Dziecko

Jak samodzielnie nauczyć się hiszpańskiego? 

Hiszpański to melodyjny język, który przywodzi na myśl słodki smak dojrzałych owoców i zalane słońcem plaże. Nawet tygodniowy pobyt na Costa Brava może rozpalić chęć do nauki języka, by płynnie posługiwać się nim już podczas następnego urlopu. Jak skutecznie nauczyć się hiszpańskiego na własną rękę? Czy to w ogóle możliwe?

Język łatwy do opanowania

Dla tych, którzy opanowali zawiłości gramatyczne języka polskiego, jest dobra wiadomość – język hiszpański wcale nie jest trudny do opanowania. Potwierdzenie można znaleźć w rankingu trudności języków, gdzie hiszpański uplasował się na równi z językiem angielskim. Struktura dialektów słonecznej Hiszpanii jest logiczna, a rdzenni mieszkańcy komunikują się w bardzo prosty sposób. Wniosek jest jeden – samodzielna nauka języka hiszpańskiego nie powinna sprawić większych problemów.

Od czego zacząć?

Do opanowania podstaw niezbędne są materiały edukacyjne. Tych nie brakuje na platformach e-learningowych, w mediach społecznościowych czy w darmowych aplikacjach na smartfon. Warto też zainwestować w dobry podręcznik w papierowej formie lub podręczny zestaw słówek i zwrotów, z których będzie można korzystać w dogodnym dla siebie momencie.

Fiszki – bo o nich mowa – to zestaw tekturowych kartoników, które pozwolą szybko przyswoić kluczowe i najczęściej stosowane w języku zwroty. Pudełka z fiszkami podzielono według stopnia zaawansowania, dzięki czemu bez problemu można dopasować ich zakup do aktualnych umiejętności.

Fiszki – nowoczesna metoda nauki słówek

Czy jest w nich coś, co może sprawiać trudność? Absolutnie nie! Fiszki opracowano tak, by można było wspierać się nimi podczas samodzielnej nauki języka hiszpańskiego. Każdy kartonik ma swój numer, a nabywca boxa zyskuje dostęp do powiązanej aplikacji. Użytkownik może w każdej chwili zapoznać się ze znaczeniem i wymową danego słowa, jak również z jego przykładowym użyciem w zdaniu. W fiszkach zwyczajnie nie ma miejsca na językowe pomyłki!

Naukę ułatwiają przegródki, do których wkłada się fiszki z opanowanym słownictwem. Wyrazy lub zwroty, które znane są na dobrym poziomie, przekłada się do kolejnej przegródki – i tak do momentu perfekcyjnego opanowania każdego z haseł. Zorganizowana w ten sposób samodzielna nauka języka hiszpańskiego jest przyjemna i może odbywać się w dowolnym czasie.

Hiszpański codziennie, czyli jak szybko pokochać język?

W sieci wciąż pojawiają się kolejne strony, serwisy i platformy, które oferują darmową naukę hiszpańskiego. Ciekawym rozwiązaniem jest oglądanie krótkich filmików, do których załączono listę najważniejszych słówek. Filmiki takie trwają 2-3 minuty, co z miejsca wyklucza najsłynniejszą wymówkę związaną z brakiem czasu. Codzienny kontakt z językiem pozwoli o wiele szybciej i łatwiej oswoić się nie tylko z jego brzmieniem, ale i ze znajomością wyrażeń, które są kluczem do efektywnej komunikacji.

W nauce języka pomagają też ciekawostki związane z kulturą, historią lub obyczajami. Te można poznawać również po polsku – zarówno z literatury, jak i artykułów poświęconych Hiszpanii.

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.