Biznes

Jak działają szorowarki automatyczne?

Utrzymanie czystości w obiektach wymaga zastosowania technologii cechujących się konkretnym przeznaczeniem i odpowiednią wydajnością. Dlatego firmy sprzątające, jak i przedsiębiorstwa, które samodzielnie dbają o utrzymanie swoich obiektów coraz częściej sięgają po dedykowane urządzenia myjące i czyszczące. Jednym z podstawowych urządzeń myjących są szorowarki.

Szorowarki możemy podzielić na ręczne i automatyczne. Szorowarki automatyczne to urządzenia przeznaczone do czyszczenia i pielęgnacji wszystkich rodzajów podłóg twardych i elastycznych. Można z nich korzystać zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych powierzchni. Doskonale sprawdzają się podczas sprzątania obiektów wielkopowierzchniowych, takich jak supermarkety, galerie handlowe, magazyny i wiele innych. Co warto wiedzieć o szorowarkach automatycznych?

Szorowarki automatyczne z operatorem prowadzącym czy operatorem siedzącym?

Automaty czyszczące możemy podzielić ze względu na rodzaj prowadzenia. Wyróżniamy:

  • szorowarki z operatorem prowadzącym,
  • szorowarki z operatorem siedzącym.

Szorowarki z operatorem prowadzącym

Szorowarki z operatorem prowadzącym znajdują zastosowanie w przypadku niewielkich obiektów oraz miejsc trudnodostępnych. To automaty sprzątające prowadzone przez operatora, który prowadzi szorowarkę przed sobą. Maszyny czyszczące tego typu są dostępne w różnych konfiguracjach. To pozwala na ich dostosowanie zarówno do wielkości czyszczonej powierzchni, jak i jej rodzaju. Mała szorowarka z operatorem prowadzącym bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku niewielkich powierzchni. Dzięki kierownicy ułatwiającej manewrowanie urządzeniem operator może z łatwością dotrzeć do trudnodostępnych miejsc, jednocześnie nie siłując się z automatem. Urządzenie prowadzi się lekko, a praca z nim nie jest męcząca. W obiektach wielkopowierzchniowych o wiele bardziej wydajne są szorowarki automatyczne z operatorem siedzącym.

Szorowarki z operatorem siedzącym 

Szorowarki automatyczne z operatorem siedzącym to urządzenia dedykowane do czyszczenia dużych powierzchni. Są ergonomiczne w użytkowaniu, a zarazem niezwykle wydajne, co pozwala na szybkie czyszczenie podłóg w sklepach wielkopowierzchniowych, galeriach handlowych, obiektach sportowych. Ze względu na swoją budowę i gabaryt szorowarki z operatorem siedzącym najlepiej sprawdzają się wszędzie tam, gdzie czyszczenia wymaga duża niczym niezastawiona przestrzeń o szerokich ciągach komunikacyjnych.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na szorowarki ręczne czy automatyczne, warto postawić na wybór urządzeń, które charakteryzują się gwarancją solidności, trwałości i wysokiej skuteczności.