Biznes

Jaką drukarkę etykiet wybrać?

Drukarka etykiet GoDex

Jeżeli weźmiemy pod uwagę dużą ilość rozmaitych modeli drukarek do etykiet dostępnych współcześnie na rynku, to wybór odpowiedniej drukarki etykiet może okazać się naprawdę trudnym zadaniem. Jeśli stoisz właśnie przed wyborem drukarki kodów kreskowych, to  koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem, przygotowanym właśnie po to, by ułatwić Ci decyzję. Omówimy tu najważniejsze czynniki, o których należy pamiętać przed zakupem, wskażemy także, na jakie drukarki warto zwrócić szczególną uwagę.

Do czego przydają się drukarki etykiet?

Istnieją różne rodzaje drukarek etykiet, dlatego pierwszym krokiem przy wyborze drukarki powinno być ustalenie, do czego dany model ma być najczęściej wykorzystywany. Etykiety można podzielić, najogólniej rzecz ujmując, na następujące kategorie:

 • etykiety wysyłkowe,
 • etykiety produktowe,
 • etykiety biurowe,
 • etykiety przemysłowe.

I tak na przykład w biurze doskonale sprawdzą się drukarki monochromatyczne o kompaktowej konstrukcji, odpowiednie do drukowania etykiet adresowych, kodów kreskowych i innych etykiet biurowych. 

Jeżeli chcesz drukować etykiety produktowe, to przydadzą się tu drukarki kolorowe, które mogą drukować zdjęcia i logo, idealne do etykiet na opakowaniach produktów.

Z kolei w przypadku firm produkcyjnych potrzebne są  wytrzymałe drukarki odporne na trudne warunki środowiskowe, przeznaczone do drukowania etykiet na produkty chemiczne, komponenty elektroniczne oraz produkty przemysłowe.

Półprzemysłowa drukarka etykiet GoDex

Rodzaje drukarek etykiet

Zastanawiając się nad tym, jaką drukarkę wybrać należy zwrócić uwagę także na rodzaj drukarki – ma to wpływ nie tylko na jakość wydruku, ale także na wybór materiałów eksploatacyjnych, czyli koszty eksploatacji urządzenia. Ze względu na to, jak działa drukarka etykiet, urządzenia dzielimy na:

 • drukarki termiczne, które do nanoszenia obrazu na etykiety wykorzystują ciepło. Drukowane pod wpływem wysokiej temperatury etykietki są niedrogie, ale nie są wodoodporne ani odporne na promieniowanie UV;
 • drukarki termotransferowe do przenoszenia obrazu na etykiety wykorzystują taśmę barwiącą. Etykiety tego rodzaju są trwalsze niż etykiety termiczne i mogą być drukowane w kolorach;
 • drukarki atramentowe do drukowania obrazu na etykiety wykorzystują tusz, współcześnie są rzadko wykorzystywane w tym celu. Tak drukowane etykiety mogą być kolorowe i mogą zawierać zdjęcia, ale są mniej trwałe niż etykiety termotransferowe.

Równie ważną cechą jest rozmiar urządzenia, pod tym względem drukarki dzielimy na:

 • drukarki przenośne: mogą to być kompaktowe drukarki biurkowe lub lekkie drukarki do etykiet kurierskich;
 • drukarki stacjonarne: urządzenia wykorzystywane w przemyśle, czyli drukarki przemysłowe i półprzemysłowe.

Wybór najlepszej drukarki etykiet – o czym jeszcze pamiętać?

Jeśli chcesz kupić odpowiednią drukarkę etykiet, zwróć uwagę na jeszcze kilka aspektów. Oczywiście uniwersalna drukarka do etykiet nie istnieje, ale warto, aby była maksymalnie dopasowana do Twoich potrzeb.

Rozdzielczość drukowania

Dobra drukarka etykiet pozwala na drukowanie czytelnych etykiet, im wyższa rozdzielczość, tym ostrzejszy i bardziej szczegółowy będzie wydruk. Typowe rozdzielczości drukarek etykiet to 203 dpi, 300 dpi i 600 dpi. Zastanów się nad tym, jaki rodzaj etykiet będziesz drukować, czy znajdą się na nich tylko kody kreskowe, czy też inne informacje.

Szerokość drukowania 

Ten wskaźnik określa maksymalną szerokość etykiety, jaką wydrukować może urządzenie. Ważne jest, aby wybrać drukarkę o odpowiedniej szerokości drukowania, gdyż na rynku dostępne są modele o różnych rozmiarach.

Przemysłowa drukarka etykiet GoDex

Funkcje dodatkowe

Różne modele drukarek etykiet oferują dodatkowe funkcje, takie jak:

 • automatyczne cięcie etykiet po wydrukowaniu;
 • łączność bezprzewodowa, czyli możliwość drukowania z urządzeń mobilnych za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth;
 • obsługa baz danych, czyli możliwość drukowania etykiet z danych przechowywanych w bazie danych.

Jeśli szukasz niezawodnego sprzętu wysokiej jakości, to prawdopodobnie zainteresują Cię drukarki GoDex. To nowoczesne urządzenia cieszące się dużą popularnością. Cenione są za szybkość drukowania, kompatybilność z innymi urządzeniami, a także żywotność i stosunkowo niskie ceny. Kupisz je online np. w sklepie BCM, pod adresem: https://bcmarket.pl/s/28/drukarki-etykiet-godex.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.