Rozrywka

Zmień pasję do muzyki w pracę na pełen etat

Wiele osób uważa, że ​​kariera muzyczna to wszystko albo nic. W rzeczywistości nie jest to tak polaryzujące, jak mogłoby się wydawać.   

Wiele osób pracuje przez dziesięciolecia, zanim ich wysiłki zostaną docenione. Inni chętnie pracują za kulisami, robiąc to, co ich uszczęśliwia. Kariera w przemyśle muzycznym nie ogranicza się do bycia na scenie. Wszystko zależy od Twoich celów, umiejętności i tego, co chcesz zamienić w pracę na pełen etat. 

 Najlepszym sposobem na przekształcenie swojej miłości do muzyki w pracę na pełen etat jest wczesne rozpoczęcie pracy. Musisz wypracować rutynę, która nie zagrozi równowadze między pracą a nauką.  

Gdy tylko odblokujesz sztukę zarządzania wszystkimi swoimi zadaniami, możesz być pewien, że wykonałeś połowę pracy. Przekształcenie swojej pasji w biznes na pełen etat może nie jest tak łatwe i działa od razu, ale warto spróbować.  

1. Wyznacz cele

Ustalanie celów to kluczowy element Twojej muzycznej podróży. Każdy wie, co chce robić, ale nie każdy traktuje poważnie krok badawczy. Możesz postrzegać siebie jako wschodzącą gwiazdę w świecie pisania tekstów lub DJ-owania i czuć się przytłoczonym, aby zrobić pierwszy krok. 

Tworzenie planu jest jak tortura, gdy utkniesz, ale pomaga. Weź wdech i wydech, umieść w tle ulubioną muzykę do nauki i zacznij przedstawiać, co musisz zrobić dalej. Skoncentruj się na celach krótkoterminowych i sposobach wykonania każdego kroku naprzód. Osiąganie małych kroków jest znacznie łatwiejsze niż pośpiech do celu końcowego.  

2. Bądź realistą  

Wiele osób popełnia częsty błąd, przesadzając, by zamienić swoją miłość do czegoś w dochód. Chociaż może to być ekscytujące, musisz zachować zimną krew. Pamiętaj o swoich podstawowych obowiązkach i możliwościach. Ważne jest, aby nie ograniczać się, ale zachować równowagę między paleniem mostów z przeszłym życiem a ograniczaniem siebie.  

Innymi słowy, bądź gotowy na wszystko, co pojawi się w Twojej podróży. Będą dobre i złe dni. Najlepszą strategią jest ustalenie stałego tempa i czekanie na wyniki. Nic nie przychodzi z dnia na dzień, ale to tylko oznacza, że ​​czasami trzeba być cierpliwym.  

3. Naucz się teorii i innych aspektów  

Cokolwiek planujesz zrobić, zapoznaj się z teorią. Nie możesz nigdzie iść bez znajomości podstaw. Bądź gotów poświęcić czas na badania i zrozumienie swojego rzemiosła oraz formalnych aspektów branży. Uzyskaj dostęp do tego, co jest dostępne publicznie i dowiedz się o prawach i obowiązkach wytwórni płytowych lub wykonawców.  

 Zawsze bądź proaktywny w kwestii swoich praw oraz wszystkich nakazów i zakazów. Zawsze zwracaj uwagę na zmiany i niuanse umów i porozumień. Może uchronić Cię przed podpisaniem niewłaściwego dokumentu i uniknąć najgorszych chwil w Twoim życiu.  

4. Wykorzystaj możliwości, które już masz 

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie kariery muzycznej jest wykorzystanie narzędzi, które już posiadasz. Skup się na obszarach, które chcesz rozwijać. Jeśli zobaczysz lokalne wydarzenie, zgłoś się do pomocy. Jako narzędzie liczy się to, co może pomóc Ci rozwinąć praktyczną wiedzę i wypromować Twoje usługi.  

Oczywiście może to być trudne dla ludzi, którzy kochają muzykę, ale zdarza się, że studiują coś zupełnie innego. Musisz jednak zrozumieć, że przemysł muzyczny istnieje w kontekście. Przemysł muzyczny potrzebuje prawników, techników, programistów i wielu innych profesjonalistów, którzy mogą, ale nie muszą, wnosić wkład w samą muzykę. Jeśli naprawdę pasjonujesz się muzyką, znajdziesz swoją niszę. 

