Zakupy

Jak zrobić i czym wypełnić kosz prezentowy na różne okazje?

Wybierając się na jakikolwiek jubileusz czy inną okazję, zawsze powinniśmy zabrać ze sobą specjalny podarunek. Niekiedy pomysł na niego pojawia się w naszych głowach samoistnie. Innym razem musimy się znacznie bardziej wysilić, a próba kupienia czegoś adekwatnego do preferencji osoby obdarowywanej i tak okazuje się fiaskiem. Wybór drobiazgu zależy od tego, jak dobrze znamy taką osobę oraz oczywiście od jej wieku.

Nie mając pomysłu na konkretny prezent, warto zawsze wybrać bezpieczną opcję – kosz podarunkowy. Dzięki swojemu eleganckiemu designowi istnieje pewność, że spodoba się on każdemu obdarowywanemu. Ważne, aby zawartością dostosować go do okazji oraz płci. W poniższym wpisie wskażemy, jak samemu stworzyć kosz podarunkowy oraz podpowiemy, w jakie miejsce udać się, gdy jego stworzenie przyszło nam do głowy na ostatnią chwilę. Zapraszamy!

Na jaką okazję warto wręczyć kosz podarunkowy?

Już na samym początku warto zaznaczyć, że kosz podarunkowy można wręczyć komukolwiek na niemal każdą okazję. Może to być wyraz wdzięczności dla matki, ojca, babci czy dziadka w ich najważniejsze dni, ale też świetny prezent dla najbliższych przyjaciół. Coraz częściej takim koszem obdarowywane są Pary Młode na ślubach lub też nauczyciele w ramach podziękowania za cykl kształcenia.

Co ciekawe, kosz prezentowy możemy zarówno kupić w sklepie, jak i wykonać go samodzielnie. Nie mając jednak zupełnie pomysłu na koncepcję takiego podarunku, warto zlecić jego wykonanie firmom zewnętrznym.

Gdzie kupić kosz prezentowy?

Na rynku istnieje wiele firm oferujących kosze prezentowe z alkoholem. Różnią się one od siebie względem zawartości, rozmiarów czy kolorów. Najczęściej do takich podarunków wkładamy butelkę dobrego trunku, słodycze oraz kawy czy herbaty. Na życzenie klienta firmy mogą wypełnić kosze wszystkimi produktami, jakie ci wyłącznie sobie zażyczą. Do takich należą najczęściej kosmetyki, regionalne przetwory czy kubki i szklanki.

Oczywiście istnieją też gotowe kosze, które najczęściej kupujemy przy braku czasu. Stoiska oferujące ich sprzedaż spotkamy najczęściej w galeriach handlowych, w których działają na wyłączność bądź niekiedy w połączeniu z kwiaciarnią.

Jak samodzielnie stworzyć kosz prezentowy?

Samodzielne wykonanie kosza prezentowego może wydawać się nieco tańsze, choć z pewnością pochłonie nam znacznie więcej czasu. Podstawą w tej kwestii będzie zakup kosza wiklinowego, który to w pewnym sensie jest trzonem całego podarunku. Jego wielkość jest zależna od ilości i rozmiarów asortymentu, jaki mamy w planach w nim umieścić. Istotny jest również kolor, który powinniśmy wybrać w zależności od zawartości i stylu samego prezentu. Niekiedy, alternatywą dla kosza może okazać się pudełko prezentowe.

Zakup upominków, które znajdą się wewnątrz kosza zależy wyłącznie od nas samych – nie ma więc potrzeby doradzać komukolwiek w tej kwestii. Warto natomiast zadbać o folię oraz ozdobną bibułę, którymi udekorujemy nasz kosz. To ważny element, z pewnością przyczyniający się do ostatecznego efektu wizualnego.