Porady

Jak zrobić knot do świeczki

Ten prosty bawełniany knot do swieczki jest niezbędny przy projektach ręcznie robionych świec. Opcjonalnie możesz przed użyciem zanurzyć knot w roztopionym wosku lub oleju, ale czysta bawełna będzie się równie łatwo zapalać i palić czysto.

Wybierając knoty do świec, należy dążyć do osiągnięcia:

  • Stałej wielkości płomienia
  • Minimalnego wykwitów lub ich braku (osady zwęglonego knota)
  • Stałej umiarkowanej temperatury pojemnika
  • Dobrze uformowanego basenu wosku, bez kapania

Jaki powinien być knot?

Robiąc domowy knot, musisz zdecydować, jak gruby i długi ma być. Do małych świec potrzebny jest jedynie pojedynczy knot, natomiast do średnich świec potrzebny jest knot wykonany z trzech splecionych ze sobą pasm sznurka.


W przypadku pojedynczego knota zmierz i odetnij sznurek tak, aby był o trzy cale dłuższy niż wysokość świecy. Jeśli planujesz zaplecić knot, odetnij trzy równe długości sznurka, które są o cztery cale dłuższe niż wysokość świecy, do której knot będzie używany.

Co będziesz potrzebował do zrobienia knota

  • Całkowicie bawełniana nić do haftu (6-nitkowa nić do haftu DMC)
  • Nożyczki rzemieślnicze
  • Zakładki knotowe
  • Szczypce do biżuterii z łańcuszkiem

Jak zrobić knot w 3 krokach

Krok 1
Wytnij trzy kawałki bawełnianej nici, upewniając się, że jest ona co najmniej osiem cali dłuższa niż wysokość słoika ze świecą.

Krok 2
Łącząc trzy sznurki, zawiąż jeden węzeł na górze. (Wskazówka: możesz przykleić zawiązany koniec do płaskiej powierzchni roboczej, aby nitki były napięte podczas zaplatania.) Wykonaj podstawowy warkocz z trzech pasm, aby knot był mocny: Zaczynając od lewej strony, weź zielony sznurek i skrzyżuj go nad białym sznurkiem. Skrzyżuj różowy sznurek z zielonym sznurkiem. Skrzyżuj biały sznurek z różowym sznurkiem. Skrzyżuj zielony sznurek nad białym. Kontynuuj przenoszenie najbardziej zewnętrznego sznurka na środek, naprzemiennie po lewej i prawej stronie, a otrzymasz warkocz.

Krok 3
Przełóż dolną część plecionego sznurka przez zakładkę knota. Za pomocą szczypiec ściśnij górną część zakładki knota i przymocuj sznurek na miejscu. Bawełniany knot jest teraz gotowy do użycia w świecy.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.