Zakupy

Jakie są elementy profesjonalnej odzieży medycznej?

Jakie są elementy profesjonalnej odzieży medycznej? Sprawdź!

Wykonywanie zawodu lekarza wiąże się z działaniem w bardzo stresujących warunkach. Wykwalifikowany medyk musi szybko i skutecznie reagować na różne nieprzewidywalne komplikacje. Dlatego oprócz potrzebnych instrumentów medycznych, w tej pracy kluczowa jest wygodna i bezpieczna odzież. Co składa się na profesjonalny uniform dla lekarza? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Odzież medyczna dla kobiet

Lekarki i pielęgniarki w szpitalach nie muszą ubierać się tylko w klasyczne białe fartuchy. Choć jest to najbardziej rozpoznawalny element lekarskich ubrań, profesjonalistki mogą korzystać z szerokiej oferty odzieży medycznej. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się spódnice i spodnie medyczne, dzięki czemu lekarki mogą wyrażać siebie bez łamania zasad ubioru w szpitalu. Ponadto ubrania zawierają wiele udogodnień jak dodatkowe kieszenie czy gumki w pasie, co znacząco poprawia ich jakość. Służbowy ubiór dopełni wygodna i praktyczna bluza medyczna, a specjalistyczne obuwie BHP wyeliminuje dyskomfort spowodowany ciągłą pracą na nogach.

Obecnie część szpitali pozwala na zakładanie fartuchów medycznych w różnych kolorach i podkreślających figurę fasonach. Staranne wykonanie i elegancki krój gwarantują wygodę w trakcie długich dyżurów. Producenci uwzględniają zróżnicowane potrzeby pracowników medycznych i oferują modele z kilkoma rodzajami zapięć czy długości rękawów. Dzięki temu każda lekarka lub pielęgniarka może dopasować je do swoich potrzeb. Jeśli szukasz wygodnych i estetycznych fartuchów medycznych, koniecznie odwiedź tę stronę: https://anilon.pl/fartuchy-medyczne-damskie

Odzież medyczna dla mężczyzn

Garderoba dla lekarzy składa się głównie ze specjalistycznych spodni, które można skompletować razem z bluzą medyczną. Ważne jest, aby spodnie miały prosty krój, który nie ograniczy ruchów, ale jednocześnie nie będzie zbyt mocno przylegał do ciała. Zapewnia to komfort w trakcie pracy i nie przeszkadza w wykonywaniu obowiązków. 

Męskie bluzy medyczne również zapewniają możliwość dopasowania długości rękawów. Ponadto producenci oferują bluzy z zapięciem na napy lub zakładane bezpośrednio przez głowę. Lekarze mają też możliwość wyboru spośród wielu ciekawych wzorów i kolorów, które sprawdzą się na oddziałach pediatrycznych lub w salonach kosmetycznych.

pexels-gustavo-fring-3985166.jpg
Na co zwrócić uwagę przy zakupie odzieży medycznej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odzieży medycznej?

Odzież medyczna to specyficzny rodzaj ubioru, który musi spełniać kilka wymagań. Jest to bardzo ważne, ponieważ oprócz estetycznego wyglądu, medyczne scrubsy muszą przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo. Najważniejsze cechy profesjonalnej odzieży medycznej to:

  • Certyfikacja ubrania stworzone z myślą o lekarzach spełniają wytyczne wymagane przez Instytut Włókiennictwa, który potwierdza ich bezpieczeństwo użytkowania oraz jakość.
  • Wytrzymała tkanina lekarze w trakcie pracy mają styczność z wieloma bakteriami i płynami ustrojowymi, które mogą pozostawić trudne do zmycia plamy. Najczęściej spotykanymi materiałami są elastan, bawełna i poliester. Gwarantują odporność ubrań podczas prania z użyciem silnych detergentów, skutecznie wchłaniają pot i nie krępują ruchów.
  • Funkcjonalność medyczna odzież dopasowuje się do każdego typu figury oraz zawiera praktyczne elementy jak dodatkowe kieszenie czy gumka w pasie.

Oczywiście należy pamiętać o wymaganiach, jakie dana placówka stawia swoim pracownikom. Z tego powodu kolorowe ubrania będą częściej spotykane właśnie na oddziałach pediatrycznych lub w salonach kosmetycznych. W szpitalu bezpieczniejszą opcją będzie zakup białej odzieży medycznej, chyba że pracodawca zezwolił na dobór innych kolorów.