Finanse

Pay by Link z Autopay – proste i szybkie płatności jednym kliknięciem

Pay by Link to rozwiązanie płatnicze, które usprawnia proces transakcyjny zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Dzięki tej metodzie, klienci cieszą się płynnym i bezproblemowym doświadczeniem zakupowym, zyskując pewność, że ich płatności są realizowane szybko i bezpiecznie. Z kolei właściciele sklepów internetowych niezwłocznie otrzymują środki, dzięki czemu mogą efektywnie zarządzać procesami finansowymi.

Czym jest Pay by Link?

To jedna z trzech najczęściej wybieranych metod płatności w internecie (obok BLIKa i płatności kartą). Umożliwia zapłatę za zakupy przez specjalnie wygenerowany link. Z raportu E-commerce w Polsce 2023 wynika, że na taki rodzaj płatności decyduje się już 69% kupujących.

Korzyści z PBL

Pay by Link umożliwia sprzedawcom wysyłanie klientom linków do płatności, które kierują bezpośrednio na bezpieczną stronę płatniczą, taką jak Autopay. Klienci, korzystając z tego rozwiązania, mogą w szybki i bezpieczny sposób dokonać przelewu, bez konieczności ręcznego wprowadzania danych zakupowych, takich jak numer zamówienia czy numer karty płatniczej. Proces ten jest przyjazny zarówno dla sprzedających, jak i kupujących, zapewniając łatwość obsługi i wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji.

Prostota i wygoda

Proces płatności jest prosty i intuicyjny. Kiedy klient kończy zakupy, wybiera swój bank i klika na link, który przekierowuje go bezpośrednio do strony płatności. Na tej stronie wszystkie pola formularza są już wypełnione automatycznie. Klient sprawdza i potwierdza poprawność danych, co kończy proces płatności.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Bezpieczeństwo transakcji realizowanych przez Pay by Link jest zapewnione przez zastosowanie najnowocześniejszych technologii ochrony danych. Klienci mają pewność, że ich dane są bezpieczne. Ponadto, w formularzu płatności brak jest możliwości edycji danych przez użytkownika, co wyklucza ryzyko błędów czy pomyłek przy przekazywaniu płatności. Dzięki temu, zarówno klienci, jak i sprzedawcy, mogą być pewni, że transakcje są przeprowadzane szybko i bez żadnych problemów.

Szybkość płatności

Metoda ta umożliwia zrealizowanie transakcji w zaledwie kilka sekund, co jest istotne zarówno dla efektywności biznesowej, jak i dla zadowolenia klientów, którzy cenią sobie sprawnie przeprowadzane zakupy. Szybkość płatności przyczynia się do natychmiastowego przepływu środków finansowych, co jest korzystne dla zarządzania finansami firmy. 

Wzrost konwersji

Implementacja płatności przez link może przyczynić się do wzrostu konwersji na stronie internetowej. Taka forma płatności, ze względu na swoją prostotę i szybkość, zachęca klientów do składania zamówień. Jest to ważne w kontekście zwiększenia przychodów biznesowych, gdyż łatwy i intuicyjny proces płatniczy sprzyja zadowoleniu klientów. 

Kto płaci z Pay By Link?

Korzystanie z Pay By Link jest popularne wśród różnych grup demograficznych. Z danych Gemius wynika, że szybkie przelewy wybiera około 26% osób, co plasuje tę metodę na drugim miejscu po BLIK w preferencjach płatności internetowych. 

Szczególnie popularna jest wśród kobiet, które decydują się na nią o 6% częściej niż mężczyźni. Pay by Link cieszy się zwiększoną popularnością wśród osób starszych, zwłaszcza tych po pięćdziesiątym roku życia – 32% tej grupy wybiera tę formę płatności. Natomiast wśród młodszych osób, poniżej 24 roku życia, ta metoda płatności jest wybierana rzadziej, stanowiąc około 10% wskazań wśród ankietowanych.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.