Biznes

Czy kontener usługowy można wynająć? Wyjaśniamy

Twój biznes dopiero raczkuje i unikasz kosztownych inwestycji na start? A może działasz w branży, która wymaga od Ciebie mobilności? Punkt handlowy czy usługowy z powodzeniem zorganizujesz w kontenerze usługowym. To konstrukcja, którą możesz kupić, ale równie dobrze wynająć na dowolny okres. Przekonaj się, że to proste i praktyczne rozwiązanie bez skomplikowanych formalności.

Jak wygląda kontener usługowy?

Co do zasady kontener usługowy czy handlowy ma spełniać oczekiwania jak najszerszej grupy użytkowników. Na rynku dostępne są zatem uniwersalne obiekty, które w razie konieczności lub specyficznych potrzeb klienta można modyfikować.

Standardowe wymiary mobilnego kontenera to 2435×6055 mm. Takie parametry gwarantują optymalną przestrzeń do pracy bez konieczności rezygnacji z funkcjonalności. W praktyce kontener usługowy można posadowić na dowolnej, nawet niedużej powierzchni, a miejscem i układem pomieszczeń w środku zarządzać wedle uznania. W kontenerze można więc prowadzić niemal każdy typ działalności.

Kontener usługowy dokładnie taki, jakiego potrzebujesz

Powierzchnię usługową czy handlową w kontenerze można dostosowywać do swoich planów, nawet jeśli zmienią się już w trakcie działalności. Jeśli rozbudowujesz firmę i potrzebujesz więcej miejsca do pracy lub kolejnych stanowisk dla pracowników, wystarczy zamówić kolejny moduł. Obiekty można bowiem ze sobą łączyć w dowolnej konfiguracji – zarówno w pionie, jak i poziomie.

A jeśli zechcesz zmienić lokalizację działalności, bo np. sezonowo podążasz za klientem, nie masz żadnych ograniczeń. Kontener usługowy można swobodnie transportować i nie potrzeba specjalnych zezwoleń, aby postawić go pod konkretnym adresem.

Jaka działalność sprawdzi się w kontenerze usługowym?

Nie ma ograniczeń co do typu działalności, jaką można prowadzić w omawianych obiektach. Są jednak branże, w których przedsiębiorcy wyjątkowo często korzystają właśnie z tymczasowych kontenerów. W takich konstrukcjach często można zobaczyć m.in.:

  • salony kosmetyczne,
  • salony fryzjerskie,
  • kwiaciarnie,
  • sale ekspozycyjne,
  • sale lekcyjne szkół jazdy,
  • sezonowe kawiarnie,
  • lodziarnie,
  • punkty sprzedaży mieszkań.

Jednak jeśli tylko masz inną wizję tego, jak urządzić się w przestrzeni kontenera, nie ma problemu. Możesz w nim zrealizować każdy pomysł na biznes.

Jak działa wynajem kontenera pod usługi lub handel?

Zakup lub wynajem kontenera usługowego często opłaca się znacznie bardziej niż budowa tradycyjnego obiektu. Takie działanie zapewnia oszczędność – zarówno sił, jak i środków finansowych. Jeżeli zaczynasz działalność, możesz liczyć skrupulatnie każdy wydatek. Umowa najmu z renomowanym dostawcą mobilnych obiektów będzie najlepszym rozwiązaniem – przynajmniej na jakiś czas. Pozwoli Ci kontrolować koszty i zoptymalizować comiesięczne wydatki.

Na rynku znajdziesz kontenery wykonane z wysokiej jakości materiałów, które sprawdzą się nawet w wymagających warunkach atmosferycznych. Jeśli opowiesz o swoich konkretnych potrzebach, być może uda Ci się dostosować wygląd i organizację wnętrza kontenera zgodnie ze swoim planem.

Kontener zostanie dostarczony przez wynajmującego pod wskazany przez Ciebie adres. Po zakończeniu okresu trwania umowy dostawca zgłosi się po odbiór obiektu.

Kontenery przeznaczone pod usługi występują w rozmaitych wariantach, jeśli chodzi o wyposażenie czy wielkość. To tylko niektóre czynniki, które wpływają na ostateczną cenę wynajmu. Każda umowa wyceniana jest więc indywidualnie i w bezpośrednim porozumieniu z klientem.

Jako przyszły najemca często możesz także liczyć na podpowiedzi w kwestii optymalizacji swoich potrzeb, oczekiwań i dostępnego budżetu.

Największe zalety kontenerów usługowych

Kontenery do świadczenia usług to zaledwie jeden rodzaj przeznaczenia takich obiektów. Popularnym widokiem są też kontenery sanitarne (np. podczas wydarzeń plenerowych) czy biurowe lub socjalne (gdy trzeba stworzyć zaplecze dla pracowników w terenie). Wszystkie charakteryzują się:

  • mobilnością (opcją dowolnego zmieniania lokalizacji w krótkim czasie),
  • stosunkowo niską ceną zakupu lub wynajmu (budowa własnej nieruchomości często wymaga znacznie bardziej zasobnego portfela),
  • elastycznością (klient może dopasowywać kontener do własnych oczekiwań i potrzeb zarówno w środku, jak i w obrębie elewacji),
  • szybkim czasem realizacji (krótki jest nie tylko czas produkcji kontenera na wynajem lub sprzedaż, ale także sama realizacja zamówienia i jego dostarczenie do klienta).

Co ważne, kontener usługowy nie jest trwale związany z gruntem. Jeśli zdecydujesz się na to tymczasowe rozwiązanie, nie musisz przejmować się pozwoleniami na budowę, pod warunkiem że będzie on stał w jednym miejscu nie dłużej niż 180 dni.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.