Uroda

Golenie brody – jak robić to dobrze?

Golenie brody to codzienny rytuał pielęgnacyjny wielu mężczyzn. Nawet brodacze, którzy preferują dłuższy zarost, muszą dbać o to, aby miał on określony kształt, a więc golić wystające poza wyznaczony obrys włoski i skracać brodę do pożądanych rozmiarów. Z tego powodu, każdy mężczyzna powinien posiadać akcesoria, a także produkty, które są przydatne podczas golenia. Dysponowanie właściwymi preparatami czy narzędziami, to jednak nie wszystko, ponieważ warto poznać techniki golenia brody i wybrać tę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Jak powinno wyglądać golenie brody? Podpowiadamy.

Golenie brody maszynką do golenia

Bez wątpienia, jednym z najczęściej stosowanych przez mężczyzn sposobów golenia zarostu jest ten, w którym wykorzystuje się jednorazowe maszynki do golenia. Jest to szybka technika, która przynosi natychmiastowe efekty. Nie wymaga również inwestycji w drogie elektryczne urządzenia do golenia, a także dostępu do prądu. W przypadku tej techniki ważna jest odpowiednia maszynka do golenia. Na rynku możemy dostać wiele różnych maszynek. Część z nich to modele jednorazowe, które są tanie, lecz zazwyczaj są też kiepskiej jakości. Z tego powodu mężczyźni coraz częściej sięgają po wielorazowe maszynki na żyletki, które nie tylko są już kultowe, ale także wyróżniają się wysoką jakością wykonania i łatwością golenia, a także przyczyniają się do minimalizacji wytwarzania plastikowych odpadów.

W przypadku golenia maszynką możemy postawić na golenie tradycyjne, które opiera się na użyciu ostrzy żyletkowych lub nowoczesne, w którym wykorzystuje się jednorazowe maszynki. Dobór odpowiedniej maszynki to jednak nie wszystko, ponieważ powinniśmy dopasować również kosmetyki, które zapewnią nam optymalny poślizg. Tutaj do wyboru mamy zarówno pianki, jak i kremy, a także mydła do golenia. Po takim zabiegu powinniśmy zadbać również o nawilżenie skóry. Dlatego warto sięgnąć po balsamy i wody po goleniu. Jeżeli podczas stosowania ostrzy skaleczymy się, wówczas pomocny może okazać się ałun, który przyłożony do rany zatamuje krwawienie.

Jak golić zarost maszynką do golenia?

Golenie zarostu maszynką do golenia nie jest trudne. Wymaga jednak posiadania odpowiednich kosmetyków i przestrzegania kolejności wykonywanych czynności. Dlatego chcąc zgolić zarost przy pomocy maszynki, należy najpierw oczyścić twarz przy pomocy na przykład żelu do mycia twarzy, a następnie ją osuszyć i nałożyć na zarost wybrany przez siebie preparat, który zwiększy poślizg maszynki i zmiękczy włoski. Do wyboru mamy zarówno pianki, jak i kremy, a także mydła. Następnie należy ogolić twarz “z włosem”. Umiejscowienie maszynki “pod włos” może powodować podrażnienia, suchość skóry i skaleczenia. Po zgoleniu zarostu należy ponownie umyć twarz i nałożyć na nią balsam po goleniu lub wodę po goleniu.

Golenie brody elektryczną maszynką

Mimo że coraz więcej mężczyzn powraca do tradycyjnych metod golenia, na przykład przy pomocy wielorazowych maszynek z wymiennymi żyletkami, to jednak wielu panów preferuje golenie brody za pomocą elektrycznej maszynki. Obecnie dostępne na rynku produkty umożliwiają usuwanie zarostu zarówno na mokro, jak i na sucho. Dlatego w zależności od tego, która metoda jest dla nas bardziej komfortowa, powinniśmy wybrać urządzenie dostosowane do naszych wymagań. W przypadku golenia brody maszynką elektryczną mamy więcej możliwości w zakresie dostosowywania długości zarostu. Stosując odpowiednie nakładki, nie musimy golić wszystkich włosków do zera, lecz na przykład pozostawić zarost o długości kilku milimetrów. Odpowiednie trymery do brody i wąsów pozwalają również na uformowanie brody w pożądany sposób. Dlatego elektryczne maszynki chętnie wybierają zarówno miłośnicy gładkiej twarzy, jak i brodacze.

Jak przystrzyc brodę?

Mężczyźni, którzy nie chcą całkowicie pozbywać się zarostu, lecz jedynie go przystrzyc, mogą w tym celu wykorzystywać nie tylko elektryczne maszynki, ale również szereg innych akcesoriów. Dużym zainteresowaniem wśród brodaczy cieszą się brzytwy, za pomocą których można nadać pożądany kształt brody przy linii szyi, policzków oraz linii bocznej. Pozostałe włoski można przyciąć za pomocą trymera lub elektrycznej maszynki bądź specjalnych nożyczek, kontrolując wówczas długość za pomocą grzebienia. Pamiętajmy, by stylizując brodę, stosować zasadę od ogółu do szczegółu.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.