Biznes

Jak przygotować CV z uwzględnieniem własnej firmy?

Dzięki prowadzeniu własnej działalności gospodarczej wielu osobom udaje się zarobić większe pieniądze niż na etacie. Możliwość wystawiania faktur kontrahentom ułatwia rozliczanie zleceń. Czasami jednak można trafić na klienta, który nie będzie zainteresowany taką współpracą i zamiast tego będzie chciał zatrudnić przedsiębiorcę. W takim przypadku konieczne może okazać się przygotowanie CV, w czym samozatrudnieni nie mają zazwyczaj doświadczenia.

  1. Kiedy przydaje się CV dla właściciela firmy?
  2. Własna działalność gospodarcza w CV
  3. Najlepsze wzory CV dla przedsiębiorców

Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych wskazówek, które pomogą Ci przygotować nowoczesne CV dla właściciela firmy. Dzięki temu niezależnie od tego, czy planujesz pogodzić własną działalność gospodarczą z pracą na etacie, czy może na jakiś czas zamierzasz zamknąć swoją firmę, będziesz mógł zwiększyć swoje szanse na znalezienie nowej pracy.

Kiedy przydaje się CV dla właściciela firmy?

Mogłoby się wydawać, że to właściciel firmy zatrudnia nowych pracowników, więc profesjonalne CV nie jest mu do niczego potrzebne. Istnieje jednak wiele sytuacji, w których taki dokument może okazać się niezbędny. Przykładem mogą być chęć rozpoczęcia pracy na etacie, zamknięcie działalności, zmiana branży lub nawet zdobycie nowego klienta. W tym ostatnim przypadku CV pozwoli zaprezentować doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia firmy w przystępnej formie.

Własna działalność gospodarcza w CV

Jak w takim razie opisać doświadczenie zawodowe i inne niezbędne rzeczy, aby przygotować porządne CV właściciela firmy? Na pewno trzeba zamieścić dane kontaktowe, opis zawodowy, wykształcenie i dotychczasowe doświadczenie. Należy się również skupić na osiągnięciach i umiejętnościach, które zdobył właściciel firmy. Zakres obowiązków związanych z prowadzeniem własnej firmy jest naprawdę zróżnicowany, dlatego warto z tego skorzystać i wyróżnić się na tle innych kandydatów. W celu opisania uzyskanego doświadczenia zawodowego oraz przekazania pozostałych kluczowych informacji w CV warto stosować konkretne liczby, daty i używać zwięzłego języka. Trzeba również pamiętać o dokładnym sprawdzeniu CV przed wysłaniem, aby nie znalazły się w nim żadne błędy i literówki.

Najlepsze wzory CV dla przedsiębiorców

Jeżeli natomiast chcesz ułatwić sobie przygotowanie CV, skorzystaj z gotowego wzoru. Dzięki temu zyskasz profesjonalne CV dla właściciela firmy, które na pewno przyciągnie uwagę potencjalnych pracodawców i przyspieszy znalezienie nowej pracy.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.