Biznes

Stoisko z kawą – zaserwuj smaczną kawę swoim klientom!

Czy można serwować wysokiej jakości kawę bez zatrudniania baristy, kupowania ekspresu kolbowego i innego, drogiego wyposażenia? Owszem! Służy do tego stoisko z kawą – autonomiczny i w pełni wydajny kącik, przy którym klienci samodzielnie przygotują ulubiony wariant napoju, wykorzystując automatyczny ekspres do kawy, dobre ziarna i niezbędne akcesoria. Teraz możesz go wynająć i w krótkim czasie po podpisaniu umowy cieszyć się korzyściami płynącymi z rozwiązania „coffee to go”.

Podsumowanie:

  • Stoisko z kawą to elegancki i kompaktowy mebel, w którym mieści się całe wyposażenie niezbędne do szybkiego oraz łatwego przygotowania kawy na wynos.
  • Dziś stoiska z kawą nie trzeba samodzielnie aranżować. Można skorzystać z łatwo dostępnej usługi wynajmu, która jest jedną z najszybszych i najtańszych metod pozyskania profesjonalnego stoiska kawowego.
  • Dobrze dobrane i prawidłowo użytkowane stoisko z kawą rozwija biznes na wielu płaszczyznach – urozmaica ofertę, pozwala na dotarcie do nowych klientów i umacnia pozycję na rynku, a ostatecznie przekłada się na wyższe dochody.

Stoisko z kawą – wygląd i funkcjonalność

Stoisko z kawą (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/modele-finansowania/coffee-to-go/) to kompaktowy, elegancki mebel, w którym mieści się wszystko, co potrzebne do przyrządzenia napoju – automatyczny ekspres do kawy, wysokiej jakości ziarna i asortyment dodatkowy (kubki, wieczka, mieszadełka, cukier w stickach, mleczny topping, syropy smakowe). W kąciku kawowym mieści się też kosz na odpadki – schowany przed wzrokiem gości, a jednak zawsze pod ręką, a także oświetlenie zwiększające wygodę obsługi oraz telemetria – system zliczający liczbę wydanych porcji napoju w danym czasie, bardzo pomocny w analizie wydajności.

Jak pozyskać stoisko z kawą?

Wbrew pozorom nie musisz go samodzielne projektować ani wyposażać. Dziś do dyspozycji masz ofertę firm wyspecjalizowanych w wynajmie kącików kawowych. To na przykład Tchibo Coffee Service – firma, która poza wynajmem gotowego stoiska kawowego oferuje również wsparcie merytoryczne (profesjonalne doradztwo w wyborze najlepszego wariantu stoiska) i techniczne (bezpłatny transport, montaż i serwis kącika kawowego). Aby zamieścić stoisko z kawą w swoim lokalu, potrzebujesz zaledwie około 1 m2 wolnej przestrzeni i dostęp do prądu w tymże miejscu. A jeśli wybierzesz ekspres do kawy typu AD, czyli w wersji ze stałym podłączeniem do wody, potrzebne będzie także przyłącze do sieci wodnej w wybranym punkcie lokalu.

Jakie korzyści przynosi stoisko kawowe?

Największa to rosnący przychód. Ten wynika zarówno z urozmaicenia oferty, jak i dotarcia do nowych, często zamożniejszych, klientów. Co warte podkreślenia, sprzedaż kawy na wynos to bardzo rentowna usługa; marże wynoszą nawet kilkadziesiąt procent! Otwiera też nowe możliwości sprzedażowe, w tym przede wszystkim opcję cross sellingu, polegającego na proponowaniu dodatkowego produktu do już wybranego przez klienta (np. kawy do drożdżówki lub odwrotnie). Ponadto, stoisko z kawą wyróżnia lokal spośród innych działających w tej samej okolicy – to buduje przewagę nad konkurencją

Dziś, kiedy konsumenci są nastawieni na szybkość i kompleksowość zakupów, stoisko kawowe wydaje się nie tyle dodatkową opcją, co nieodzownym rozwiązaniem dla niemal wszystkich lokali sprzedażowych osadzonych w gastronomicznym świecie i zorientowanych na ciągły rozwój!

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.