Zakupy

Dysk 1TB zewnętrzny i niesamowicie wydajny – idealne połączenie nośnika danych

Prędkość zapisu i odczytu na imponującym poziomie, duża uniwersalność i praktyczna pojemność – takie cechy powinna posiadać pamięć zewnętrzna 1TB. Poznaj model Samsung T9 i zobacz, dlaczego warto go wybrać.

Pamięć zewnętrzna 1TB i jej praktyczne zastosowanie

Podłącz dysk zewnętrzny do komputera lub smartfona i np. przenieś na nośnik swoje zdjęcia oraz filmy z ostatniego roku. Pracujesz przy komputerze stacjonarnym nad ważnym projektem, ale chcesz go dokończyć w innej lokalizacji? Skopiuj efekty swojej pracy na dysk, a następnie wyświetl je na innym urządzeniu. Pamięć zewnętrzna 1TB* to również bardzo dobre rozwiązanie do celów rozrywkowych – przenieś na dysk kilka sezonów ulubionego serialu i oglądaj gdziekolwiek jesteś. Rozszerz pamięć konsoli i graj w nowe tytuły bez konieczności odinstalowania tych znajdujących się na dysku wewnętrznym urządzenia.

Samsung T9 to bardzo uniwersalny i zarazem praktyczny dysk, który podłączysz do komputerów, urządzeń mobilnych z systemem Windows®, macOS®, Android™, a także wspomnianej konsoli do gier czy telewizora. Warto wiedzieć, że ten nośnik sprawdzi się również do profesjonalnych zastosowań np. zapisu materiału wideo w czasie rzeczywistym z profesjonalnej kamery filmowej**.

* 1 GB = 1.000.000.000 bajtów, 1 TB = 1.000.000.000 000.bajtów. Komputer może pokazywać niższą pojemność ze względu na zastosowanie innego standardu pomiaru.

** Kompatybilność zależy od urządzenia głównego. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać ponownego sformatowania dysku T9. Ponadto, model T9 jest wstecznie kompatybilny ze standardami USB 3.2, USB 3.1, USB 3.0 i USB 2.0.

Dysk 1TB zewnętrzny – możliwości technologiczne modelu T9

Jeszcze niedawno standardem do przenoszenia danych był talerzowy dysk zewnętrzny 1TB USB 3.0. Obecnie zdecydowanie lepiej postawić na nośniki SSD. Są przede wszystkim o wiele szybsze oraz bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Samsung wyposażył model T9 w interfejs USB 3.2 Gen 2×2 i protokół NVMe™, co przekłada się na wysokie prędkości transferowania danych. W przypadku dysku Samsung T9 szybkość sekwencyjnego odczytu i zapisu danych wynosi do 2000 MB/s***.

*** Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.