Biznes

Jak uzyskać decyzję środowiskową?

Obecnie niezmiernie istotnym elementem życia każdego człowieka powinno być działanie w trosce o środowisko. Oczywiście możemy to zrobić samodzielnie poprzez małe czynności dotyczące spraw codziennych. Natomiast nie możemy zapominać o wszelkich większych przedsięwzięciach. Warto pamiętać, że wszelkiego rodzaju prace budowlane powinny podlegać wyznaczonym normom i spełniać wszystkie niezbędne kryteria dotyczące ochrony środowiska.

Jak rozumieć decyzję środowiskową?

Niezwykle istotne w procesie planowania nowej inwestycji może okazać się zgromadzenie pełnej dokumentacji i stosownych pozwoleń. Jako jedną z najważniejszych decyzji możemy wymienić decyzję środowiskową. Pełna nazwa brzmi “decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia”. Zatem jest to dokument określający szkodliwość danego przedsięwzięcia na środowisko naturalne. Prawo polskie wprowadza następujący podział. Pierwsza grupa to inwestycje, które mają znaczący wpływ na środowisko naturalne. Przedsięwzięcia, które w oczywisty sposób ingerują w przyrodę to przede wszystkim budowa dróg, spalarnia odpadów czy elektrownia jądrowa. Druga grupa to inwestycje, które prawdopodobnie mogą znacząco wpływać na naturę. Warto pamiętać, że mogą lecz nie muszą. Do tej grupy możemy zaliczyć między innymi przebudowy osiedli czy miejsc parkingowych. 

Szczegółowe informacje dotyczące podziału znajdziemy w rozporządzeniu wydanym przez Radę Ministrów.

W jaki sposób uzyskać decyzję środowiskową z pomocą specjalistów?

W celu otrzymania decyzji środowiskowej, jesteśmy zobowiązani sporządzić raport środowiskowy. To właśnie w dużej mierze na jego podstawie możemy otrzymać decyzję. Zatem nie trudno domyślić się, że jego staranne sporządzenie jest niezmiernie istotne w całym procesie. Jak więc dobrze wypełnić raport?  Oczywiście możemy samodzielnie wypełnić raport, natomiast może to przysporzyć wiele stresu. Jeśli nie posiadamy specjalistycznej wiedzy w tym zakresie możemy zgłosić się po pomoc do specjalistów. Świetnym wyborem może okazać się firma AvesNature, czyli przedsiębiorstwo specjalizujące się w tego typu zadaniach. Ważne, aby wybierać firmy, które cenią sobie zadowolenie klienta, a oprócz tego posiadają wieloletnie doświadczenie. To właśnie trafienie w odpowiednie ręce może znacznie przyspieszyć cały proces. Pamiętaj, że uzyskanie decyzji środowiskowej nie musi być stresujące ani trudne! Wystarczy skorzystać z pomocy dobrego specjalisty, który przeprowadzi nas przez cały proces. To proste, zgłoś się już dziś!

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.