Zakupy

Jura E6, Jura E8 czy Jura E4 – porównanie modeli

Zastanawiasz się nad zakupem ekspresu do domu, biura, hotelu lub innego miejsca? Marka Jura to doskonały wybór dla każdego, kto szuka prostych w obsłudze urządzeń o wielu możliwościach. Doskonały design łączy się z perfekcyjnie dopracowanymi technologiami, które pozwalają na przygotowanie wielu specjałów kawowych. Znalezienie idealnego ekspresu wcale nie musi być trudne. Zdecyduj: Jura E6, Jura E8 czy Jura E4 – zobacz porównanie modeli, które przygotowaliśmy. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Jura E6 – doskonały smak w każdym łyku

Ekspres do kawy Jura E6 to propozycja dla miłośników kaw czarnych, ale przede wszystkim wielbicieli Cappuccino i kremowej mlecznej pianki. Doskonale zaprojektowany i prosty w obsłudze – czytelny wyświetlacz 2,8 cala z 6 przyciskami wraz z funkcją One Touch zapewniają bezproblemowe przyrządzanie kawy.

Urządzenie oferuje 11 specjałów kawowych, a dzięki technologii Easy Cappuccino i regulowanej wysokości wylewki w zakresie od 65 do 111 mm daje możliwość wykonania perfekcyjnych kaw z dodatkiem mleka w ulubionej szklance. W tym modelu zastosowano nowoczesny młynek Professional Aroma Grinder, który zapewni aż o 12,2% więcej aromatu niż inne młynki.

Wśród innych rozwiązań znalazł się także Inteligentny System Wody (I.W.S.®) mający wpływ na smak i jakość napoju, a także Inteligentny System Wstępnego Zaparzania, który zapewnia doskonały smak esencji uzyskanej ze zmielonych ziaren. Ekspres do kawy Jura E6 to model, który doskonale sprawdzi się w domu i biurze dzięki możliwości wykonania dwóch kaw jednocześnie!

Jura E8 – możliwości w zasięgu ręki

Model Jura E8 to ekspres do kawy, który jest w stanie wykonać aż 17 specjałów kawowych w kilka chwil. Kolorowy wyświetlacz TFT 2,8’’ z sześcioma przyciskami i technologia One Touch zapewniają łatwą obsługę urządzenia. Ważnym udogodnieniem jest także możliwość regulacji wysokości wylewki, by umożliwić parzenie kawy w małych filiżankach lub dużych kubkach – wysokość można regulować w zakresie: 65-111 mm (wylewka kawy), 107-153 mm (wylewka Cappuccino) oraz 65-111 mm (wylewka gorącej wody).

Dzięki technologii gładkiej pianki Fine Foam można wykonać pyszne kawy z dodatkiem mleka, takie jak: Cappuccino, Latte Macchiato, Flat White i inne. Podobnie, jak ekspres do kawy Jura E6, model Jura E8 został wyposażony w młynek Professional Aroma Grinder, zapewniając doskonały smak i aromat ziaren za każdym razem. O perfekcyjną jakość napoju dbają natomiast Inteligentny System Wody (I.W.S.) oraz Inteligentny System Wstępnego Zaparzania (I.P.B.A.S.). Jura E8 podobnie jak ekspres do kawy Jura E6 zostały wyposażone w możliwość zamontowania modułu Smart Connect pozwalającego na połączenie z aplikacją mobilną Jura Operating Experience.

Jura E4 – prawdziwy mistrz Espresso

Ekspres do kawy Jura E4 to z kolei propozycja dla kawoszy uwielbiających smak perfekcyjnie zaparzonego Espresso. Urządzenie jest w stanie przygotować 5 specjałów kawowych: kawa czarna, 2 x kawa czarna, Espresso, 2 x Espresso oraz gorąca woda.

Wyposażony w duży wyświetlacz wraz z czterema przyciskami, zapewnia łatwą obsługę oraz możliwość wykonania kawy tylko jednym naciśnięciem, dzięki funkcji One Touch. Model Jura E4 podobnie jak ekspres do kawy Jura E6 pozwala na zmianę wysokości wylewki w zakresie 65-111 mm. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej P.E.P przetłacza wodę przez ziarna w szybkich, krótkich cyklach, które zapewniają im odpowiedni czas na rozwinięcie pełni aromatu.

Nowoczesny młynek Professional Aroma Grinder wraz z Inteligentnym Systemem Wody (I.W.S.) i Inteligentnym Systemem Wstępnego Zaparzania (I.P.B.A.S.) dbają o doskonały smak i jakość przygotowywanego napoju. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w jednostkę zaparzającą 8 generacji. Ta innowacyjna technologia parzenia 3D pozwala przeniknąć wodzie przez wszystkie warstwy zmielonej kawy, gwarantując niezwykle głęboki aromat. Dzięki temu kawa przygotowana w ekspresie Jura E4 jest zawsze doskonała!

Ekspres do kawy Jura E6, Jura E8 czy Jura E4 – podsumowanie

Znamy już wszystkie najważniejsze specyfikacje ekspresów do kawy Jura z serii E. Modele te różnią się przede wszystkim liczbą specjałów kawowych. Jeżeli zależy Wam na prostej obsłudze urządzenia oraz perfekcyjnie przygotowanych napojach z dodatkiem mleka to ekspres do kawy Jura E6 będzie doskonałym wyborem.

Model Jura E8 to sprzęt dedykowany miłośnikom profesjonalnego przyrządzania kawy. Regulowane wylewki pozwalają na serwowanie przygotowanych specjałów w ulubionych szklankach oraz zapewniają maksimum wygody w trakcie ich przygotowywania. Ekspres oferuje aż 17 specjałów, a zintegrowane programy czyszczenia i konserwacji pozwalają na bardzo łatwe utrzymanie dobrej kondycji sprzętu. Jura E4 to natomiast ekspres, który zadowoli każdego miłośnika klasyki. Urządzenie dzięki zamontowaniu jednostki zaparzającej 8 generacji przygotuje dla Was perfekcyjne kawy czarne. Jeżeli nie zależy Wam na specjałach z dodatkiem mleka, to ten model w pełni sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagającego podniebienia.