Biznes

Ile danych pobierają najczęściej używane aplikacje biznesowe?

Aktualnie niemal wszystkie aplikacje biznesowe wymagają ciągłego połączenia z Internetem. Korzystając z łączności mobilnej, musimy jednak liczyć się z limitami przesyłanych danych. Warto tego pilnować – które z aplikacji używają ich najwięcej?

Najpopularniejsze aplikacje biznesowe – przegląd

Firmy mogą obecnie korzystać z wielu narzędzi, które usprawniają codzienne działanie przedsiębiorstw. To różnego rodzaju aplikacje biznesowe, z których można korzystać zarówno za pośrednictwem komputera, jak i smartfona. Pozwalają one na przykład na lepsze zarządzanie czasem, dzielenie finansów czy też sprawną wymianę informacji. Do ostatniej grupy zaliczymy m.in. WhatsApp Business – to w pełni darmowa aplikacja, która jest biznesową wersją standardowego WhatsAppa. W tym przypadku twórcy oprogramowania zapewniają szereg funkcji przydatnych do sprawnego prowadzenia rozmów z klientami. Inną popularną aplikacją jest Zoom, który umożliwia prowadzenie spotkań online – to komunikator wykorzystywany głównie do usprawnienia współpracy w zespole.

Do zarządzania asortymentem i zapasami doskonale sprawdza się z kolei aplikacja Sortly. Pozwala ona na stworzenie wirtualnego magazynu i sortowanie dodanych tam przedmiotów na przykład według dostępności lub kategorii. Przydzielanie zadań oraz nadzór nad ich przebiegiem jest możliwy dzięki aplikacjom takim jak Trello. Dostępne narzędzia mają bardzo różną funkcjonalność – wszystkie z nich łączy jednak wymóg stałego dostępu do sieci.

Ile danych pobierają aplikacje biznesowe?

Kontrolowanie ilości pobieranych i wysyłanych danych jest niezwykle istotne, szczególnie w przypadku urządzeń mobilnych. Warto jednak o tym pamiętać również przy stacjonarnych połączeniach: łącza internetowe są niekiedy celem działań hakerów, którzy chcą doprowadzić do nadmiernego przeciążenia sieci. Takich sytuacji można uniknąć, stawiając na stabilne usługi z dodatkowymi zabezpieczeniami, takimi jak Internet INEA dla firm.

Ile danych zużywają podane wyżej aplikacje? W przypadku WhatsAppa będzie to ok. 1 kB danych na każdą wysłaną lub odebraną wiadomość oraz około 50 kB na każde zdjęcie. W przypadku Trello zaś ciężko jest jednoznacznie określić zużycie danych – zależy to w dużej mierze od sposobu użytkowania usługi. Sporym obciążeniem dla łącza są rozmowy wideo: Zoom wykorzystuje ok. 540 MB na godzinę przy standardowej jakości i ponad 1 GB przy wyższych ustawieniach.

Jak zadbać o sprawną obsługę danych? Łącza światłowodowe w ofercie INEA Biznes

Aplikacje korzystające na bieżąco z sieci to obecnie nieodzowny element codziennej pracy wielu przedsiębiorstw. Aby móc je obsłużyć z pełną efektywnością, warto korzystać z odpowiednich usług telekomunikacyjnych. Dobrym wyborem może być na przykład INEA Biznes – to firma, która skupia się między innymi na oferowaniu jak najlepszego wsparcia dla przedsiębiorstw. Wśród dostępnych rozwiązań można znaleźć symetryczne łącze światłowodowe zapewniające wysoką prędkość i parametr SLA na poziomie 99,9%. To sprawia, że INEA Biznes pozwoli sprawnie korzystać z różnych aplikacji biznesowych, w tym komunikatorów wideo, które wymagają przesyłania sporych ilości danych. Warto przy tym zaznaczyć, że to tylko część oferty INEA – dla firm dostępne są również usługi w ramach Data Center, dodatkowe zabezpieczenia, takie jak ochrona ANTY-DDoS, czy abonamenty komórkowe i stacjonarne.