Zakupy

Telewizory Samsung – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Dla wielu osób telewizor traktowany jest jako centrum rozrywki w domu. Jest niezastąpiony podczas oglądania filmów i seriali, a także podczas różnego rodzaju rozgrywek. Wybierając telewizor, warto dokładnie przeanalizować jego najważniejsze funkcje i możliwości, tak aby jak najlepiej odpowiadał na indywidualne potrzeby i wymagania użytkowników. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się modele marki Samsung. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadamy!

Wielkość ekranu i rozdzielczość

Wybierając telewizor, pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest wielkość ekranu i jego rozdzielczość. Rozmiar ekranu należy dopasować do odległości, z jakiej będziemy grać lub oglądać filmy i seriale. Aby zrobić to dobrze, warto zastosować przelicznik, zgodnie z którym na każdy cal przekątnej ekranu powinno przypadać 4,2 cm odległości. Przykładowo, w przypadku urządzeń takich jak telewizory Samsung 50 cali o rozdzielczości Full HD, aby zapewnić sobie możliwe najwyższy komfort, powinniśmy znajdować się od ekranu minimum 210 cm.

Jakość zastosowanej matrycy

Telewizory marki Samsung znane są z najwyższej jakości materiałów i technologii zastosowanych do ich produkcji. Jeśli chodzi o matrycę, użytkownicy mają do wyboru aż cztery opcje. Jest to technologia LCD, LED, QLED i OLED. W najnowocześniejszych urządzeniach najczęściej stosowane są dwie ostatnie – zapewniają one idealne odwzorowanie kolorów, głębię, kontrast, poziom jasności oraz optymalne kąty widzenia.

Telewizory Samsung QLED – doskonałe odwzorowanie kolorów

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się telewizory marki Samsung, wykorzystujące wspomnianą wcześniej technologię QLED. Wyświetlacze w tych modelach mają wbudowane w matrycę małe nanokryształy, określane również jako kropki kwantowe. Ich średnica wynosi od 2 do 10 nanometrów – w zależności od dokładnej wielkości świecą innym światłem. Dzięki temu rozwiązaniu telewizory Samsung QLED są w stanie wyświetlać aż ponad miliard kolorów, co jest gwarancją doskonałego odwzorowania wszystkich wyświetlanych obrazów. Dużą zaletą telewizorów tego typu jest także najwyższy poziom jasności, dzięki czemu telewizory mogą być używane nawet w bardzo jasnych i nasłonecznionych pomieszczeniach. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem niezawodnego telewizora, który posłuży Ci przez wiele lat, telewizor Samsung QLED może być „strzałem w dziesiątkę”.

Dodatkowe funkcje

Współcześnie oferowane telewizory wyposażone są w szereg niezwykle przydatnych funkcji, które pozwalają m.in. na podłączenie dodatkowych urządzeń czy dostosowanie parametrów wyświetlania. Wybierając telewizor Samsung, warto zwrócić uwagę na ilość dostępnych złączy – absolutnym standardem są dwa złącza HDMI i USB oraz złącze optyczne. Dobrze będzie również, jeśli telewizor będzie wyposażony również w moduł WiFi. Jeśli chodzi o opcje wyświetlania, warto zwrócić uwagę na tryb HDR, który zapewnia jasność obrazu maksymalnie zbliżoną do tej, która rejestrowana jest przez ludzkie oko. Wśród dodatkowych możliwości nowoczesnego telewizora powinny znajdować się także funkcje Smart TV. Przed zakupem koniecznie sprawdź, czy są one obsługiwane, a jeśli tak, to jakie dokładnie.

Telewizory Samsung – dla kogo?

Telewizory Samsung są bardzo chętnie wybierane przez użytkowników. Modele od tego producenta doskonale sprawdzą się w przypadku graczy, rodzin, a także osób, które tylko sporadycznie oglądają filmy lub seriale. To, co wyróżnia telewizory Samsung na tle innych produktów dostępnych na rynku, to ogromna uniwersalność, która sprawia, że są one odpowiednie dla każdego. Telewizory Samsung zachwycają swoją nowoczesnością, krystalicznym dźwiękiem i nienaganną jakością obrazów. Z pewnością spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Artykuł sponsorowany