Biznes

Kluczowe wyposażenie magazynu – dyspensery do taśm

Pracując na magazynie i zajmując się wysyłaniem paczek, odpowiednia logistyka jest bardzo istotna. Każdy element wyposażenia powinien służyć pracownikom w taki sposób, by zapewnić oszczędność czasu, materiałów oraz pieniędzy. Jednym z takich podstawowych urządzeń, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego magazynu, jest dyspenser do taśmy pakowej. Dlaczego nie warto na nim oszczędzać?

Podstawowe wyposażenie magazynu

Firmy wysyłkowe i magazyny wielkopowierzchniowe każdego dnia zajmują się przygotowaniem ogromnej ilości paczek do wysyłki. Bardzo ważne, by całość obsługi towarów była możliwie jak najszybsza, a każda paczka odpowiednio zabezpieczona. Szybkie tempo pakowania powinno więc wiązać się z wysoką jakością stosowanych materiałów pakowych – od wytrzymałych, a zarazem ekologicznych kartonów, poprzez papierowe wypełniacze do paczek, aż po dobrze zabezpieczająca taśmę pakową.

Na każdym etapie pakowania przesyłek potrzebne jest odpowiednie wyposażenie magazynu. Robiąc wszystko ręcznie, nie tylko drastycznie zwiększa się ilość czasu potrzebnego do zapakowania paczki, ale również ilość użytych materiałów. Dlatego tak ważne jest, by w miarę możliwości zapewniać automatyzację całego procesu, poprzez stosowanie takich elementów wyposażenia jak konwertery do papieru czy dyspensery do taśmy pakowej.

Jak działają dyspensery do taśm pakowych?

Dyspensery do taśm mają za zadanie ułatwić pracę pracownikom magazynu, a także zwiększyć ich komfort, bezpieczeństwo i znacząco usprawnić pracę. W zależności od poziomu skomplikowania dostępne są zarówno modele ręczne, działające na zasadzie ” pociągnij i zerwij”, które nieco przypominają zwykłe dyspensery do taśmy klejącej. Takie urządzenia sprawdzą się przede wszystkim w małych magazynach, gdzie pakuje się mniejsze ilości przesyłek.

Bardziej zaawansowane modele dyspenserów posiadają zasilanie elektryczne, dzięki któremu taśma do pakowania paczek jest podgrzewana, co zwiększa jej przylepność, a także umożliwia personalizację w postaci nadruku na taśmie. Są to urządzenia niezastąpione w każdej firmie zajmującej się wysyłką paczek. Umożliwiają precyzyjne odmierzenie, cięcie i aplikowanie taśmy na karton, minimalizując ryzyko skaleczeń i urazów. Uniwersalność dyspenserów pozwala obsługiwać różne rodzaje i szerokości taśm przy pomocy jednego urządzenia.

Dyspensery do taśm a optymalizacja pracy 

Dzięki ergonomicznym kształtom dyspensery do taśm są bardzo wygodne w obsłudze – nie zajmują wiele miejsca przy stanowisku do pakowania, a jednocześnie można je obsługiwać jedną ręką, co znacznie przyspiesza cały proces pakowania towaru.

Co równie istotne, precyzyjne odmierzanie taśmy przez dyspenser pozwala zminimalizować ilość odpadów poprzez zmniejszanie ilości zużytej taśmy. To spory plus zarówno dla budżetu firmy, jak i dla środowiska naturalnego. Wprowadzenie dyspenserów do stałego użycia na magazynie w punktach pakowania przesyłek zwiększa także wydajność pracowników, ponieważ czas poświęcany na cięcie i szukanie końca taśmy jest całkowicie zredukowany, a pracownicy mogą skupić się na innych zadaniach.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.