Finanse

Anonimowe płatności? To możliwe z Paysafecard online. Wszystko co musicie na ten temat wiedzieć!

Jeszcze do niedawna płatność BLIK wydawała się swoistą nowością i innowacją, a obecnie jest na porządku dziennym. Najczęściej jednak płacimy kartami kredytowymi i to za zakupy online czy też stacjonarne. Choć takie formy płatności są wygodne, to jednak istnieje ryzyko wycieku danych. Na szczęście jest rozwiązanie bezpieczne, które zapewnia pełną anonimowość i mowa tutaj o paysafecard.

Paysafecard – wygodna forma płatności

Paysafecard jest to rodzaj płatności internetowej, która przeznaczona jest dla osób ceniących wygodę i anonimowość. W tym przypadku nie musicie podawać numeru karty płatniczej ani nawet jej posiadać. Nie musicie nawet podpinać jej do konta, a jednocześnie jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne. Zasadniczo dokonywanie płatności za pomocą paysafecard jest możliwe niemal w całej Europie, a także Ameryce Północnej, Australii, Nowej Zelandii czy zachodniej Azji, a nawet w niektórych krajach Ameryki Południowej. Karta paysafecard online jest to karta pre-paid, czyli karta przedpłacona. Składa się z 16 znaków, które są kodem PIN. I właśnie podczas transakcji wpisujecie ten ciąg znaków. Oczywiście tutaj musimy wspomnieć, że za pomocą paysafecard można płacić naprawdę w wielu sklepach stacjonarnych czy też online, a nawet kupować dodatki do gier, zasadniczo co tylko chcecie. Nie podajecie przy tym żadnych danych osobowych. Istotny jest również fakt, że nikt nie może zweryfikować Waszych danych ani też wieku. Taka karta sprawdzi się nawet dla nastolatków. Minimalny wiek osoby, która chce się zarejestrować na stronie wynosi 16 lat. Do wyboru macie dwie różne formy płatności. Pierwszy sposób nie wymaga jakiejkolwiek rejestracji. Podczas finalizacji zakupów podajecie 16-cyfrowy kod PIN. Takie karty możecie zakupić w wielu sklepach, np. Żabka czy Carrefour. Alternatywą dla takiego sposobu jest drugi, który wymaga rejestracji i założenia konta w serwisie paysafecard. Jest to naprawdę szybkie oraz łatwe. Wystarczy tylko podać swoje dane oraz doładować paysafecard wybraną kwotą. Dzięki rejestracji możecie na bieżąco sprawdzać saldo. Na początek dostępne jest konto standard, na którym można przechowywać maksymalnie 9 tys. zł. Na koncie unlimited można przechowywać 19 tys. zł. 

Zalety korzystania z paysafecard

Korzystanie z paysafecard ma wiele zalet. Czas je poznać. Należą do nich:

  • bezpieczeństwo transakcji bez obaw o utratę danych wrażliwych;
  • wygodne płacenie;
  • duże bezpieczeństwo;
  • mniejsze ryzyko ataku cyberprzestępców czy oszustwa;
  • anonimowość w sieci;
  • łatwa obsługa;
  • możliwość płacenia bez względu na walutę (brany jest pod uwagę przelicznik);
  • natychmiastowa wpłata pieniędzy.

Z karty mogą korzystać osoby w każdym wieku, nawet seniorzy. Jej używanie nie wymaga żadnej wiedzy czy umiejętności. To także wygodna forma płatności dla nastolatków, tym bardziej że kartę można zakupić online, ale i stacjonarnie. To także dobry wybór na prezent. Oczywiście pamiętajcie, że jeżeli nie zużyjecie w całości doładowania podczas zakupów, to nie stracicie Waszych pieniędzy, gdyż pozostają one na karcie. 

Paysafecard – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Paysafecard online to rozwiązanie płatnicze typu pre-paid, które spełnia najbardziej restrykcyjne normy bezpieczeństwa, czego potwierdzeniem jest fakt, iż płatności tego typu zostały zatwierdzone przez władze nadzoru bankowego. Rzeczywiście możecie korzystać z różnego rodzaju serwisów internetowych i opłacać zakupy nie tylko ubrań czy produktów spożywczych, ale też gier, muzyki czy innej rozrywki. Do wyboru są karty o różnych nominałach takich jak: 20, 30, 50, 100 lub 300. Można pokusić się o stwierdzenie, że płatność paysafecard przypomina płatność gotówką, gdyż rzeczywiście nie musicie podawać żadnych danych. 

A może aplikacja paysafecard?

Istnieje też możliwość korzystania z aplikacji. Wystarczy ją tylko pobrać i się zarejestrować. Rejestracja jest naprawdę szybka i prosta. Należy podać swoje dane i potwierdzić kodem wysłanym na smartfon. Jest jeszcze jeden etap, a więc trzeba zrobić zdjęcie swojego dowodu osobistego i twarzy. Służy to potwierdzeniu danych biometrycznych. Po zatwierdzonej weryfikacji można już korzystać z możliwości jakie daje aplikacja paysafecard. Należy do nich choćby podgląd salda, ale też macie możliwość doładowania psc w punkcie sprzedaży.       

      

koon
W przypadku artykułów sponsorowanych serwis koon.pl nie odpowiada za poprawność, kompletność ani jakość zamieszczonych informacji. Ewentualne szkody wynikające z ich użycia ponosi autor treści, do której prowadzi link, a nie właściciel strony.