5. Rozwiń swoją sieć 

Przemysł muzyczny jest branżą wysoce społeczną. Znasz faceta, który wie, że coś się dzieje cały czas. Szczerze mówiąc, wiele branż jest takich. Tutaj jest bardziej prawdopodobne, że otrzymasz pracę z ust do ust, a nie z ogłoszenia na LinkedIn. Dlatego musisz być gotowy, aby poświęcić energię na kontakty towarzyskie. Nie bój się przedstawić lub zaoferować w razie potrzeby swoją pomoc. Opłaci się poznanie ludzi, którzy mogą Ci pomóc i którym możesz zaoferować swoje usługi. Ponadto często warto działać razem, praca w grupie ma wiele zalet.

Nie traktuj jednak swoich nowych znajomości jak strategii biznesowej. Naprawdę lubię spędzać czas z tymi ludźmi. W końcu poznajesz też nowych przyjaciół.  

6. Praktyka czyni mistrza  

Zawsze ćwicz swoje rzemiosło. Twoje umiejętności to nie tylko wielkie słowa, które umieszczasz w swoim CV i zapominasz o nich. To samo dotyczy muzyki, ponieważ opiera się na konsekwencji i praktyce. Nawet jeśli czujesz, że osiągnąłeś najwyższy poziom, musisz ciągle naciskać.   

Twórz małe projekty, doskonal swoją technikę i udokumentuj ją. Zobaczysz, jak Twój styl może się zmienić za miesiąc. Rób notatki na temat tego, co możesz poprawić i co robisz, co jest wyjątkowe. Zawsze zdobywaj nowe umiejętności, które mogą Ci pomóc w przyszłości. 

7. Nigdy nie ograniczaj się do jednego gatunku  

Możesz być zagorzałym fanem punka i nigdy nie wychodzić ze swojej strefy komfortu. Jednak być może będziesz musiał zachęcić się do odkrywania większej liczby artystów i gatunków, aby rozpalić swój twórczy impuls. Niezbędne jest rozpoznanie rzemiosła różnych muzyków, aby zbudować solidne zrozumienie muzyki.  

To właśnie odróżnia profesjonalistów od przeciętnych słuchaczy muzyki. Ważne jest, aby wiedzieć, co dzieje się za kulisami i na scenie. Nie wahaj się zapisać się do niektórych biuletynów i niezależnych reporterów, aby być na bieżąco. Dzięki temu będziesz wiedział, jak dostosować się do zmian i wprowadzić rozwiązania.  

8. Nigdy nie mów nie koncertowi  

Nie bój się zapisywać się na wydarzenia i prace poboczne. Oczywiście uważaj na swój czas i bądź realistą, ile czasu możesz poświęcić na dosłowny koncert lub freelancer, ale nigdy nie rezygnuj z okazji, które możesz łatwo uzyskać. To najlepszy sposób na zdobycie doświadczenia, doszlifowanie umiejętności i poznanie właściwych ludzi. Jako bonus otrzymasz z tego trochę pieniędzy.   

Dotyczy to zwłaszcza pisarzy, którzy chcą być dziennikarzami lub niezależnymi krytykami. Wybierz zadania, którymi możesz zarządzać i rozwijać w swojej ulubionej niszy.  

9. Buduj obecność online 

W dzisiejszych czasach dość łatwo jest stać się sławnym w mediach społecznościowych. Jednak nie dzieje się to również z dnia na dzień, ale daje możliwość interakcji z ludźmi, uzyskania opinii i znalezienia odbiorców. Prawdopodobnie śledzisz wielu twórców, którzy edukują innych o muzyce, dzielą się ciekawostkami lub promują swoją sztukę. Czas sam stać się bardziej widocznym.  

Zastanów się, co możesz wnieść do już istniejącego segmentu online. Może jako pierwszy porozmawiasz o gatunkach i problemach, które szczególnie Cię dotyczą. Możesz również użyć bezpłatnych narzędzi do stworzenia swojej strony internetowej, która w przyszłości będzie Twoim portfolio.  

Podsumowując 

Zawsze możesz zmienić swoją pasję w swoją karierę. To długa droga do swoich celów, którą powinieneś traktować bardzo poważnie. Jednak co sprawia, że ​​ta podróż jest przyjemna, po drodze można się dobrze bawić .