Porady

Pytania o mnie – jak dobrze mnie znasz

Zastanawiałeś się kiedyś, jak dobrze znasz osobę obok siebie? A może jak dobrze ona zna Ciebie? W świecie, gdzie każdy z nas jest jak otwarta księga na mediach społecznościowych, prawdziwe poznawanie siebie stało się rzadkością. Wydaje się, że Hemingway mógłby powiedzieć: „Więcej wiesz obserwując, niż pytając.” Ale co, jeśli miałbym Ci powiedzieć, że pytania mogą być kluczem?

Dlaczego pytania są ważne?

Ernest Hemingway, mistrz skondensowanego języka, kiedyś napisał: „Staram się opisać rzeczy dokładnie tak, jak są”. Pytania sprawiają, że przemyślenia stają się ostre jak brzytwa. Pozwól mi opowiedzieć Ci pewną anegdotę. Mój dobry przyjaciel, dziennikarz, pewnego dnia zadał mi pytanie: „Co było najważniejszym momentem w Twoim życiu?” Wahałem się. To nie była łatwa refleksja. Ale wtedy zrozumiałem, że to pytanie zbliżyło nas bardziej niż lata przyjaźni.

Zobacz też: pytania do dziewczyny.

Jakie pytania warto zadać?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, kim naprawdę jest osoba obok Ciebie, zastanów się, co chciałbyś o niej wiedzieć. Przyjrzyj się chwilom niepewności i refleksji, które towarzyszą odpowiedziom na pewne pytania. Oto kilka propozycji, które pozwolą Ci lepiej poznać bliską osobę:

Jakie było Twoje największe marzenie z dzieciństwa?
Jaki jest Twój najcenniejszy wspomnienie?
Co sprawia Ci największą radość?
Czego się najbardziej boisz?
Jakie jest Twoje ulubione miejsce na świecie?

Pytania, które odkrywają nasze wnętrze

Nie wszystkie pytania muszą dotyczyć przeszłości. Często to, co myślimy o teraźniejszości, odkrywa nasze prawdziwe „ja”. A więc:

Jakie wartości są dla Ciebie najważniejsze?
Co sądzisz o przyjaźniach między płciami?
Jakie są Twoje poglądy na temat związków na odległość?
Jakie marzenia chciałbyś spełnić w najbliższej przyszłości?

Pytania do kolegi – zobacz artykuł.

Zrozumienie poprzez pytania

Człowiek jest skomplikowaną istotą, a życie pełne jest niuansów. Pamiętam, jak raz zadałem znajomej pytanie o to, jakie są jej poglądy na temat samozatrudnienia. Odpowiedziała, że to pytanie wywołało w niej falę refleksji o własnych wartościach, pragnieniach i strachach. Zrozumiałem wtedy, że nie ma drobnostek w poznawaniu drugiego człowieka.

Pytania o mnie czyli jak dobrze mnie znasz

W erze, gdy relacje stają się coraz bardziej powierzchowne, warto zadać sobie trud zadania pytań. To nie tylko sposób na lepsze poznanie drugiego człowieka, ale i siebie samego. Jak napisał Hemingway: „Kiedy ludzie rozmawiają, słuchają się nawzajem”. A Ty? Jakie pytanie zadałbyś mi, aby lepiej mnie poznać?

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.