Dom

Jak dbać o meble ogrodowe, aby służyły przez lata?

Cieplejsze miesiące sprzyjają przebywaniu na świeżym powietrzu. Ogrodowy zakątek jest jednym z przyjemniejszych miejsc na relaks – możesz prowadzić długie rozmowy z bliskimi, delektować się owocami prosto z krzaczka czy oddawać się ogrodniczej pasji. Zagospodaruj przestrzeń nie tylko roślinnością i krzewami. Masz meble ogrodowe, lecz nie wiesz, jak prawidłowo o nie dbać? Doradzamy!

Zainwestuj w wyposażenie dobrej jakości

Aranżacja ogrodu nie ogranicza się wyłącznie do wydzielenia miejsc na kolejne rośliny. W tej przestrzeni potrzebujesz także miejsca do wypoczynku. Już na etapie zakupu mebli ogrodowych dobrze przemyśl materiał, z jakich je wykonano. Do najbardziej popularnych zaliczają się technorattan oraz aluminium – są bardzo lekkie, więc można je z łatwością przenieść w dowolne miejsce.

Warto podkreślić, że technorattan, jako plecionka wytworzona z syntetycznych włókien, jest odporny na warunki atmosferyczne i łatwy do utrzymania w czystości. Meble ogrodowe wykonane z tego materiału prezentują się na tyle elegancko, że coraz częściej stanowią stylowe wyposażenie wnętrza.

Zabezpiecz meble ogrodowe po sezonie

Jeśli chcesz utrzymać zestaw mebli ogrodowych w idealnym stanie, musisz je odpowiednio zabezpieczyć. Najlepiej zrobisz, przenosząc je w suche i chłodne miejsce (na przykład do garażu czy piwnicy) i okrywając folią. Nie każdy ma jednak taką możliwość. Twoje meble stoją w ogrodzie przez cały rok? Musisz im zapewnić solidną osłonę przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Wybieraj zestawy wykonane z dobrej jakości materiałów, które nie wymagają konserwacji i odmalowania.

Zadbaj o meble wykonane z drewna

Niektóre surowce wymagają szczególnej troski, by zachwycać swoim wyglądem przez lata. Meble wykonane z drewna doskonale pasują do ogrodu, jednak są wrażliwe na działanie czynników atmosferycznych. Aby uchronić je przed zniszczeniem, zabezpiecz drewniane powierzchnie warstwą specjalnego oleju (w przypadku gatunków egzotycznych) lub lakierobejcą (rodzimy dąb czy buk).

Meble wykonane z polskiego drewna należy najpierw zaimpregnować, a następnie pokryć warstwą dedykowanego lakieru. W ten sposób powstanie powłoka wodoodporna. Tę czynność należy powtarzać dwa razy w roku – przed rozpoczęciem sezonu letniego oraz po jego zakończeniu.

Jak dbać o meble z wikliny?

Zestawy ogrodowe z naturalnych surowców zawsze wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku mebli z wikliny należy zabezpieczyć je olejem lub pokryć bezbarwnym lakierem. Dodatkowo na zimę należy je przykryć przeciwdeszczowym pokrowcem, który zapobiegnie osiadaniu kurzu.

Jak wykorzystać sezon letni w pełni? Wybierz meble z technorattanu, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji i wystarczy jedynie woda z delikatnym detergentem, by po zimie znów wyglądały jak nowe. Szukasz praktycznego wyposażenia ogrodu? Poznaj ofertę sklepu Clmeble i spraw sobie zestaw mebli, który nie tylko świetnie komponuje się z pięknem Twojego ogrodu, ale i zapewni komfortowy wypoczynek na łonie natury.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.