Porady

Jakie roboty ziemne należy wykonać przy budowie domu?

Jakie roboty ziemne należy wykonać przy budowie domu?

Budowa domu to ważne przedsięwzięcie. Ma ono jednak to do siebie, że wymaga ogromnej cierpliwości i dokładności. Jeśli nie zadba się o te drugie, wówczas budynek może być nie do końca bezpieczny, czy stabilny.

Największy wpływ na jego stabilność ma jednak podstawa, a to zaczyna się już na etapie wykopu fundamentów oraz innych prac ziemnych. Wykonywane roboty ziemne powinny zatem zostać zlecone doświadczonemu profesjonaliście, który wykona stabilną podstawę dla całej konstrukcji.

Roboty ziemne przy budowie domu — co najczęściej wchodzi w ich zakres?

Prace ziemne związane z budową domu można podzielić na kilka etapów. Pierwsza część dotyczy dopełnienia wszystkich niezbędnych formalności (m.in. pozwolenia na budowę oraz zatwierdzenia projektu). Gdy już cała dokumentacja będzie kompletna można przejść do szukania firmy, która zajmie się wykonaniem niezbędnych robót ziemnych. Takie prace można podzielić na trzy etapy:

  1. Wycinka krzewów oraz drzew. Dzięki temu na działce zrobi się miejsce. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do usunięcia drzew konieczne jest posiadanie zezwoleń. Wyjątek stanowi tu sytuacja, w której obwód pnia na wysokości 130 cm nie wynosi więcej niż 100 cm dla topoli, wierzb, kasztanowca, wszelkich odmian klonu, platanu i robinii. Dla pozostałych gatunków drzew obwód nie może wynieść więcej niż 50 cm.
  2. Kolejny etap prac to tzw. niwelacja terenu, czyli jego wyrównanie. Tego typu prace rozpoczynają się od usunięcia humusu przez koparko-ładowarkę. Następnie geodeci wykonują wszystkie niezbędne pomiary, a gdy już skończą swoje zadanie, to następuje wyrównanie całego terenu przy użyciu odpowiednich maszyn. Etap ten powinien zostać wykonany jak najbardziej precyzyjnie.
  3. Gdy teren jest już gotowy, wówczas przystępuje się do wykopu pod fundamenty. Od tego etapu prac zależy stabilność postawionego domu, dlatego prace te powinny zostać wykonane z należytą dokładnością. W tym celu wykorzystuje się koparkę gąsienicową. Warto przy tym wiedzieć, że wykop pod fundamenty powinien zostać wykonany w słoneczną i dobrą pogodę. Dzięki temu ryzyko osunięcia terenu zostanie maksymalnie zminimalizowane.

Komu warto zlecić wykonanie prac ziemnych niezbędnych do budowy domu?

Budowa domu to poważna sprawa. W związku z tym inwestycja wymaga użycia profesjonalnego sprzętu oraz zatrudnienia doświadczonych osób. Prace ziemne warto zlecić firmie Szczucki, która posiada nowoczesne i bardzo wydajne maszyny, dzięki którym roboty ziemne zostają wykonane bardzo dokładnie i na czas.

W firmie pracują przy tym doświadczeni operatorzy maszyn, dzięki czemu prace ziemne przy budowie domu idą bardzo sprawnie. Wybierając firmę Szczucki, możesz mieć pewność, że przygotowanie fundamentów pod budowę domu, zostaną wykonane z należytą dokładnością.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.