Biznes

Wiadomości RCS — co to, jak je włączyć, kiedy używać? Sprawdzamy!

Czasy, w których otrzymywaliśmy od wybranych marek zwykłe wiadomości SMS, zmierzają ku końcowi. Obecnie w naszych komunikatach coraz częściej pojawiają się linki, zdjęcia i inne multimedia, które mają za zadanie przyciągnąć uwagę klientów i udostępnić im możliwość dokonania natychmiastowych zakupów. Jak i kiedy warto wykorzystać je w biznesie? Zapraszamy do lektury!

Na czym polegają wiadomości RCS?

Czym wiadomości RCS https://mprofi.pl/rich-communications-services-rcs-czyli-sms-2-0-co-to-jest/ różnią się od zwykłych komunikatów, co to takiego i dlaczego warto je stosować? Te pytania zadaje sobie coraz większa liczba przedsiębiorców oraz osób odpowiedzialnych za strategię marki i utrzymywanie kontaktu z klientami. Zacznijmy zatem od początku: co to RCS?

Rich Communication Suite to usługa, pod którą kryją się urozmaicone i wzbogacone o interaktywne treści komunikaty. Wiadomości RCS charakteryzują multimedia, hiperłącza i inne interaktywne załączniki, które przyciągają nasz wzrok i pozwalają na bezpośrednie zapoznanie się z ofertą danej marki.

Innowacyjne czaty zyskały ogromną popularność, ponieważ sprawdzają się w niemal każdej branży, od e-commerce, gastronomii i turystyki, po edukację i medycynę. W dzisiejszych czasach każda firma niezależnie od swojej specjalizacji koncentruje się bowiem na stałym kontakcie z klientem i interaktywnych usługach.

Dlaczego wiadomości RCS sprawdzają się najlepiej?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w rozwój czatu RCS, pomyśl o wiadomościach, które otrzymujesz od przedstawicieli innych marek. Zapewne pomijasz maile i SMS-y przeładowane tekstem — twoją uwagę przyciągają natomiast treści wzbogacone o multimedia i linki. Informacja o promocjach to za mało. Twoi klienci powinni zyskać możliwość natychmiastowego zapoznania się z produktami w obniżonych cenach. Przypomnienie o konieczności opłacenia hotelowej rezerwacji będzie zaś efektywne tylko wtedy, gdy do wiadomości dołączysz link, umożliwiający szybkie dokonanie płatności.

Wiele osób zastanawia się, czy tego typu komunikaty są bezpieczne i nie narażają klientów na oszustwa. Na szczęście twórcy wiadomości RCS zadbali o ten aspekt, wprowadzając do czatów szyfrowanie i zabezpieczenie przed spamem.

Jak włączyć wiadomości RCS?

Zdarzają się sytuacje, w których klienci zgłaszają trudności z odczytywaniem wiadomości RCS. W większości przypadków ich rozwiązanie okazuje się jednak bardzo proste. Komunikaty RCS są dostępne dla wszystkich posiadaczy systemu Android, dlatego wystarczy, że zajrzymy w ustawienia naszego smartfona, odszukamy aplikację Wiadomości, a następnie włączymy funkcję czatu RCS. Jeśli problem nadal występuje, warto skontaktować się ze swoim operatorem.

Usługa RCS na platformie mProfi

Wiesz już, że czaty RCS to usługa, w którą warto zainwestować. Możesz to zrobić, korzystając z platformy mProfi. Znajdziesz tam kreator wiadomości, planer, a także wiele innych funkcji, które ułatwią ci pracę i kontakt z klientami. Już dziś skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań, aby zbudować innowacyjny wizerunek swojej firmy!