Rozrywka

Gry PC 2024 – najbardziej oczekiwane premiery i ich potencjał

Rok 2024 i kolejne lata zapowiadają się ekscytująco dla fanów gier PC. W tym roku wychodzą zarówno kontynuacje poprzednich serii, jak i kompletnie nowe gry. W tym artykule przeanalizujemy 8 najbardziej oczekiwanych gier, które zostaną wydane na PC w nadchodzących miesiącach.

1. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl 

Deweloper GSC Game World wskrzesza postapokaliptyczną serię gier STALKER, dlatego w tym roku premierę będzie miała gra STALKER 2: Heart of Chornobyl. Akcja gry rozgrywa się w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia, a gracze muszą przetrwać w świecie pełnym zmutowanych stworzeń i wrogich frakcji. Gra oparta jest na silniku Unreal Engine 5, dlatego można spodziewać się oszałamiających wrażeń wizualnych i ma zostać wydana 5 września 2024 roku na PC. Dostępna będzie także na Xbox Series X/S.

2. Microsoft Flight Simulator 2024

Żaden ranking gier PC w tym roku nie będzie pełny bez tej gry. Producent gry Asobo Studio, cztery lata po premierze poprzedniej wersji tej gry, zamierza wydać kolejną jej odsłonę, która ma jeszcze większy potencjał. Gra daje wyczerpujący wybór samolotów do latania. Będziesz móc także podążać nowymi ścieżkami kariery w jeszcze bardziej autentycznym symulatorze podróży lotniczych.

3. Like A Dragon: Infinite Wealth

Gra na PC Like A Dragon: Infinite Wealth przenosi graczy do pełnego aktywności tropikalnego raju z Majimą i Ichibanem w rolach głównych. Dzięki aktywnościom pobocznym, od wyścigów rowerowych, przez surfing, po turowe walki RPG, zapowiada się, że ta gra z otwartym światem ma potencjał bycia niezwykle zróżnicowaną i ekscytującą. 

4. Hades 2

Twórcy gry Transistor i pierwszej odsłony Hadesa zapowiadają pierwszy w swojej karierze sequel tego wysoko ocenianego roguelike’a, który tym razem nie skupi się na przygodach Zagreusa w jego ucieczce z Hadesu, ale na jego siostrze Melionë, która schodzi do głębin, aby przywrócić do życia swojego zmarłego ojca, Chronosa, tytana czasu. Gra opiera się na mitologii greckiej.

5. Star Wars Outlaws

Co do tej gry oczekiwania są niezwykle wysokie, ponieważ jej produkcją zajmie się popularna firma Ubisoft. Potencjał jest wysoki, ponieważ gra jest oparta na prawdopodobnie najpopularniejszej filmowej serii science-fiction, czyli Star Wars. Jak dotąd podano tylko kilka szczegółów na temat rozwoju gry. Jak dotąd wygląda to świetnie, a akcja koncentruje się na terenie zarówno Rebeliantów, jak i Imperium.

6. Indiana Jones and the Great Circle

Indiana Jones and The Great Circle to gra, dla jednego gracza. Co można robić w tej grze? Strzelanie i posługiwanie się kultowym biczem Indiany Jones, w celu odnalezienia skarbów, to główne aktywności w grach, ale można także wybrać spokojniejszy tryb gry drogą i rozwiązywać zagadki, aby uniknąć walki. Alternatywną opcją, jest skradanie się w grze, unikając patroli wroga, aby ciszej dotrzeć do celu.

7. Black Myth: Wukong

Ta gra oparta jest na postaci z mitologii greckiej zwanej Sun Wukong, która zainspirowała tak wiele innych produkcji (na przykład Dragon Balla). Gra ma zadziwiać niesamowitą grafiką opartą na silniku Unreal Engine 5 oraz dbałością o szczegóły i mechaniką, ruchów postaci, co sprawia, że gra ta jest zapowiadana, jak jedna z najlepszych w 2024 roku.

8. Elden Ring: Shadow of the Erdtree

To tylko rozszerzenie gry Elden Ring i nic o nim nie wiadomo, ale bez wątpienia jest to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Spodziewaj się przygody równie wciągającej i urzekającej, ponieważ deweloper gry, czyli FromSoftware rzadko kiedy zawodzi.