Zakupy

W jaki sposób sfinansować zakup nowego sprzętu Apple?

Marka Apple co pewien czas wypuszcza na rynek nowe, udoskonalone wersje swoich produktów. Fani nowoczesnych technologii zwykle nie mogą się doczekać premiery, jednak problemem pozostaje często kwestia tego, w jaki sposób sfinansować zakup sprzętu. Rozwiązaniem może być oddanie do skupu urządzeń, z których nie będziemy już korzystać.

Jak działa skup urządzeń Apple?

Skup urządzeń Apple to punkt, do którego możemy oddać sprzęt tej marki. Oferta skierowana jest do każdego, kto posiada dowód zakupu urządzenia, przy czym nie ma tutaj znaczenia, czy zostało ono nabyte na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Pracownik musi się jednak upewnić, że nie pochodzi ono na przykład z kradzieży. W skupie urządzeń Apple można oddać iPhone, MacBook czy Apple Watch, w zależności od tego, jakim sprzętem dysponujemy. W zamian otrzymujemy gotówkę, za pomocą której możemy sfinansować zakup nowego urządzenia, dostosowanego do naszych potrzeb. Oczywiście, nie musi być ono marki Apple – sami decydujemy, na co wydamy pieniądze.

Ile pieniędzy można otrzymać w skupie?

Skup urządzeń Apple to miejsce, które nie posiada oficjalnego cennika. Każde urządzenie podlega indywidualnej wycenie przez eksperta. Bierze on pod uwagę między innymi jego rocznik, stan techniczny oraz ewentualne usterki, jakie będzie trzeba naprawić. Co do zasady, w skupie można spieniężyć urządzenie, które nie działa w sposób prawidłowy, jednak wady nie mogą być poważne. Specjalista ocenia, czy podlegają one naprawie, a jeśli tak, to jaki będzie jej koszt. Warto mieć świadomość, że im gorszy stan techniczny urządzenia, tym mniej pieniędzy otrzyma klient. Skup urządzeń nie przyjmuje sprzętu uszkodzonego, który nie nadaje się już do użytku. Co istotne, klient, który odda urządzenie, otrzymuje gotówkę natychmiastowo. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a jednocześnie odróżnia ono skup od komisu. 

Sposób na dodatkową gotówkę

Sprzedaż urządzenia marki Apple na rynku wtórnym to trudne zadanie. Szukanie klienta prywatnego, który zdecyduje się go kupić, może potrwać nawet kilka tygodni. Tymczasem w skupie pieniądze otrzymujemy natychmiastowo, bez zbędnej zwłoki. Oczywiście, urządzenie, które oddajemy, zawsze będzie warte nieco mniej, niż gdybyśmy próbowali sprzedać je na własną rękę. Powodem jest ryzyko, jakie przejmuje na siebie skup oraz prowizja, jaką pobiera. Niemniej jednak klient może sprzedać w ten sposób niepotrzebny sprzęt w dowolnym momencie, bez konieczności podejmowania licznych działań marketingowych, które niekoniecznie okażą się skuteczne. 

 Więcej na stronie: https://flixapple.com/skup-apple/