Biznes

Jakie potrawy wybrać na wigilię firmową?

catering świąteczny dla firm z Poznania

W grudniu restauracje i sale konferencyjne wypełniają się grupami współpracowników, którzy przy smacznym jedzeniu, w przedświątecznej atmosferze spotykają się, aby wspólnie podsumować kolejny rok, cieszyć się sukcesami i swoją obecnością. Wigilie firmowe już na stałe wpisały się w klimat poprzedzających Boże Narodzenie tygodni, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do tego wydarzenia. Bardzo ważnym elementem firmowych wigilii, oprócz odpowiedniego miejsca i wystroju, jest jedzenie. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym wyjaśniamy, jakie potrawy warto wybrać i gdzie zamówić najlepszy catering świąteczny w mieście. Poznań jest miejscowością, w której znaleźć można sporo ciekawych propozycji!

Dlaczego organizacja wigilii firmowej jest istotna?

Przedświąteczne spotkanie pracowników jest istotnym punktem na drodze do budowania zgranego zespołu, identyfikującego się z organizacją. Wigilia firmowa to nie tylko przyjemny wieczór, pozwalający na wczucie się atmosferę świąt i skosztowanie tradycyjnych dań – to także szczególny moment, pozwalający na podsumowanie osiągnięć, świętowanie sukcesów oraz podziękowanie pracownikom za ich zaangażowanie. Wspólna kolacja to zwieńczenie całego roku ciężkiej pracy.

Wigilie firmowe mogą mieć różny charakter. Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na spotkanie w biurze, inne wynajmują salę w restauracji, jeszcze inne rezerwują dla siebie cały lokal. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, pomysłu na wieczór oraz liczby zatrudnionych osób. Niezależnie od tego, jaki charakter ma mieć przedświąteczne spotkanie, jego obowiązkowym elementem jest jedzenie. Przed organizatorami pojawia się wyzwanie wybory dobrego cateringu na wigilię oraz ustalenia menu. W końcu Gwiazdka nieodłącznie kojarzy się ze smacznym jedzeniem, na które czeka się cały rok.

Pomysły na menu – catering wigilijny dla firm

Firmy przygotowujące catering wigilijny w Poznaniu oferują bardzo ciekawe propozycje, które często są połączeniem szacunku do tradycji z odrobiną fantazji i nowoczesnego podejścia do kuchni. Menu wigilijne przywodzić może więc na myśl smaki i aromaty znane od dziecka, ale prezentować je w nieco innej formie.

Organizując kolację świąteczną, warto zdecydować się na pełen zestaw, to znaczy zupę, główne danie oraz deser. Nie należy także zapomnieć o drobnych przekąskach. W przypadku zup sporym zainteresowaniem cieszy się czerwony barszczyk z pasztecikiem, aromatyczna zupa grzybowa lub rybna, nierzadko przyrządzana w niebanalny sposób. Głównym daniem może być tradycyjny karp z nieoczywistymi dodatkami, ale ciekawym rozwiązaniem będzie także grillowany łosoś lub duszony dorsz. Na wigilijnym stole nie powinno także zabraknąć pierogów, śledzi pod różnymi postaciami lub oryginalnych propozycji takich jak tatar z łososia. Niektórzy decydują się na uzupełnienie menu daniami mięsnymi lub wegetariańskimi. Wśród wigilijnych deserów króluje makowiec i sernik, ale nic na stoi na przeszkodzie, aby kolację zakończyć intensywnie czekoladowym brownie.

Wszystko to, co wejdzie w skład cateringu na wigilię firmową, należy dobrze przemyśleć i ustalić z reprezentantem firmy odpowiedzialnej za przygotowanie potraw.

Najlepszy catering świąteczny w mieście – Poznań i okolice

Gdzie znaleźć dobry catering na wigilię firmową – taki, który pozwoli uświetnić ten wyjątkowy wieczór i podkreślić jego charakter? W Poznaniu znaleźć można sporo restauracji, które przygotują potrawy na najwyższym poziomie. Doskonałą wigilijną ofertę cateringową dla firm ma Weranda, w skład której wchodzą dobrze znane poznaniakom i poznaniankom słynące z pysznego jedzenia, przytulnego wystroju i miłej atmosfery trzy restauracje: Weranda Caffe, Zielona Weranda i Weranda Lunch & Wine oraz Weranda Home, rezydencja położona w samym środku Puszczy Zielonki. Weranda Catering&Events każdego roku gości firmy w swoich lokalach, a także przygotowuje wysokiej klasy poczęstunek dostarczany do biur. Przyrządzane przez wykwalifikowanych i doświadczonych kucharzy dania wigilijne powstają w wyniku połączenia najlepszych składników z pasją oraz nowatorskim podejściem do tradycji. Klasyka w wykwintnym wydaniu z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających gości.

Dobry, pieczołowicie dobrany catering na wigilię firmową to bardzo ważny element każdego przedświątecznego spotkania. Nic tak nie zbliża ludzi, jak dobra atmosfera i pyszne, aromatyczne potrawy.