szybko usunie wilgoć. Następnie należy regularnie czyścić toaletę, zwracając uwagę, czy żel bądź płyn, który stosujecie, dociera do kołnierza. Często zdarza się, że właśnie w tym miejscu znajdują się zanieczyszczenia, które emitują bardzo brzydki zapach. Poznajcie zatem porady jak pozbyć się brzydkiego zapachu z toalety. Wybierzcie mocną kostkę do WC. Możecie zdecydować się na zawieszkę z żelowym wypełnieniem, które uwalnia się przy każdym spłukiwaniu. Zwróćcie jednak uwagę, jak montujecie i gdzie montujecie kostkę. Otóż musi ona znajdować się w takim miejscu, by podczas spłukiwania dokładnie zalewała ją woda. Oczywiście możecie także wybrać żel, który aplikowany jest za pomocą specjalnego nośnika. Nakłada się go punktowo. Ponadto przypominamy, że lepiej zainwestować w droższe kostki do WC, bo te tanie za kilka złotych zupełnie nie spełniają swojej roli. 

Czy domowe sposoby na brzydkie zapachy w toalecie są skuteczne?

Dostępne są również domowe sposoby, które wykazują się całkiem dużą skutecznością. Możecie np. toaletę zalać świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Po około 20 minutach wystarczy go spłukać i już w Waszej toalecie będzie ładniej pachnieć. Jeżeli poza brzydkim zapachem na muszli klozetowej widoczne są zacieki, to zastosujcie pastę sody oczyszczonej, a mianowicie wymieszajcie 5 łyżek sody z 5 łyżkami wody. Dodajcie jeszcze dwie łyżki soku z cytryny i za pomocą plastikowej łyżki nanieście na toaletę. Po upływie 30 minut wyczyśćcie toaletę szczotką, a potem spłuczcie. Jeśli zabrudzenia czy zapachy są bardziej uporczywe, to jednak najlepiej sprawdzą się kostki, odświeżacze i detergenty.         

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.