Dziecko

Przedszkole Montessori – dlaczego warto wybrać tę metodę edukacji dla dziecka?

Wybór odpowiedniego przedszkola dla swojej pociechy wielu rodzicom przysparza niemałych trudności. Pod uwagę należy wziąć bowiem wiele istotnych aspektów, a najważniejszym z nich, okazuje się być indywidualne podejście do malucha. Jednym z miejsc, które niewątpliwie to zagwarantuje, jest przedszkole Montessori. Dlaczego warto zdecydować się na tę metodę edukacji najmłodszych? Wyjaśniamy.

Czym jest metoda Montessori?

Metoda Montessori to system dydaktyczny, opracowany przez włoską lekarkę Marię Montessori. Jego podstawowym założeniem, jest zapewnienie dziecku wszechstronnego rozwoju, przy jednoczesnym respektowaniu własnej, indywidualnej osobowości malucha. Metoda Marii Montessori to filozofia zakładająca, iż każde dziecko:

  •         Jest indywidualnością i ma swoją wartość,
  •         Potrzebuje stymulującego środowiska do rozwoju,
  •         Jest naturalnie ciekawe świata, chce się uczyć i rozwijać,
  •         Zdobywa wiedzę w naturalny i spontaniczny sposób, bez zbędnego wysiłku,
  •         Ma prawo do wolności i samodzielności, działają we własnym rytmie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami,
  •         Jest odważne i gotowe do podejmowania kolejnych wyzwań,
  •         Zasługuje na indywidualną uwagę i potrzebne mu wsparcie.

Dlaczego warto wybrać przedszkole Montessori?

Przedszkole Montessori to doskonały wybór, w drodze do zapewnienia dziecku jak najlepszego rozwoju. Jak pokazuje praktyka, pedagogika Marii Montessori wykazuje pozytywny wpływ na maluchy, umacniając ich samoświadomość, a także pielęgnując konsekwencję w podejmowanych przez nich staraniach. Zajęcia w przedszkolu stosującym ten system dydaktyczny, pozytywnie oddziałują na dziecko i wpływają na jego stosunek do otaczającego go świata. Dzięki odpowiedniej aranżacji przestrzeni, a także swobodnemu dostępowi do nieprzypadkowych zabawek (materiałów dydaktycznych), umysł dziecka jest poddawany stymulacji, a wszystko odbywa się w naturalnym dla niego środowisku. Warto wskazać, że jedną z najlepszych opcji, jeśli chodzi o wybór placówki dydaktycznej dla swojej pociechy, jest przedszkole dwujęzyczne Warszawa, stosujące jednocześnie metodę Montessori. To doskonałe połączenie, zapewniające dziecku wielopłaszczyznowy rozwój i umożliwiające szybkie i skuteczne opanowanie przez malucha języka obcego.

Jakie przedszkole Montessori w Warszawie wybrać?

Rodzice, którzy poszukują przedszkola Montessori w Warszawie, nierzadko mają dylemat, na którą placówkę warto postawić. Jak można się bowiem domyślić, na terenie miasta stołecznego swoją działalność prowadzi wiele, tego typu miejsc, co powoduje trudności w podjęciu ostatecznej decyzji. Jednym z polecanych placówek, stosujących metodę Montessori, jest dwujęzyczne przedszkole, z ofertą którego można zapoznać się tu: go-montessori.pl. Stanowi ono połączenie wielu koncepcji wychowawczych, w tym również wychowanie w bliskości. Go Montessori to nowoczesne, ekologiczne przedszkole, zapewniające swoim podopiecznym inspirujące przestrzenie do zabawy i nauki. Placówka cieszy się uznaniem wśród szerokiego grona, zadowolonych rodziców i ich pociech, więc niewątpliwie warto na nią postawić