Zmagasz się z chorobami narządów ruchu? Nie możesz sobie poradzić z nawracającymi migrenami? Regularnie atakuje cię zapalenie zatok? Być może na pracę twojego organizmu trzeba spojrzeć holistycznie, ciebie zaś potraktować jako jednostkę, która ma nie tylko ciało, ale i umysł. Tradycyjna medycyna często o tym zapomina, dlatego w wielu przypadkach z pomocą przychodzi homeopatia.
Na czym polega homeopatia?
Skuteczność homeopatii wynika przede wszystkim z działania nie na objawy choroby, ale przede wszystkim na jej przyczyny. Leczenie w tym przypadku polega na podaniu osobie chorej odpowiednio rozcieńczonej dawki leku, który u zdrowego pacjenta wywołałby objawy chorobowe. To pierwsza i podstawowa w homeopatii tzw. zasada podobieństwa: podobne należy leczyć podobnym. Chodzi o doprowadzenie do sytuacji, w której układ immunologiczny pacjenta zostanie pobudzony do właściwej odpowiedzi i zwalczenia choroby.
Homeopatia Kraków oferuje pacjentom pomoc w leczeniu takich problemów jak:
- choroby narządów ruchu,
- stany zapalne układu moczowego,
- zapalenie zatok,
- neuralgie,
- migreny,
- choroby układu oddechowego (często przy infekcjach górnych dróg oddechowych),
- choroby skóry.
Leczenie homeopatyczne — do czego ma prowadzić?
Homeopatia ma za zadanie wyleczyć objawy i przyczyny choroby. W preparatach homeopatycznych nie bez powodu używa się mocno rozcieńczonych substancji. Twórca metody homeopatycznej — Hahnemann twierdził, że mniejsza dawka substancji leczniczej może wywoływać silniejszą reakcję obronną organizmu. Obecnie nazywa się to zasadą dynamizowania, a więc rozcieńczania substancji tak, aby wywołała ona pożądaną odpowiedź organizmu. Dlatego też tabletki homeopatyczne lub inne tego typu produkty nie tylko leczą konkretne dolegliwości, lecz także wzmacniają naturalne siły odpornościowe organizmu. Sprawdzają się także w leczeniu stanów przewlekłych, nie stwarzają one także niebezpieczeństwa przedawkowania.
Leki homeopatyczne — co stosuje się podczas leczenia
Preparaty homeopatyczne są przede wszystkim naturalne. Celem ich stosowania jest pobudzenie, w możliwie jak najbardziej delikatny sposób, układu immunologicznego do walki z chorobą. Dlatego też stężenie substancji czynnej w lekach homeopatycznych się rozcieńcza, zamiast je zwiększać. To z kolei sprawia, że są one znacznie bezpieczniejsze od tych stosowanych w tradycyjnym leczeniu, a przy tym skuteczne, co znajduje potwierdzenie w badaniach naukowych. Wyróżnia się trzy rodzaje leków homeopatycznych: leki roślinne, leki zwierzęce, leki mineralne. Zawsze dobierane są do konkretnego pacjenta. W ich stosowaniu chodzi nie tylko o eliminację objawów choroby, lecz także leczeniu i modyfikacji przyczyn. Ponieważ nie zawierają elementów toksycznych, nie odkładają się w organizmie, nie powodują działań ubocznych i powikłań. Można je stosować w połączeniu z innymi lekami, ponieważ nie wywołują niepożądanych interakcji.