Zakupy

Smartwatch od Apple – czy warto?

Tzw. wearables, czyli inteligentne zegarki i opaski, cieszą się coraz większą popularnością. Jedną z najciekawszych propozycji tego typu są modele z serii Apple Watch. Co warto o nich wiedzieć i na jakie funkcje można liczyć?

Apple Watch – podstawowe informacje

Apple Watch to inteligentny zegarek wyprodukowany przez firmę Apple. Co istotne, pełna funkcjonalność jest dostępna wyłącznie przy połączeniu ze smartfonem działającym pod kontrolą systemu iOS. Użytkownicy Androida mogą korzystać z ograniczonych możliwości zegarka – wynika to przede wszystkim z faktu, że większość aplikacji na Apple Watch wymaga połączenia z iPhone’em.

Pierwsze smartwatche od Apple pojawiły się na rynku w 2015 roku, a od tego czasu pojawiło się kilka nowych generacji, wraz z nowymi wydaniami systemu watchOS. Najnowsze pozycje w zestawieniu urządzeń wearables firmy to Apple Watch SE, Series 8 oraz Ultra, jednak nieco starsze modele nadal cieszą się sporą popularnością. Wszystkie z nich łączy kilka istotnych zalet – przede wszystkim wysoka jakość wykonania, szeroka funkcjonalność oraz precyzyjne działanie różnych czujników przesyłających dane do zegarka. Do tego można liczyć na wybór spośród wielu wariantów paska i koperty, co pozwala dopasować wygląd urządzenia do własnego stylu.

W jakie funkcje są wyposażone smartwatche od Apple?

W zależności od wybranego modelu urządzenia z serii Apple Watch mogą się różnić pod względem dostępnych funkcji. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na łatwe połączenie Bluetooth z telefonem, co pozwala m.in. na sterowanie odtwarzaczem muzyki, odbieranie powiadomień czy wykonywanie połączeń. Sporym atutem jest przejrzysty wyświetlacz dotykowy, dzięki któremu obsługa zegarka jest prosta i wygodna.

Nie bez znaczenia są również liczne funkcje skierowane do osób aktywnych fizycznie. Zegarek na bieżąco liczy kroki i monitoruje tętno, co pozwala uzyskać dokładne informacje np. na temat liczby spalanych kalorii. Apple Watch może ponadto monitorować jakość snu i automatycznie przesyłać dane do aplikacji na iPhone.

Apple Watch – który model wybrać?

Chcąc wybrać odpowiedni model Apple Watch, należy przede wszystkim zastanowić się nad potrzebnymi funkcjami. Jeśli wystarczy po prostu odczytywanie powiadomień czy liczenie kroków, można postawić na jeden ze starszych modeli. Gdy z kolei zależy nam na precyzyjnym śledzeniu treningów oraz dostępie do najnowszych podzespołów, lepszym wyborem będzie któraś z najnowszych propozycji firmy Apple. Ważny jest także wygląd urządzenia – choć w przypadku kolorystyki oraz materiału paska mamy pewną dowolność, kwestia rozmiaru wygląda nieco inaczej. Poszczególne modele mogą różnić się pod względem wymiarów, co będzie mieć spore znaczenie przy wyborze konkretnego rozwiązania.

Gdzie kupić zegarek Apple Watch?

Chcąc wyposażyć się w Apple Watch, można udać się do stacjonarnego sklepu lub skorzystać z zakupów online. Warto stawiać przede wszystkim na oficjalnych resellerów marki Apple – w ten sposób można mieć pewność, że stawiamy na sprawdzony produkt, a także możliwość uzyskania pełnego wsparcia w razie ewentualnych problemów. Jednym ze sklepów ze statusem Premium Reseller jest sklep Cortland, z którego ofertą można zapoznać się na stronie https://www.cortland.pl/watch.html.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.